مشاوره مهاجرت تخصصی

چگونه یک جلسه مشاوره مهاجرت عالی داشته باشیم؟!

مشاوره مهاجرت نیز همانند بسیاری از مشاوره‌­ها کاری بسیار مهم است. اما سوالی که ممکن است برای متقاضیان این امر پیش بیاید؛ اهمیت این امر به چه میزانی است؟ و به چه شکلی باید انجام پذیرد؟ و چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

همه ما به دفعات برای انجام کارهای مختلفی که معمولا در آن زمینه کاری تجربه­ای نداشته‌ایم، از دیگران مشورت گرفته‌ایم. همچنین اگر در زمینه­ای هم آشنایی داشته‌ایم برای بهتر انجام دادن آن کار، سراغ مشاوره گرفتن از دیگران رفته‌ایم.

حال فرض کنیم بدون مشورت گرفتن و پرسیدن نظر و تجربه دیگران، اگر در زمینه ­ای خاص تجربه و اطلاعات کافی نداشته باشیم، برای به دست آوردن اطلاعات لازم باید چه کاری انجام دهیم؟ یک پاسخ موجود برای این  سوال می‌تواند کسب تجربه با انجام دادن کار باشد. یعنی هر فرد برای انجام کاری و یا ورود به زمینه­ ای که برای شخص تازگی دارد، خودش آن کار را انجام دهد و با خطا و آزمایش نتیجه هر فعالیت خود را بفهمد.

 اما آیا فرصت کافی برای آزمون و خطا در هر مسئله­ای برای افراد منطقی است؟  آیا امکان انجام هرکاری به صورت آزمایشی میسر است؟ قطعا خیر. به طور واضح همه می‌دانیم که این امر ممکن نیست و حتی اگر امکان تجربه کردن هرمسیری فراهم بود، خسارت­های احتمالی که ممکن است برای شخص رخ دهد گاهی جبران­ ناپذیر خواهد بود. بنابراین چیزی که نیاز به مشاوره گرفتن و مشورت کردن را مشخص می‌کند میزان اهمیت موضوع است.

مثلا فرض کنید شما قصد خرید یک پیراهن را دارید. در صورتی که شما با مشورت یک دوست پیراهن بخرید ممکن است پیراهنی با جنس، رنگ و یا مدل بهتری خریداری کنید. حال اگر این کار را به تنهایی نیز انجام دهید اتفاق عجیب و غریبی رخ نخواهد داد.

در بدترین حالت شما پیراهنی با جنس نامطلوب و رنگ و طرحی زننده خواهید خرید. اما هزینه­ ای که بابت خرید آن پرداخت کرده ­اید آنقدری نیست که ضرر زیادی به شما برساند. و جبران هزینه آن کار سختی نیست.

آیا مثال خرید پیراهن در مورد خرید یک واحد آپارتمان، ماشین و… نیز درست خواهد بود؟ پاسخ خیر است، چرا که هزینه و اهمیت موضوعات فوق در مقایسه با یک پیراهن بسیار زیاد است.

میزان اهمیت مسئله­ ای مانند مهاجرت تحصیلی به روسیه چقدر خواهد بود؟ آیا هر فرد به اندازه کافی اطلاعات و دانش این کار را دارد که خود به تنهایی این مسیر را طی کند؟ آیا زمان کافی برای امتحان کردن راه­ های مختلف برای رسیدن به نتیجه مطلوب را دارد؟ با فرض اینکه زمان کافی هم داشته باشد. آیا توان مالی آزمودن مسیرهای مختلف را دارد؟

زندگی کردن در عصر اینترنت و دیجیتال به همه ما نشان داده است که زمان و استفاده از فرصت­های زندگی چقدر مهم و حیاتی است، شاید فرصتی  برای آزمون و خطا نداشته باشیم، برای همین باید در انتخاب مسیر زندگی خود که می تواند تحصیل، شغل و… باشد، نهایت دقت را به خرج دهیم.

بسیاری از دانشگاه ‌های دنیا امکان شروع تحصیل بدون آزمون ورودی یا هرچیزی شبیه به کنکور را برای متقاضیان فراهم کرده­ اند تا بدون هدر دادن وقت و انرژی شخص به خاطر قرار گرفتن در شرایط استرس­ زای امتحان، به صورت مستقیم وارد دوره و کورس اصلی دانشگاه شوند.

راه‌ های دریافت مشاوره رایگان

ویژگی‌های مشاور مهاجرت

یک مشاور خوب باید از ابتدا تا انتهای مسیر را بشناسد، از پستی‌ بلندی‌ها اطلاع داشته باشد. ابزار و هر آنچه را که در مسیر رسیدن به مقصد لازم است به شما بگوید. در طی مشاوره مهاجرت باید مسیر رسیدن به اهداف را برای فرد ترسیم کند.

به سوال های اساسی شما پاسخ  درست بدهد. ابهامات شما را برطرف کند و شما را از سردرگمی نجات دهد. در طی فرآیند مشاوره مهاجرت ، این خود شمایید که هدف نهایی خود را انتخاب می‌کنید اما مشاور با روشن کردن مسائل و رفع موانع ذهنی با پاسخ به سوال ها، مراجعه کننده را در رسیدن به انتخابی درست همراهی می‌کند.

سوال‌هایی مانند «چرا باید مهاجرت کنم؟» ،«از چه راه‌هایی می‌توان  مهاجرت کرد؟» ، «بهترین راه مهاجرت است؟» ، «بهترین کشور برای مهاجرت کدام است؟» و…. بسیاری از سوالات دیگر که ممکن است برای هر متقاضی مهاجرت پیش بیاید، در جلسه مشاوره مهاجرت تخصصی در رادوتا می توان به پاسخ آن‌ها رسید.

هدیه رادوتا

مشاوره مهاجرت رادوتا

بخش مشاوره مهاجرت رادوتا برای مراجعین خود برنامه‌های ویژه‌ای درنظر دارد. مشاورین و کارشناسان متخصص  و با تجربه رادوتا از مسیر و روند مهاجرت به خوبی مطلع بوده و تمام جزییاتی که افراد به آن نیاز خواهند داشت را به آنان منتقل می‌کنند.

آزمون‌های تخصصی شخصیت شناسی که افراد، در روند مشاوره مهاجرت انجام می‌دهند، به ایشان کمک می‌کند تا مقصدی متناسب با وضعیت خود انتخاب کنند. و البته که تصمیم گیرنده نهایی خود مراجعین خواهند بود.

امکان مشاوره مهاجرت حضوری برای همه افراد مهیا است و برای کسانی نیز که امکان مراجعه حضوری ندارند شرایطی فراهم شده است که به صورت آنلاین جلسه مشاوره مهاجرت با کیفیت جلسه حضوری برگزار گردد. لازم به ذکر است که تمامی جلسات مشاوره مهاجرت رایگان می باشد تا همه  افرادی که قصد انجام این امر مهم را دارند به صورت رایگان از دانش و تجربه گرانبهای این حوزه استفاده کنند. این در حالی است که برخی مؤسسات هزینه مشاوره مهاجرت را نیز به طورجداگانه از افراد طلب می‌کنند.

متقاضیان امر مهاجرت در زمینه‌های مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و …… به راحتی می‌توانند ار طریق راه‌های ارتباطی که در سایت مشخص شده است، با مشاورین ما در تیم رادوتا تماس گرفته و مسیر رسیدن به اهداف خود را هموار کنند.

ارزیابی عملکرد ما توسط مشتریان

رادوتا طبق نظرسنجی هایی که بر اساس معیارهای مقابل از هر متقاضی به عمل آورده است، به آمار های فوق دست یافته است. این نظرسنجی ها در پایان فرآیتد مهاجرت از هر متقاضی به عمل می آید.

کیفیت مشاوره
96%
سرعت انجام خدمت
98%
میزان پیگیری
97%
میزان رضایت کلی
99%

دیگر خدمات

سؤالات متداول

برای دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کنید

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟