دانشگاه پیروگوف

دانشگاه پیراگوف "پیراگوا"

نام لاتین: Pirogov Medical University


تاسیس: 1906     |   شهر: مسکو

رنک کشوری: 46

رنک جهانی: 301 تا 350

تعداد دانشجو: 10900

دانشجو بین الملل:7%

معرفی دانشگاه پیراگوا

تاریخچه دانشگاه پیراگوا

دانشگاه پیروگوف (پیراگوا) با نام کامل دانشگاه ملی تحقیقات پزشکی پیروگوف روسیه سال 1906 در بزرگترین شهر روسیه، مسکو تأسیس و اولین فارغ التحصیلی دانشجویان این دانشگاه در بهار 1912 با حضور 206 دانشجو جشن گرفته شد.

دانشگاه پیراگوف همواره یکی از پیشروترین دانشگاه‌های روسیه به شمار آمده است. برای اولین بار در جهان، دانشکده اطفال را در سال 1930 تأسیس کرد همچنین در سال 1964 اولین دانشکده بیوپزشکی جهان در دانشگاه پیروگوف دایر گردید از این‌رو همواره دانشگاه پیروگوف الگویی برای سایر دانشگاه‌ها در سراسر جهان بوده است.

دانشگاه پیروگوف روسیه در طول فعالیت خود بیش از 80 هزار پزشک را آموزش داده است که پس از ادای سوگند وظایف حرفه‌ای و فعالیت‌های خود را در تمامی نقاط روسیه و خارج از کشور روسیه انجام داداند.

درصورتی که به دنبال کسب اطلاعات در مورد مهاجرت تحصیلی هستید توصیه می‌کنیم مقاله تحصیل در روسیه را مطالعه کنید.

رنک جهانی دانشگاه پیراگوا

دانشگاه پیروگوف “پیراگوا” که در بین دانشگاه‌های روسیه در جایگاه 12 قرار دارد، برنامه های کارشناسی ارشد خود را در سال 2019، افتتاح کرد و وارد رتبه بندی های بین المللی معتبر “THE” و “QS” شد.

این دانشگاه در سال تحصیلی 2023 طبق رتبه بندی QS در جایگاه دانشگاه‌های بین رتبه های 400 تا 450 جهان قرار داشت و در سال 2024 با بهبود رتبه، جایگاه 351 تا 400 را کسب کرد.

روند تغییرات رتبه دانشگاه پیراگوف روسیه در جهان طبق رتبه بندی QS

No Data Found

پادفک دانشگاه پیراگوا

دانشگاه پیراگوا سالانه برنامه های آموزشی متنوعی را برای دانشجویان بین المللی برگزار میکند این دوره ها دانشجویان را برای تحصیل در رشته های تحصیلات تکمیلی و علوم پزشکی آماده می کند. دوره پادفک دانشگاه پیراگوا شامل دروس زبان روسی، زیست ،شیمی و فیزیک میباشد.

پادفک دانشگاه پیراگوا در سال تحصیلی 2023-2024 به دوصورت 4 ماهه و 10ماهه برگزار میگردد:

-دوره چهار ماهه یک دوره فشرده است که شامل تمامی دروس ذکر شده میشود و فقط به صورت آنلاین برگزار میگردد.

-دوره 10 ماهه دوره کامل است و به دو شکل حضوری و آنلاین برگزار میشود.

آخرین فرصت ثبت نام پادفک پیراگوا (فشرده و کامل)، 30 ژانویه2024 میباشد.

مدارک لازم جهت ثبت نام در دوره:

1- پاسپورت با 18 ماه اعتبار و ترجمه آن

2- ترجمه مدرک دیپلم

3- ترجمه ریزنمرات دیپلم

4- ترجمه مدرک پیش دانشگاهی (نظام قدیم)

5- ترجمه ریزنمرات پیش دانشگاهی (نظام قدیم)

 

دانشکده های دانشگاه پیراگوا

دانشگاه پیروگوف روسیه دارای هفت دانشکده با عناوین دانشکده های پزشکی، اطفال، پزشکی زیستی، بیولوژیک، بین‌الملل، دندان پزشکی، داروسازی و روانشناسی اجتماعی است که در ادامه توضیح مختصری در خصوص هرکدام از دانشکده‌های آن ارائه می‌دهیم.

دانشکده پزشکی

دانشکده درمان بزرگ‌ترین دانشکده دانشگاه پیروگوف می‌باشد که در آن 4630 دانشجو دوره تخصص در رشته های درمانی را پشت سر می‌گذارند. ساختار دانشکده درمان به گونه ای است که با مؤسسات درمانی مسکو مانند بیمارستان‌های بزرگ بالینی دولتی، بیمارستان‌های زایمان، مؤسسات سرپایی پلی کلینیک و… بیشترین ارتباط و تطابق را دارد.

این دانشکده پزشکان بسیار ماهری را برای فعالیت‌های مختلف پزشکی آماده می‌کند تا در زمینه‌های طبابت، جراحی، زنان و زایمان و….. بتوانند فعالیت کنند. این دانشکده از 40 بخش تشکیل شده است که دانشجویان را برای مراتب عالی در نظریه‌های عمومی، آموزش پزشکی و بیولوژیکی و بالینی تربیت می‌کند.

دانشکده اطفال

دانشکده اطفال در سال 1930 برای اولین بار در جهان در دانشگاه پیراگووا افتتاح گردید و از ابتدای فعالیت این دانشکده، متخصصان اطفال آینده آموزش دیده و تربیت شدند. این دانشکده و بخش‌های مختلف آن ارتباط بسیار زیادی با خدمات بهداشتی مسکو داشته است. تاکنون این دانشکده بیش از 25 هزار متخصص اطفال تربیت کرده و به جامعه پزشکی تحویل داده است.

دانشکده پزشکی زیستی

دانشگاه پیروگوف در سال 1963 به عنوان اولین دانشگاه در جهان اقدام به تأسیس دانشکده جدیدی به نام دانشکده پزشکی زیستی کرد. هدف از تأسیس این دانشکده آموزش نیروی انسانی علمی برای کار در زمینه تحقیقات پزشکی و سپس متخصصان برای اجرایی کردن دستاوردهای مدرن در پزشکی، توسعه فناوری‌های نوآورانه و … در حوزه درمان و پزشکی بود.

فارغ‌التحصیلان دانشکده پزشکی زیستی فعالیت های حرفه ای خود را در زمینه های زیر به انجام می‌رسانند:

  1. زمینه علمی؛ به عنوان همکار پژوهشی در مؤسسات علمی تحقیقاتی مختلف
  2. تدریس؛ به عنوان مدرس در زمینه‌های مطابق با تخصص(شیمی، زیست شناسی، بیوشیمی، بیوفیزیک، فیزیولوژی و …) در مدارس، کالج‌ها، مؤسسات آموزش عالی پزشکی و…
  3. پزشکی؛ تمام سمت‌های پزشکی در رشته‌های تحصیلات تکمیلی و تخصص‌های مختلف

دانشکده بین‌الملل

دانشگاه پیروگوف اولین دانشگاه بین‌المللی در روسیه است که در زمینه‌های مدارک دوگانه(مراقبت‌های پزشکی، فارماکولوژی، روانشناسی بالینی، تخصص‌های زیست پزشکی)، تبادل دانشجو و دانشجوی دکتری، کارآموزی تابستانی، در خارج از کشور و همکاری‌های تحقیقاتی بین‌المللی مشغول به فعالیت است.

دانشکده دندان پزشکی

سال 2008 آغاز فعالیت دانشکده دندان پزشکی دانشگاه پیروگوف روسیه بود تا محلی برای تربیت متخصصان واجد شرایط در خصوص فعالیت‌های دندان پزشکی در روسیه باشد.

دانشکده داروسازی

ترکیب دانش شیمی، بیوپزشکی، علوم دارویی، تجارت داروسازی و سازمان داروسازی، مدیریت و بازاریابی، خدمات دارویی، مدیریت تولید، روانشناسی و آموزش و اخلاق دارویی باعث شده تا آموزش‌های دانشکده داروسازی به شکلی منحصر به فرد تبدیل شود و فارغ‌التحصیلان دانشکده داروسازی دانشگاه پیروگوف همه چیز را در مورد تولید، توسعه، فعالیت دارویی، ذخیره سازی و کنترل کیفیت دارو بداند.

دانشکده روانشناسی اجتماعی

تقاضاهای روزافزون درمان و سلامت و بهبود سیستم کمک پزشکی موجب شد در سال 2001 دانشکده روانشناسی اجتماعی دانشگاه پیروگوف دایر گردد. در حال حاضر دانشجویان دو گروه «روانشناسی بالینی» و «مددکاری اجتماعی» در این دانشکده مشغول به فعالیت هستند.

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید یکی از راه های ارتباطی زیر را انتخاب کنید و یا فرم روبرو را پر کنید. مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

شهریه رشته‌های تحصیلی دانشگاه پیروگوف سال 2024

پزشکی

750,000 روبل در سال

دندانپزشکی

950,000 روبل در سال

داروسازی

400,000 روبل در سال

پادفک

565,500 روبل در سال

هزینه های زندگی بدون خوابگاه

25000 روبل در ماه

آزمون ورودی دانشگاه پیراگوا 2024

در سال 2024 آزمون های ورودی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی دانشگاه پیراگوا به صورت حضوری برگذار میشوند.

این آزمون ها هم در ایران و هم در روسیه برگذار خواهد شد.

20June-10July 2024
فرصت ثبت نام
11-15-22July 2024
آزمون
27July 2024
اعلام نتایج
20June-10July 2024
فرصت ثبت نام
11-15-22July 2024
آزمون و مصاحبه
27July 2024
اعلام نتایج

خوابگاه دانشگاه پیروگوف (پیراگوا)

 

دانشگاه پیروگوف یک خوابگاه بسیار بزرگ برای دانشجویان غیربومی مهیا کرده است که به تازگی تمامی اتاق های آن بازسازی و مبله و برای اسکان دانشجویان این دانشگاه تجهیز شده‌اند. دانشجویان در بلوک‌هایی با اتاق های 2 یا 3 نفره ساکن می‌شوند.

هر طبقه، آشپزخانه مخصوص به خود را دارد. همچنین تمامی امکانات لازم برای زندگی خوابگاهی اعم از اینترنت Wi-Fi ، حمام، رختشویی و … برای آسایش دانشجویان فراهم کرده‌اند. هر دانشجو یک تخت، یک تشک، یک بالش، یک پتو، یک میز و صندلی و چراغ مطالعه را دریافت می‌کند.

خوابگاه دانشگاه پیروگوف دارای سالن مطالعه‌ای نسبتا بزرگ با میزهای پهن و صندلی راحت است و مکان مناسبی فراهم شده است تا دانشجویان به راحتی بتوانند مطالعه کنند و دانشجویان باهوش با یکدیگر در ارتباط باشند.

هزینه خوابگاه پیراگوف مبلغ 1715 روبل در ماه می‌باشد.

کاتالوگ آشنایی با دانشگاه‌های روسیه

در این کاتالوگ اطلاعات کاملی درباره شرایط پذیرش، خوابگاه، دوره پادفک، هزینه های زندگی، شرایط اسکان و هرچیزی که مربوط به تحصیل در روسیه است آورده شده. فرم زیر را پر کرده و پس از تایید فایل مربوطه را دانلود کنید.

جمع بندی

اگر شماهم به دنبال تحصیل در یک دانشگاه با اصالت و با سابقه به خصوص در زمینه پزشکی هستید، دانشگاه پیروگوف گزینه بسیار مناسبی برای مهاجرت تحصیلی شما به خارج از کشور می‌باشد. قدمت و سابقه طولانی این دانشگاه در زمینه های پزشکی و سلامت و همچنین پیشگامی این دانشگاه در تأسیس دانشکده اطفال و دانشکده زیست پزشکی گواهی بر این مدعاست.

کارشناسان و مشاوران متخصص ما در تیم رادوتا، با تجربه بسیار در زمینه مشاوره مهاجرت تحصیلی آماده ارائه دقیق ترین اطلاعات به متقاضیان مهاجرت هستند. از این رو جلسه مشاوره رایگانی برای همه عزیزان درنظر گرفته شده است تا به سوالات و ابهامات شما پاسخ داده شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت جلسه مشاوره رایگان حتما از راه های ارتباطی موجود در سایت به مشاوران ما پیام بدهید. تا در سریع ترین زمان شما را راهنمایی کنند.

سوالات متداول

آیا دانشگاه پیراگوف روسیه مورد تأیید وزارت بهداشت ایران است؟

بله، دانشگاه پیراگوف روسیه در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران و لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران قرار دارد.

آیا دانشگاه پیراگوف روسیه به دانشجویان خارجی خوابگاه ارائه می‌دهد؟

دانشگاه پیروگوف یک خوابگاه بسیار بزرگ برای دانشجویان غیربومی مهیا کرده است که به تازگی تمامی اتاق های آن بازسازی و مبله شده اند و برای اسکان دانشجویان این دانشگاه تجهیز شده‌اند. دانشجویان در بلوک‌های با 2 اتاقه برای اقامت 2 یا 3 نفره ساکن می‌شوند. علاوه بر این رادوتا به واسطه قرارداد با برخی هتل ها مانند هتل کاسموس و هتل سالوت، امکان اجاره اتاق با تخفیف دانشجویی 80 درصد، به دانشجویان اعزامی خود را فراهم کرده است.

رشته پزشکی دانشگاه پیراگوف روسیه به چه زبان می‌شود؟

رشته پزشکی در دانشگاه پیراگوا به زبان روسی تدریس میشود.

رشته دندانپزشکی دانشگاه پیراگوف روسیه به چه زبان می‌شود؟

رشته دندانپزشکی در دانشگاه پیروگوف "پیراگوا" به زبان روسی تدریس میشود.

گالری تصاویر دانشگاه پیراگوا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟