تحصیل پزشکی در روسیه یکی از بهترین مسیرهای ممکن برای تحقق آرزوی دوران کودکی کسانی است که به دنبال پوشیدن روپوش سفید پزشکی بوده اند چراکه برای پزشکی خواندن در کشور خودمان باید مسیر سختی را پیمود و از سد بزرگی به نام کنکور گذشت.

تقاضای روزافزون متقاضیان این رشته در سال های اخیر و کم بودن ظرفیت دانشگاه های داخل کشور برای پذیرش دانشجو باعث ایجاد ترافیک بسیار سنگینی در مسیر موفقیت شده است، از این رو بسیاری از علاقه‌مندان از تحصیل در این رشته محروم می‌شوند.

راه حل این مسئله چیست؟ آیا هیچ راه حلی برای موفقیت و دستیابی به آرزوی پزشک شدن نیست؟ اگر شما هم از علاقه‌مندان به تحصیل در رشته پزشکی هستید تا پایان مقاله همراه ما باشید تا در خصوص تحصیل در رشته پزشکی در روسیه با شما صحبت کنیم.

تاریخچه آموزش پزشکی در روسیه سابقه‌ای طولانی دارد زمانی که در قرن 17 میلادی اولین کالج پزشکی روسیه به نام Apothecary Chancery دایر گردید. وجود کادر علمی واجد شرایط، برنامه های درسی متنوع به زبان‌های روسی، انگلیسی و هزینه های مقرون به صرفه شهریه در مقایسه با بسیاری از کشور ها، از دیگر مزیت های تحصیل پزشکی در روسیه به شمار می‌رود و آن را به یکی از بهترین مقاصد تحصیل پزشکی در دنیا تبدیل کرده است.

تحصیل در روسیه. روسیه از نظر رنک و رتبه در جهان جز بهترین کشورهاست. واحد پول این کشور روبل است، دین این کشور مسیحیت و پایتخت آن مسکو می باشد.

سرفصل های این مقاله

مدت زمان تحصیل پزشکی در روسیه

طول دوره تحصیل پزشکی روسیه که همان پزشکی عمومی حرفه ای با مدرک دکترای پزشکی (MD) 6 سال است که این دوره معادل دوره های لیسانس پزشکی و لیسانس جراحی (MBBS) است.

طول دوره تحصیلات پزشکی در بسیاری از کشور ها زمان بر و طولانی است. برای مثال در ایالات متحده تحصیلات پزشکی بین 12 تا 18 سال در بریتانیا 10 سال و یا در آلمان بین 8 تا 10 سال طول می‌کشد. اما این مدت زمان در روسیه به طول دوره پزشکی در ایران یعنی 7 سال شباهت و نزدیکی دارد.

مدت تحصیل پزشکی در کشورهای مختلف

تحصیل تخصص پزشکی(رزیدنتی) در روسیه

مدت زمان دوره های تخصص و رزیدنتی در رشته های پزشکی در روسیه معمولا 2 سال می‌باشد. لازم به ذکر است، دانشگاه های روسیه برای تحصیل در مقطع رزیدنتی مورد تایید وزارت بهداشت ایران نمی‌باشند.

شرایط تحصیل پزشکی روسیه

دانش آموزان روسی برای شرکت در دانشگاه باید دبیرستان خود را گذرانده باشند و دیپلم آبی رنگ پایان مقطع دبیرستان را دریافت کرده باشند. پس از آن باید در آزمون دولتی واحد یا امتحانات ورودی یک دانشگاه پزشکی شرکت کنند.

شرایط تحصیل پزشکی در روسیه برای دانش آموزان خارجی به گونه ای دیگر است و شرط ورود آنان به دانشگاه آزمون ورودی هر دانشگاه است همچنین برخی از دانشگاه‌ها بدون آزمون ورودی و بر اساس نمرات و یا سوابق تحصیلی و مصاحبه حضوری اقدام به پذیرش دانشجویان خارجی می‌کنند.

دانش آموزان خارجی برای اخذ پذیرش پزشکی در روسیه باید حداقل نمره 50درصد از دروس فیزیک،شیمی،زیست و زبان انگلیسی، دیپلم دبیرستان خود را دریافت کرده باشند و پس از برای ترجمه دیپلم خود به روسی و دریافت دیپلم آبی روسیه اقدام نمایند. علاوه بر این از دیگر شرایط تحصیل در روسیه، گذراندن دوره پادفک روسیه است که در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم.

medicine

الف) پادفک مناسب رشته پزشکی

داوطلبین خارجی که قصد تحصیل در دانشگاه های روسیه را دارند، برای شروع تحصیلات آکادمیک در دانشگاه ها نیازمند یادگیری زبان روسی هستید از این رو واجب است تا در دوره های آمادگی پادفک شرکت کنند.

دوره پادفک به دوره ای گفته می‌شود که دانش آموزان جهت یادگیری و تقویت زبان روسی و همچنین یادگیری دروس تخصصی رشته های دانشگاهی خود در آن شرکت می‌کنند. پادفک رشته پزشکی شامل دروس زبان روسی، زیست شناسی و شیمی است.

به طورکلی تدریس پزشکی در روسیه به زبان روسی انجام می‌شود و دانشجویان لازم است مهارت زبان روسی را در سطح حداقل A2 داشته باشند. این سطح زبان برای تحصیل در دانشگاه ها و زندگی روزمره در روسیه کافیست.

تحصیل پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی نیز میسر است، لازم به ذکر است که معمولا در اکثر دانشگاه های روسیه تحصیل به زبان انگلیسی مستلزم پرداخت شهریه بیشتر نسبت به تحصیل به زبان روسی خواهد بود.

برخی از دانشگاه ها کورس های تحصیلی پزشکی خود را به صورت زبان انگلیسی نیز برگزار می‌کنند. اما طبق قوانین جدید وزارت بهداشت ایران شرط تایید مدرک کورس های پزشکی با زبان انگلیسی داشتن مدرک زبان روسی A2 قبل از ورود به دانشگاه و کورس اصلی می‌باشد.

ب) شرط معدل جهت پذیرش تحصیل پزشکی در روسیه

یکی از امتیازات مثبت و بینظیر تحصیل پزشکی در روسیه، عدم وجود شرط معدل برای ورود به کورس اصلی اکثر دانشگاه های پزشکی روسیه است البته برخی دانشگاه‌ها مانند دانشگاه ملی سنت پترزبورگ، برای پذیرش دانشجویان پزشکی خود، شرط معدل بالا را در نظر گرفته اند اما بیشتر دانشگاه های این کشور حداقل معدلی را در نظر نگرفته اند.

ج) شرایط سنی پذیرش تحصیل پزشکی در روسیه

عدم وجود محدودیت و شرایط سنی جهت ثبت نام دانشجویان برای پزشکی خواندن در روسیه از دیگر مزیت‌های منحصر به فرد تحصیل پزشکی روسیه است. از این رو شرط سنی خاصی وجود ندارد.

مدارک لازم برای تحصیل پزشکی در روسیه

 • ✅ پاسپورت با اعتبار کافی

 • ✅ فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی روسیه

 • ✅ 2 قطعه عکس 3.5*4.5 با زمینه سفید برای پاسپورت

 • ✅ مدرک دیپلم (+ مدرک پیش دانشگاهی برای دانش آموزان نظام قدیم)

 • ✅ ریزنمرات دیپلم ( + ریزنمرات پیش دانشگاهی برای دانش آموزان نظام قدیم)

 • ✅ گواهی سلامت پزشکی مانند آزمایش‌های سلامت ایدز و هپاتیت

 • ✅ دعوت نامه رسمی پذیرش دانشگاه مقصد

مزایای تحصیل پزشکی در روسیه

1.دانشگاه های معتبر جهانی

بسیاری از دانشگاه های روسیه در رنکینگ های برتر جهانی قرار دارند. جایگاه‌های برتر جهانی این دانشگاه در نظام‌های رتبه بندی بزرگ جهانی مانند کیو اس (QS)، تایمز (THE) و شانگهای ثبت شده است.

2.هزینه ارزان تحصیل پزشکی در روسیه

هزینه تحصیل پزشکی در روسیه در مقایسه با کشورهای مختلف بسیار ارزان تر است. در این جا ما لیست هزینه شهریه سالانه پزشکی در روسیه و 6 کشور مطرح دیگر در اروپا و آمریکا را آورده ایم و مقایسه ای بین شهریه آنان انجام داده ایم.

کشور

میانگین شهریه سالانه پزشکی کشورهای مختلف

🇨🇦 کانادا

18000 💲

🇬🇧 انگلیس

40500 💲

🇺🇸 آمریکا

52500 💲

🇦🇺 استرالیا

45000 💲

🇮🇹 ایتالیا

16500 💲

🇭🇺 مجارستان

13750 💲

🇷🇺 روسیه

7500   💲

شهریه سالانه پزشکی کشور های مختلف

3.مدارک معتبر دانشگاه های پزشکی روسیه

مدرک تحصیل پزشکی برخی از دانشگاه های معتبر روسیه در بسیاری از کشور‌های اروپایی و آمریکا مورد تأیید و معتبر است که عموماً دانشگاه‌های رنک بالای روسی جزو آنان هستند.

4.اخذ آسان ویزای تحصیلی روسیه

ویزای تحصیلی روسیه از جمله ویزا‌های بی دردسر و سریع الوصول به حساب می‌آید. برای دریافت ویزای روسیه فرآیندهای پیچیده و سختی که برخی از کشورهای دیگر را دارند پیش روی متقاضیان نیست.

5.کیفیت بالای تدریس دانشگاه های پزشکی روسیه

اصلی ترین مزیت های آن می‌توان به تدریس اصولی(آناتومی، بافت شناسی، بیوشیمی و…) و رشته های بالینی (جراحی و درمان) اشاره کرد. همواره نقطه قوت آموزش پزشکی در روسیه بوده است.

جدیت و انضباط دانشگاه ها و اساتید در آموزش به گونه ای است که دانشجویان به صورت منظم در کلاس های درسی شرکت می‌کنند و این روند موجب ارتقاء و بهبود شرایط آموزش می‌گردد.

6.دانشگاه های پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت در روسیه

برخی از دانشگاه های پزشکی روسیه مورد تایید وزارت بهداشت و درمان ایران می‌باشد و تحصیل در این دانشگاه ها این امکان را به دانشجویان می‌دهد که پس از اتمام تحصیلات خود در صورت تمایل، فعالیت پزشکی خود را در داخل ایران ادامه دهند.

لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در روسیه  شامل دانشگاه های زیر می‌باشد؛

 1. دانشگاه لومونسف

 2. دانشگاه پیروگوا

 3. دانشگاه سنت پترزبورگ

 4. دانشگاه پاولوف

 5. دانشگاه نووسیبیرسک

 6. دانشگاه فدرال کازان

 7. دانشگاه سماشکو (تنها برای رشته دندانپزشکی مورد تایید است.)

 8. دانشگاه تومسک

7.امکان تحصیل بدون کنکور پزشکی در روسیه

یکی از مزایای ویژه تحصیل پزشکی در روسیه، امکان دریافت پذیرش بدون آزمون پزشکی در روسیه است. برخی از دانشگاه های روسیه تنها با بررسی سوابق تحصیلی و گاهی انجام مصاحبه انجام به پذیرش دانشجویان خود می‌کنند. همچنین در برخی از دانشگاه ها در بعضی از سال‌ها امکان دریافت پذیرش تضمینی رشته پزشکی روسیه، از سوی مؤسسات معتبر مانند رادوتا فراهم می‌گردد که با پرداخت هزینه دانشجویان می‌توانند بدون آزمون به دانشگاه ورود کنند.

8.تحصیل پزشکی در روسیه بدون مدرک زبان

تحصیل پزشکی در روسیه نیاز به اخذ مدرک زبان آیلتس،تافل و… ندارد از این رو پروسه سخت و ترسناک شرکت در آزمون‌های بین المللی مانع ورود دانشجویان به دانشگاه‌ نیست.

9.تحصیل پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی

یکی دیگر از ویژگی‌های بسیارخوب تحصیل پزشکی در روسیه، امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در روسیه است.در برخی از دانشگاه ها مانند دانشگاه رودن مسکو، دانشگاه سچینوا و دانشگاه فدرال کازان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی فراهم شده است یعنی دانشجویان 6 سال دانشگاه خود را به زبان انگلیسی می‌گذرانند اما در برخی دیگر از دانشگاه‌ها مانند دانشگاه نوویبیرسک تنها 2 سال اول به زبان انگلیسی تدریس می‌گردد و بقیه دوران تحصیل به زبان روسی تدریس می‌گردد.

 

هزینه خوابگاه دانشجویان پزشکی روسیه

دانشگاه های روسیه برای دانشجویان خارجی و دانشجویان روسی غیربومی معمولا خوابگاه هایی را تدارک دیده اند که از هزینه پایینی برخوردار می باشند.

علاوه بر خوابگاه های دانشگاه، هاستل ها، آپارتمان های اجاره ای و هتل ها نیز از دیگر راه های اقامت دانشجویان هستند. هزینه خوابگاه های دانشگاه، پایین تر از سایر راه ها است. پس از آن هاستل ها و در نهایت واحد های مسکونی اجاره ای، بیشترین هزینه را دارند.

هزینه خوابگاه ها با توجه به هر دانشگاه و نوع خوابگاه متفاوت می‌باشد.

قیمت مسکن اجاره ای از 32 هزار روبل در ماه برای آپارتمان یک خوابه و از 292 دلار در ماه برای هر اتاق در یک آپارتمان 2 یا 3 اتاقه شروع می‌شود.

دندانپزشکی روسیه

شهریه و شرایط پذیرش بهترین دانشگاه ها

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید یکی از راه های ارتباطی زیر را انتخاب کنید و یا فرم روبرو را پر کنید. مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت

دانشگاه های آموزش پزشکی در روسیه مورد تایید بهداشت

سالانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران لیستی از دانشگاه های روسیه در زمینه پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی را ارائه می‌دهد. دانشگاه هایی که در این لیست قرار می‌‌گیرند این قابلیت را دارند که دانشجویان پس از اتمام تحصیل در صورت بازگشت به کشور با مدرک پزشکی خود امکان فعالیت و طبابت را در ایران خواهند داشت.

نکته حائز اهمیت موضوع در این می‌باشد که مبنای سنجش تاییدیه، سال ورود به دانشگاه می‌باشد. یعنی اگر در سال 2023 میلادی دانشگاهی از روسیه مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار بگیرد و در سال بعدی از این لیست خارج شود. دانشجویانی که در سال 2023 وارد آن دانشگاه شده باشند بر اساس همان قانون سال 2023 سنجیده می‌شوند.

انتقالی از دانشگاه پزشکی روسیه به ایران

برای دانشجویان خارج از کشور این امکان وجود دارد که به دانشگاه های داخل کشور ایران انتقالی بگیرند.

شرط ممکن بودن گرفتن انتقالی این است که دانشگاه محل تحصیل متقاضی، از دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران باشد.

متقاضی میبایست درخواست انتقال خود را به شورای انتقال بدهد، در صورت موافقت شورای انتقال، متقاضی امکان شرکت در آزمون مرکز سنجش و آموزش پزشکی را خواهد داشت.

منابع این آزمون هرساله درسایت رسمی مرکز سنجش و آموزش پزشکی قرار داده میشود. این آزمون شبیه به کنکور سراسری است و ظرفیت به خصوصی دارد. در نهایت متقاضیان بر اساس اولویت بندی انتخابی خود و نمره و رتبه آنها پذیرش خواهند شد.

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به روسیه

کاتالوگ آشنایی با دانشگاه‌های روسیه

در این کاتالوگ اطلاعات کاملی درباره شرایط پذیرش، خوابگاه، دوره پادفک، هزینه های زندگی، شرایط اسکان و هرچیزی که مربوط به تحصیل در روسیه است آورده شده. فرم زیر را پر کرده و پس از تایید فایل مربوطه را دانلود کنید.

هزینه تحصیل پزشکی دانشگاه‌های تایید در روسیه به روبل و دلار

اسامی دانشگاه های روسیه مورد تایید وزارت بهداشت ایران در سال 2024 در رشته پزشکی به همراه هزینه شهریه آن‌ها در جدول زیر می‌باشد. با توجه به تغییرات نرخ ارز در کشور پیشنهاد می‌شود بازه‌ای برای قیمت دلار یا روبل در نظر گرفته شود و شهریه را بر اساس آن بازه به تومان در نظر بگیرید.

برای تبدیل شهریه ها به تومان، قیمت لحظه ای روبل و دلار را در صفحه اصلی سایت رادوتا مشاهده کنید.

نام فارسی دانشگاه

شهریه

زبان تحصیل

✅ دانشگاه ملی سن پترزبورگ

₽ 334500 روبل

🇷🇺 روسی

✅ دانشگاه پاولوف

₽ 390000 روبل

🇷🇺 روسی

✅ دانشگاه پاولوف

₽ 490000 روبل

🇬🇧 انگلیسی

✅ دانشگاه لومونوسوف

₽ 525710 روبل

🇷🇺 روسی

✅ دانشگاه کازان

₽ 383000 روبل

🇷🇺 روسی

✅ دانشگاه کازان

₽ 493750 روبل

🇬🇧 انگلیسی

✅ دانشگاه نوسیبیرسک

💲 6500 دلار

🇬🇧 انگلیسی

✅ دانشگاه پیراگوف

₽ 750000 روبل

🇷🇺 روسی

بهترین دانشگاه برای تحصیل پزشکی در کشور روسیه

تمامی دانشگاه‌های روسیه که در لیست مورد تأیید وزارت بهداشت هستند، در جایگاه بالایی در نظام‌های رتبه بندی دانشگاهی در جهان قرار دارند. حتی بسیاری از دانشگاه‌های غیرتأیید نیز از رتبه قابل توجهی در QS برخوردارند، با این‌ وجود در بین دانشگاه‌های فوق، دانشگاه پزشکی مسکو یا همان دانشگاه لومونوسوف روسیه با توجه به قدمت و رتبه QS زیر 100 جهانی، بهترین دانشگاه پزشکی روسیه به حساب می‌آید.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی روسیه

 

آزمون ورودی پزشکی دانشگاه کازان:

آزمون وردوی پزشکی فدرال کازان از دروس زیست، شیمی و زبان روسی گرفته میشود.

در سال 2023 این آزمون در پنج نوبت برگزار شد که نوبت آخر آن برای افرادی بود که به دلایلی مثل سرعت پایین اینترنت قادر به شرکت در آزمون ورودی نبودند.

تمامی آزمون ها در سال 2023 به صورت آنلاین برگزار شدند. زمان برگزاری ازمون ها در ماه اردیبهشت بود.

دانشگاه فدرال کازان طی بیانه ای اعلام کرده است که در سال 2024 تمامی آزمون های ورودی به صورت حضوری برگزار خواهند شد.

با توجه به تجربه متقاضیان سال 2023 از آزمون وردی سال 2023 این دانشگاه ، بدون شک برگزاری آزمون ها به صورت حضوری به مراتب بهتر از شکل آنلاین برگزاری خواهد بود.

آزمون ورودی دانشگاه کازان در سال 2024 در دو نوبت در تاریخ های چهارم مرداد ماه 26/04/1403 و 04/05/1403 برگزار خواهد شد.

آزمون ورودی پزشکی دانشگاه ملی سن پترزبورگ:

دانشگاه ملی سن پترزبورگ آزمون ورودی ندارد. اما به جای برگزاری آزمون، شرایطی را برای پذیرش تعیین کرده است.

این شرایط شامل :

 1. داشتن معدل بالای 18.50
 2. داشتن مدرک B1 زبان روسی
 3. مصاحبه در زمینه دروس زیست، شیمی و زبان روسی.

بورسیه پزشکی روسیه

بورسیه تحصیل پزشکی در روسیه یا به عبارتی تحصیل پزشکی در روسیه به صورت رایگان وعده ای است که بسیاری از مؤسسات جهت فریب متقاضیان به صورت انبوه در تبلیغات خود استفاده می‌کنند. دریافت بورسیه تحصیلی پزشکی شرایط بسیار خاص و ویژه ای دارد و دریافت آن به آسانی نبوده و مستلزم داشتن شرایط ویژه ای است که برای همگان میسر نیست از این رو توصیه ما به همه داوطلبین این نیست که مواظب تبلیغات وسوسه کننده برخی مؤسسات باشند. همچنین لازم به ذکر است که سالانه تعداد بسیار محدودی از بورسیه های پزشکی روسیه برای کشورهای مختلف درنظر گرفته می‌شود که رقابت برای آن تعداد اندک گاهی تنها وقت تلف کردن به حساب می‌آید.

پذیرش تضمینی پزشکی روسیه

قراردادهای رسمی رادوتا با دانشگاه‌های مختلف روسیه امکانی را برای دانش‌آموزان ایرانی فراهم کرده است تا متقاضیان تحصیل پزشکی در روسیه بدون نگرانی و دغدغه آزمون ورودی دانشگاه‌ها بتوانند به کورس اصلی وارد شوند. به موجب این قرارداد‌ها متقاضیان تحصیل پزشکی بدون کنکور در روسیه، کافی است دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنند و پس از گذراندن دوره پادفک، در کورس اصلی دانشگاه انتخابی شرکت کنند. در ادامه تصویر برخی از قرار‌دادهای رسمی شرکت رادوتا با دانشگاه‌های روسیه را می‌توانید مشاهده کنید.

بازارکار پزشکی در روسیه برای فارغ التحصیلان

برای موفقیت در کار و فعالیت پزشکی به صورت حرفه ای در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی روسیه تسلط به زبان روسی یکی از مهمترین عوامل به حساب می‌آید زیرا اکثر شهروندان روسی، به زبان انگلیسی مسلط نیستند. درآمد پزشکان در روسیه به صورت سالیانه بستگی به میزان تجربه، دانش و تخصص پزشک دارد اما با توجه به هزینه پایین زندگی در روسیه در مقایسه با سایر کشورها، مبلغ قابل توجهی است. متوسط درآمد یک پزشک در روسیه سالانه 105 هزار دلار آمریکا تخمین زده می‌شود.

جمع بندی

با توجه به سیل عظیم طرفداران رشته پزشکی در ایران و پایین بودن ظرفیت پذیرش دانشگاه ها، یکی از راه های تحقق آرزوی طبابت، تحصیل در خارج از کشور است. در بین مقصد های مختلف مهاجرت تحصیلی و تحصیل در رشته پزشکی به جرات می‌توان گفت روسیه یکی از صدرنشینان جدول کشورهای محبوب و مناسب برای این امر است.

با توجه به دلایل عمده مانند هزینه پایین تحصیل و اعتبار دانشگاه های روسیه و دلایل زیاد دیگری که در این مقاله اشاره شد. پیشنهاد نخست ما به متقاضیان تحصیل در پزشکی، روسیه است.

مشاوران ما در رادوتا با تجربه چند ساله خود در این زمینه آماده خدمت رسانی به شما هستند.

اگر هنوز به دنبال تحقق رویای کودکی خود یعنی پزشک شدن هستید، از مشاوره رایگان رادوتا استفاده کنید و از همین الان به فکر انتخاب دانشگاه مقصد خود باشید

لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت

لیست نهایی 2024-2025

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید یکی از راه های ارتباطی زیر را انتخاب کنید و یا فرم روبرو را پر کنید. مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت

4.5/5 - (11 امتیاز)
 1. لنا

  11/12/1402

  سلام میخواستم بپرسم هرچند سال یکبار لیست تایید دانشگاه های روسیه اعلام میشه؟ و اخرین بار کی اپدیت شده؟

  1. رادوتا

   05/03/1403

   سلام لنا جان. بصورت ثابت نیست این قضیه و متفاوت هست. بصورت کلی لیست سالیانه اعلام میشه و ملاک سال ورود شما هست

 2. امیر محمد

  06/12/1402

  سلام خسته نباشید یعنی اگه از موسسه خوب شما اقدام کنیم نیازی به کنکور و ازمون ورودی خود دانشگاه نداره؟ و اینکه این دانشگاه شرط معدل و مدرک زبان داره یا نه ممنون

  1. رادوتا

   07/12/1402

   سلام و درود محمد امین جان بستگی به دانشگاه هایی که انتخاب می کنید شرایط پذیرش متفاوتی داره. برای اطلاعات بیشتر لطفا با شماره مستقیم تماس بگیرید

 3. مهدیه

  02/06/1402

  وقتی دانشجویی مشغول تحصیل در دانشگاه روسیه میشه در چ صورتی میتونن اخراجش بکنن؟

  1. رادوتا

   07/06/1402

   سلام و درود در حالت عادی اخراج دانشجویان مربوط به مسائل آموزشی و یا انضباطی هست

 4. هالا

  19/04/1402

  سلام وقت بخیر از کجا میتونم چارت درسی پزشکی ببینم؟ میخام بدونم کتاباش چیه

  1. رادوتا

   20/04/1402

   سلام هالا جان وقت شما هم بخیر برای برررسی این مورد باید به سایت دانشگاه ها مراجعه کنید و در صورتی اطلاعاتی منتشر شده باشد می توان مشاهده کرد.

 5. مریم

  19/04/1402

  سلام وقت بخیر برای بپرسید دانشگاه دولتی باید آزمون ورودی بدیم ؟

  1. رادوتا

   20/04/1402

   سلام مریم جان برخی دانشگاه های روسیه دارای آزمون ورودی هستند و برخی نیز بدون آزمون و بر اساس معدل و نمرات پذیرش انجام میدن

 6. علیرضا

  13/04/1402

  دروود بر رادوتا ،ازاینکه این امکان رو فراهم کردید سپاسگذارم. من رشته تحصیلیم علوم انسانی بوده ولی اخیرا بیش از اندازه به رشته پزشکی علاقمند شدم ایا با این رشته میتونم پزشکی روسیه رو اقدام کنم یا خیر؟

  1. رادوتا

   13/04/1402

   سلام علیرضا عزیز بابت محبتت به رادوتا سپاسگزاریم و خوشحالیم که تونستیم نظر شمارو جلب کنیم. با دیپلم انسانی امکان تحصیل پزشکی در روسیه فراهم است و از طرف دانشگاه های روسیه منعی ندارد. اما در صورتی که قصد بازگشت به ایران را داشته باشید از سوی وزارت بهداشت امکان تایید مدارک فراهم نیست و باید پیش از شروع تحصیل پزشکی در روسیه باید دیپلم ریاضی یا تجربی را گرفته باشید.

 7. اندیا معین

  28/03/1402

  سلام وقت بخیر.کسی ک‌درس افتاد داشته باشه ،پذیرش میشه؟چون پذیرش تو مرداد هست و امتحانات شهریور هستن و تو شهریور دیپلم میگیره....

  1. رادوتا

   31/03/1402

   با سلام دوست عزیز خوشحالیم که در رادوتا می‌تونیم پاسخگوی سوالات شما باشیم. پاسخ سوال شما؛ خیر است. ابتدا باید دیپلم و ریزنمرات شما کامل بشه بعد از اون برای پذیرش اقدام کرد.

 8. Asu

  24/03/1402

  برای گرفتن پذیرش از دانشگاه مدرک دیپلم و مدارک دیگه ای مثل پاسپورت کافیه؟ دانشگاه پذیرش بده میریم دوره پادفک رو میگذرونیم یا اول مدرک دوره رو میگیریم و بعدش درخواست پذیرش میدیم؟ من میخوام پزشکی انگلیسی بخونم ولی چون مدرک a2 لازمه میخوام تو دوره ی پادفک روسی شرکت کنم.

  1. رادوتا

   27/03/1402

   دوست عزیز سلام و وقت بخیر از اینکه رادوتا را انتخاب کردی بسیار خوشحالیم دوره پادفک را پیش از پذیرش و ورود به کورس اصلی دانشگاه باید ثبت نام کنید و بگذرانید در پایان دوره نیز مدرک پادفک به شما ارائه می‌گردد. درخصوص مدارک پذیرش دانشگاه نیز، بسته به دانشگاه ممکن است مدارک دیگری نیز لازم باشد علاوه بر این برخی از دانشگاه های روسیه داشتن مدرک پادفک را الزامی کرده اند.

 9. Sonia

  24/03/1402

  کلا اگه از طریق موسسه شما اقدام کنیم میتونیم بعد دوره پادفک بلافاصله وارد دانشگاه بشیم و بدون آزمون پزشکی بخونیم؟

  1. رادوتا

   27/03/1402

   سونیا جان با سلام وقت بخیر برخی از دانشگاه های روسیه برای پذیرش نیاز به آزمون ورودی دارند و برخی نیز با بدون آزمون و با بررسی سوابق تحصیلی و انجام مصاحبه اقدام به پذیرش دانشجو می‌کنند. علاوه بر این هر ساله امکان پذیرش تضمینی نیز توسط رادوتا فراهم میشود. در خصوص سوال شما بستگی به دانشگاه انتخابی شما دارد. از این رو باید حتما با کارشناسان مؤسسه صحبت کنید و مشاوره تخصصی را به صورت رایگان دریافت کنید.

 10. حضرتی

  13/03/1402

  با سلام و احترام بنده قصد داشتم فرزندم را برای تحصیل در رشته پزشکی به روسیه اعزام کنم و پروسه کار را اطلاعی ندارم. ممنون میشوم مرا راهنمایی کنید.

  1. رادوتا

   14/03/1402

   جناب حضرتی سلام تیم رادوتا ، شما رو بابت آینده گری برای موفقیت فرزندتون تحسین می‌کنه. خوشحالیم که به ما اعتماد داشتین. مسیر مهاجرت تحصیلی به روسیه در اینجا میتونید مطالعه کنید. اما پیشنهاد می‌کنیم از نوبت مشاوره رایگان مهاجرت تحصیلی استفاده کنید.

 11. فرشاد

  09/03/1402

  سلام و خسته نباشید من گپ تحصیلی دارم الان بعد از خدمت سربازی میخام برای پزشکی در روسیه اقدام کنم مشکلی برام پیش میاد؟

  1. رادوتا

   11/03/1402

   سلام فرشاد عزیز خوشحالیم که در تیم رادوتا پاسخگوی سوالات شما هستیم. خیر روسیه مشکلی برای گپ تحصیلی نداره و محدودیت سنی هم نداره

 12. Mohamnad77

  12/02/1402

  سلام آیا شرط سنی برای پذیرش پزشکی در روسیه وجود داره؟

  1. رادوتا

   12/02/1402

   سلام محمد عزیز خیر، برای ورود به دانشگاه‌های روسیه شرایط سنی وجود ندارد.

 13. هستی

  10/02/1402

  سلام وقتتون بخیر باشه .من دیپلم تحربی دارم ولی معدلم خیلی پایین هست .برای رفتن به دانشگاه پزشکی در روسیه مشکلی ایجاد نمیکنه؟بعد اینکه بهتره با زبان روسی وارد بشیم یا انگلیسی؟برای بازگشت به کشور کدوم بهتره ؟ و اگه بخایم با زبان روسی وارد بشیم باید از قبل مدرک a2 رو گرفته باشیم؟

  1. رادوتا

   11/02/1402

   سلام وقت شماهم بخیر باشه. از اینکه به رادوتا اعتماد داشتین خیلی خوشحالیم. 1) در مورد سوال اول شرط معدل وجود ندارد و مشکلی ایجاد نمی‌ شود 2)در خصوص تحصیل به زبان روسی یا انگلیسی بستگی به شرایط و سطح زبان شما داره و توصیه می‌کنیم که در این مورد از کارشناسان و مشاوران ما راهنمایی بگیرید. شماره تماس 02188928590 3) برای برگشت به کشور هیچ کدوم تفاوتی نداره و تنها باید در یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در روسیه تحصیل کنید. 4) برای هر روش تحصیل به زبان روسی و انگلیسی باید مدرک A2 از قبل گرفته شده باشه.

 14. ماهک

  06/12/1401

  سلام خسته نباشید ببخشید در رابطه با ازمونی که برگزار میشه شنیدم که به شدت سخته حتی سخت تر از کنکورو احتمال قبولیش پایینه درسته ؟

 15. ماهک

  03/12/1401

  سلام بعد از دریافت مدرک پزشکی اگر دانشگاه مورد تایید باشه توی ایران مجددا باید ازمونی داده بشه؟

  1. رادوتا

   03/12/1401

   سلام وقتتون بخیر خوشحالیم از اینکه به تیم رادوتا اعتماد کردین. بله ماهک جان. بعد از اتمام تحصیل هم آزمونی در ایران گرفته می‌شود.

 16. s_b

  13/11/1401

  سلام خسته نباشید برای تحصیل در رشته ی پزشکی معدل دیپلم باید بالای چه مقداری باشه و همچنین برای بورسیه باید چه کار کنیم؟

  1. رادوتا

   13/11/1401

   در خصوص سوال اول، برای اخذ پذیرش در دانشگاه های روسیه، شرط معدل دارای اهمیت نمی باشد مگر دانشگاه رودن که این دانشگاه آزمون ورودی ندارد. در خصوص سوال دوم شما، اگر مقصود شما، اخذ بورسیه در پزشکی و مانند آن می باشد امکان پذیر نیست و به شما پیشنهاد می کنیم برای جلوگیری از مشکلات بعدی نسبت به تبلیغات مربوط به این حوزه توجهی نکنید. اما برای کسب اطلاعات و مشاوره در خصوص اخذ بورسیه سایر رشته ها می توانید با شماره 02188928590 تماس حاصل کنید.

 17. شیوا

  08/11/1401

  سلام من دیپلمم انسانی هست و میخوام در یکی از دانشگاه های معتبر تحصیل کنم در رشته دندانپزشکی، هزینه هم برام مهم هست ترجیحا یکی از دانشگاه هایی که شهریه به صرفه تری داره رو انتخاب کنم. چطور میتونم با شما لینک بشم؟

  1. رادوتا

   09/11/1401

   سلام خانم شیوا از اینکه به تیم رادوتا اعتماد کردین خیلی خوشحالیم. اگر بعد از تحصیل در رشته دندانپزشکی قصد بازگشت به ایران و کار و ادامه تحصیل دارید باید دیپلم تجربی یا ریاضی داشته باشید. پیشنهاد می‌کنیم حتما از یک جلسه مشاوره رایگان مهاجرتی استفاده کنید تا مشاورین متخصص مجموعه، شما را راهنمایی کنند. برای ارتباط با ما میتوانید با شماره 02188928590 تماس بگیرید یا به صورت حضوری به دفتر مرکزی رادوتا مراجعه کنید. آدرس دفتر در پایین همین صفحه و در صفحه «ارتباط با ما» قرار داده شده است

 18. فرنود

  24/10/1401

  وقت بخیر میخواستم بدونم درآمد کار دانشجویی در روسیه برای پرداخت شهریه دانشگاه مناسبه؟!

  1. رادوتا

   25/10/1401

   سلام فرنود جان سوال شما پاسخ قطعی ندارد و به عوامل مختلفی بستگی دارد. به رشته تحصیلی و زمان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه و اینکه چقدر زمان آزاد خواهید داشت. به نوع کار و شغل انتخابی شما. در برخی موارد افراد می توانند از درآمد حاصله خود پس انداز کنند.

 19. ر

  24/10/1401

  سلام معدل کل دیپلم مهمه یا معدل کتبی؟ من سال دوازدهم یه درس رو تک ماده کردم مشکل داره؟

  1. رادوتا

   25/10/1401

   با سلام ممنون بابت اعتماد به تیم بزرگ رادوتا معدل کل دیپلم مهم است خیر مشکلی ندارد

 20. و.ر

  17/10/1401

  معدل کل دیپلم مهمه یا معدل کتبی؟

  1. رادوتا

   17/10/1401

   با سلام محدودیت معدلی در دانشگاه های روسیه زیاد مطرج نیست اما معدل هم مهم است.

 21. آرین

  14/10/1401

  سلام وقت بخیر ، من سربازی نرفتم هنوزم غیبت نخوردم چجوری میتونم مهاجرت تحصیلی کنم و اینکه هزینه یک سال تحصیل و دوره پادفکت چقد میشه؟

  1. رادوتا

   14/10/1401

   با سلام آرین جان. ممنون از اینکه به مجموعه رادوتا اعتماد داشتی. فرم تکمیل شده در سایت مشاهده کردیم. مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرند.

  2. رادوتا

   14/10/1401

   شما کافیه مدارک لازم (تصویر پاسپورت) برای ثبت نام در دوره پادفک را به ما تحویل بدین. ما شما را در بهترین و مناسب ترین دوره پادفک متناسب با شرایط شما ثبت نام می‌کنیم. هزینه دانشگاه ها و دوره های پادفک مختلف، متفاوت است و در جلسه مشاوره رایگان به شما توضیح داده می‌شود.

 22. پروانه صادقین

  16/09/1401

  با سلام. ببخشید یعنی از یک دانشگاه غیرتایید نمیونیم برای ادامه تحصیل انتقالی بگیریم به ایران؟

  1. رادوتا

   30/09/1401

   سلام خانم صادقین. برای حل این مسئله باید قبل از بازگشت به ایران از دانشگاه غیر تأیید به دانشگاه تأیید انتقالی گرفته شود و پس از گذراندن باقی تحصیلات در دانشگاه مورد تأیید، از آنجا برای بازگشت به ایران اقدام صورت گیرد. برای اطلاعات بیشتر و جزییات انجام این‌کار حتماً با مؤسسه رادوتا تماس بگیرید تا کارشناسان ما به بهترین شکل شما را راهنمایی و کار شما را به انجام برسانند.

 23. سمیه بیگ رضایی

  16/09/1401

  خسته نباشین. ببخشید خود دانشگاه های روسیه الزامی بابت مدرک a2 ندارن؟ من قصد بازگشت ندارم

  1. رادوتا

   30/09/1401

   با سلام خانم بیگ رضایی. ممنونم از اعتمادتون به تیم رادوتا خیر اکثر دانشگاه‌های روسیه نیازی به مدرک A2 ندارند.

 24. فرشاد محمدپور

  15/09/1401

  ببخشید من رشته‌م انسانیه اما علاقه به پزشکی دارم. اگر برم روسیه پزشکی بخونم و وقتی اگر بعدا تصمیم گرفتم که به ایرلن بگردم تغییر دیپلم انجام بدم و دیپلم ریاضی یا تجربی بگیرم، مدرکم تایید میشه؟

  1. رادوتا

   16/09/1401

   فرشاد جان سلام. از اعتمادت به تیم رادوتا بسیار خرسندیم. طبق قوانین وزارت بهداشت، مدرک اون دسته از دانشجویانی که دیپلم ریاضی یا تجربی را قبل از ورود به کورس اصلی دریافت کرده باشند مورد ارزشیابی قرار میگیره. پیشنهاد میکنم با تیم مشاوره ای رادوتا در ارتباط باش تا راهنمایی لازم را به صورت رایگان در اختیار شما قرار بدهند

 25. علی فتاحی

  15/09/1401

  ممنون که راهنمایی میکنید. ببخشید با توجه به اینکه لیست دانشگاه های مورد تایید هر چند سال یکبار بروزرسانی میشن، اگر وقتی دانشجوی یک دانشگاه هستیم، از لیست مورد تایید ها خارج بشه، روند تحصیل ما به چه صورت میشه؟

  1. رادوتا

   16/09/1401

   جناب فتاحی با سلام و خوش آمدگویی خدمت شما ملاک ارزشیابی و تایید مدرک تحصیلی برای وزارت بهداشت ایران، سال ورود شما به دانشگاه است. اگر در سال ورود شما، دانشگاه در لیست مورد تایید قرار داشته باشه ولی طی سال های بعد نام دانشگاه از لیست خارج شده باشد مدرک شما مورد تایید است و سال ورود شما به دانشگاه را در نظر می گیرند

 26. فاطمه نفری

  15/09/1401

  سلام. ببخشید یه سوال دارم. من میتونم همزان هم برای رشته پزشکی و هم دندان پزشکی ازمون بدم؟

  1. رادوتا

   16/09/1401

   فاطمه عزیز سلام، ممنونیم که به تیم رادوتا اعتماد کردی. برای هر دانشگاه شرکت در آزمون ورودی رشته امکان داره. ولی می توان در آزمون ورودی دانشگاه های مختلف و رشته های مختلفی شرکت کرد. پیشنهاد می کنیم با موسسه ما تماس بگیر و نوبت مشاوره رایگان خودت رزرو کن تا به سوالاتت به صورت کامل توضیح داده بشه. شماره تماس 02188928590

 27. مهران کاظمینی

  15/09/1401

  سلام. ممنون میشم راهنماییم کنید.اگر برای رشته پزشکی تحصیل به زبان انگلیسی رو انتخاب کنم، باز هم مدرکم تایید میشه؟ ایا مراحل بیشتری برای تایید شدن مدرکم انجام بدم؟

  1. رادوتا

   16/09/1401

   مهران جان سلام، خوشحالیم که رادوتا را برای پاسخ به سوالاتت انتخاب کردی. در صورتی که قصد تحصیل پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی را داشته باشی، باید قبل از ورود به کورس اصلی مدرک A2 زبان روسی مورد تایید وزارت بهداشت ایران کسب کرده باشی. برای این مورد هم پیشنهاد ما به شما شرکت در دوره پادفک پوشکین ه چون علاوه بر دریافت تخفیف 50% در پایان دوره

 28. سینا احمدی

  27/07/1401

  من از خدماتتون استفاده کردم و راضیم واقعا

  1. رادوتا

   27/07/1401

   سینا جان. باعث خوشحالی و افتخار ماست که رادوتا رو انتخاب کردی. از اینکه توی این مسیر به ما اعتماد کردی ممنونیم. منتظر خبرای موفقیتت هستیم.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.