دانشگاه مدیکال روسیه

دانشگاه مدیکال Kazan State Medical University

 

کمیته دولتی آموزش عالی فدراسیون روسیه در سال 1994 مجوز تأسیس یک مؤسسه دولتی چند منظوره و چند سطحی آموزش عالی در پزشکی را صادر کرد و دانشگاه پزشکی دولتی کازان بدین صورت شکل گرفت سومین دانشگاه قدیمی پزشکی پس از مسکو و سنت پترزبورگ می‌باشد. همچنین تنها دانشگاه به رسمیت شناخته شده توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO)  و مؤسسه ECFMG (ایالات متحده آمریکا) در کازان است.

دانشگاه پزشکی دولتی کازان

رتبه بندی دانشگاه دولتی مدیکال کازان

دانشگاه پزشکی دولتی کازان در میان 86 دانشگاه پزشکی دیگر موفق به کسب رتبه شانزدهم شده است. بر اساس رتبه بندی آکادمیک دانشگاه‌های جهان استاندارد اروپایی ARES-2014 منتشر شده توسط اتاق علمی صنعتی اروپا، این دانشگاه در بین دانشگاه‌های پزشکی روسیه رتبه سوم قرار دارد. طبق رتبه بندی Webometrics در جایگاه 4489 جهانی قرار دارد.

دانشکده های دانشگاه مدیکال کازان

 

دانشگاه پزشکی دولتی کازان در مقاطع مختلف تحصیلی خود بیش از 6000 دانشجوی روس و غیر روس را در 6 دانشکده زیر آموزش می‌دهد که به شرح زیر است.

  1. دانشکده پزشکی عمومی
  2. دانشکده اطفال
  3. دانشکده دندانپزشکی
  4. دانشکده داروسازی
  5. دانشکده پزشکی پیشگیری
  6. دانشکده مددکاری اجتماعی و مطالعات عالی پرستاری

دانشگاه ایالتی پزشکی کازان

 

راه‌ های دریافت مشاوره رایگان

پادفک 

مهاجرت تحصیلی به روسیه اگرچه نیاز به مدرک زبان ندارد اما پر واضح است که بدون آشنایی با زبان کشور خارجی، تحصیل و زندگی در آن کشور بسیار سخت است. دوره پادفک روسی ، فرصت مناسبی جهت یادگیری زبان روسی برای تحصیل و زندگی در روسیه است. علاوه بر آن برخی از دانشگاه‌های روسیه داشتن مدرک پادفک برای ورود به کورس اصلی را الزامی کرده اند.

اقامت و خوابگاه دانشگاه مدیکال دولتی کازان

 

دانشگاه پزشکی دولتی کازان 6 خوابگاه فعال و آماده به کار برای دانشجویان در نظر گرفته است. اطلاعات و مشخصات این 6 خوابگاه به شرح زیر می‌باشد. همچنین یکی از این ساختمان ها در حال حاضر غیرفعال می‌باشد.

دانشجویی شماره1(خوابگاه):  این خوابگاه در خیابان مایاکوفسکی (MAYAKOVSKOGO) واقع شده است. ساختمانی 5 طبقه با ظرفیت اسکان 167 نفر دارای کتابخانه، مجموعه ورزشی، حمام و اینترنت است.

خوابگاه دانشجویی شماره2(خوابگاه) : این خوابگاه 3 طبقه دارد. در حال حاضر بدون فعالیت و تعطیل است.

خوابگاه دانشجویی شماره3(هاستل) : این هاستل در خیابانAKADEMIKA KIRPICHNIKOV قرار دارد این ساختمان 5 طبقه ای با ظرفیت 346 نفر دانشجو دارای امکاناتی از قبیل کتابخانه، باشگاه ورزشی و سالن بدنسازی، اتاق دوش، اتاق استراحت، اتاق خشکشویی و اینترنت می‌باشد.

خوابگاه دانشجویی شماره4(خوابگاه) : خیابان PIONERSKAYA جایی است که ساختمان 5 طبقه خوابگاه شماره 4 با ظرفیت اسکان 336 دانشجو در آن قرار دارد. امکانات رفاهی مانند سالن بدنسازی، اینترنت، سالن ورزشی دو و میدانی، اتاق دوش و کتابخانه برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.

خوابگاه دانشجویی شماره5(خوابگاه) : در خیابان تراکت اورنبورگ (ORENBURGSKY TRAKT) ساختمان 9 طبقه خوابگاه شماره 5 قرار گرفته است. که امکان پذیرایی620 دانشجو در خود را دارد. سالن کنفرانس، کتابخانه، اینترنت، اتاق کامپیوتر، سالن بدنسازی، اتاق دوش و اتاق اتو از جمله امکانات این خوابگاه برای دانشجویان می‌باشد.

خوابگاه دانشجویی شماره6 (خوابگاه) : محل قرارگیری این خوابگاه خیابان چویکووا (CHUIKOVA) می‌باشد. این ساختمان که در سال 1985 ساخته شده است در 9 طبقه پذیرای 193 دانشجو می‌باشد. برای ساکنین این خوابگاه امکاناتی همچون کتابخانه، سالن مطالعه، سالن ورزشی، اتاق لباسشویی و اینترنت فراهم گردیده است.

خوابگاه دانشجویی شماره7(خوابگاه) : در خیابان امیرخان (AMIRKHAN) شهر کازان ساختمان نوساز خوابگاه شماره 7 می‌توانید ببینید که در سال 2019 ساخته شده است و ظرفیت پذیرش 400 دانشجو در 16 طبقه را دارد. این خوابگاه از نوع آپارتمانی است اتاق ایزوله پزشکی، اتاق ورزش درمانی، اتاق کنفرانس از جمله امکانات این خوابگاه می‌باشد.

هدیه رادوتا

شهریه دانشگاه مدیکال کازان روسیه 2023

در جدول زیر شهریه رشته‌های مختلف تحصیلی دانشگاه دولتی پزشکی کازان روسیه در سال 2023 برای دانشجویان غیر روسی و بین‌الملل این دانشگاه ذکر شده است مبالغ فوق شهریه سالانه به روبل است.

[tablesome table_id='18545'/]
جمع بندی

دانشگاه پزشکی ایالتی کازان بر خلاف دانشگاه فدرال دولتی کازان از دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در روسیه نیست، با این حال می‌تواند گزینه‌ مناسبی جهت تحصیل برای افرادی باشد که به دنبال مهاجرت به خارج از کشور هستند. در این مقاله به معرفی کامل این دانشگاه پرداختیم در صورتی که به مشاوره‌های تخصصی نیاز دارید حتماً با مشاورین موسسه مهاجرتی رادوتا RODOTA تماس بگیرید.

سؤالات متداول

پاسخ

پاسخ

پاسخ

پاسخ

برای دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کنید

1/5 - (2 امتیاز)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.