دانشگاه پیراگوف روسیه

image
image

دانشگاه پیروگوف با نام کامل دانشگاه ملی تحقیقات پزشکی پیروگوف روسیه سال 1906 در بزرگترین شهر روسیه، مسکو تأسیس و اولین فارغ التحصیلی دانشجویان این دانشگاه در بهار 1912 با حضور 206 دانشجو جشن گرفته شد.

دانشگاه پیروگوف همواره یکی از پیشروترین دانشگاه‌های روسیه به شمار آمده است. برای اولین بار در جهان، دانشکده اطفال را در سال 1930 تأسیس کرد همچنین در سال 1964 اولین دانشکده بیوپزشکی جهان در دانشگاه پیروگوف دایر گردید از این‌رو همواره دانشگاه پیروگوف الگویی برای سایر دانشگاه‌ها در سراسر جهان بوده است.

دانشگاه پیروگوف روسیه در طول حیات و فعالیت خود بیش از 80 هزار پزشک را آموزش داده است که پس از ادای سوگند وظایف حرفه‌ای و فعالیت‌های خود را در تمامی نقاط روسیه و خارج از کشور روسیه انجام داداند.

درصورتی که به دنبال کسب اطلاعات در مورد مهاجرت تحصیلی هستید توصیه می‌کنیم مقاله تحصیل در روسیه را مطالعه کنید.

  • نام لاتین: Russian National Research Medical University named after N.I. Pirogov
  • سال تأسیس 1906
  • شهر:مسکو
  • رتبه جهانی:473
  • رتبه کشوری:12

پادفک روسیه

دانشگاه پیراگوا کلاس ‌های پادفک روسی را نیز برگزار می‌کند. برای اطلاع از هزینه و شرایط کلاس‌های پادفک و انتخاب مناسب ترین پادفک حتماً با مشاوران رادوتا در تماس باشید.

پذیرش تضمینی دانشگاه پیراگوف بدون آزمون ورودی توسط رادوتا

رادوتا به موجب همکاری و ارتباطات گسترده با دانشگاه پیروگوف روسیه، امکانی را فراهم کرده است تا متقاضیان تحصیل پزشکی روسیه ، دندان پزشکی روسیه ، داروسازی روسیه و دیگر رشته‌های این دانشگاه، بدون نگرانی از آزمون ورودی. در رشته‌های بدون کنکور پیراگوف ثبت‌ نام کنند.

رتبه بندی دانشگاه پیروگوف

دانشگاه پیروگوف که در بین دانشگاه‌های روسیه در جایگاه 12 قرار دارد، برنامه های کارشناسی ارشد خود را در سال 2019، افتتاح کرد و وارد رتبه بندی های بین المللی معتبر “THE” و “QS” شد. این دانشگاه در سال تحصیلی جدید طبق رتبه بندی QS در جایگاه دانشگاه‌های بین رتبه های 400 تا 450 جهان قرار دارد.

روند تغییرات رتبه دانشگاه پیراگوف روسیه در جهان طبق رتبه بندی QS

No Data Found

روند تغییرات رتبه دانشگاه پیراگوف روسیه در جهان طبق رتبه بندی QS

No Data Found

شهرت علمی

No Data Found

شهرت کارفرما

No Data Found

استنادات H-index

No Data Found

نقل قول ها در هر مقاله

No Data Found

دانشکده های دانشگاه پیراگوا

دانشگاه پیروگوف روسیه دارای 7 دانشکده با عناوین دانشکده های درمان، اطفال، پزشکی، بیولوژیک، بین‌الملل، دندان پزشکی، داروسازی ، روانشناسی اجتماعی است که در ادامه توضیح مختصری در خصوص هرکدام از دانشکده‌های آن ارائه می‌دهیم.

دانشکده درمان

دانشکده درمان بزرگ‌ترین دانشکده دانشگاه پیروگوف می‌باشد که در آن 4630 دانشجو دوره تخصص در رشته های درمانی را پشت سر می‌گذارند. ساختار دانشکده درمان به گونه ای است که با مؤسسات درمانی مسکو مانند بیمارستان‌های بزرگ بالینی دولتی، بیمارستان‌های زایمان، مؤسسات سرپایی پلی کلینیک و… بیشترین ارتباط و تطابق را دارد.

این دانشکده پزشکان بسیار ماهری را برای فعالیت‌های مختلف پزشکی آماده می‌کند تا در زمینه‌های طبابت، جراحی، زنان و زایمان و….. بتوانند فعالیت کنند. این دانشکده از 40 بخش تشکیل شده است که دانشجویان را برای مراتب عالی در نظریه‌های عمومی، آموزش پزشکی و بیولوژیکی و بالینی تربیت می‌کند.

دانشگاه اطفال

دانشکده اطفال در سال 1930 برای اولین بار در جهان در دانشگاه پیراگووا افتتاح گردید و از ابتدای فعالیت این دانشکده، متخصصان اطفال آینده آموزش دیده و تربیت شدند. این دانشکده و بخش‌های مختلف آن ارتباط بسیار زیادی با خدمات بهداشتی مسکو داشته است. تا کنون این دانشکده بیش از 25 هزار متخصص اطفال تربیت کرده و به جامعه پزشکی تحویل داده است.

دانشکده پزشکی زیستی

دانشگاه پیروگوف در سال 1963 به عنوان اولین دانشگاه در جهان اقدام به تأسیس دانشکده جدیدی به نام دانشکده پزشکی زیستی کرد. هدف از تأسیس این دانشکده آموزش نیروی انسانی علمی برای کار در زمینه تحقیقات پزشکی و سپس متخصصان برای اجرایی کردن دستاوردهای مدرن در پزشکی، توسعه فناوری‌های نوآورانه و … در حوزه درمان و پزشکی بود.

فارغ‌التحصیلان دانشکده پزشکی زیستی فعالیت های حرفه ای خود را در زمینه های زیر به انجام می‌رسانند:

  1. زمینه علمی؛ به عنوان همکار پژوهشی در مؤسسات علمی تحقیقاتی مختلف
  2. تدریس؛ به عنوان مدرس در زمینه‌های مطابق با تخصص(شیمی، زیست شناسی، بیوشیمی، بیوفیزیک، فیزیولوژی و …) در مدارس، کالج‌ها، مؤسسات آموزش عالی پزشکی و…
  3. پزشکی؛ تمام سمت‌های پزشکی در رشته‌های تحصیلات تکمیلی و تخصص‌های مختلف

دانشکده بین‌الملل

دانشگاه پیروگوف اولین دانشگاه بین‌المللی در روسیه است که در زمینه‌های مدارک دوگانه(مراقبت‌های پزشکی، فارماکولوژی، روانشناسی بالینی، تخصص‌های زیست پزشکی)، تبادل دانشجو و دانشجوی دکتری، کارآموزی تابستانی، در خارج از کشور و همکاری‌های تحقیقاتی بین‌المللی مشغول به فعالیت است.

دانشکده دندان پزشکی

سال 2008 آغاز فعالیت دانشکده دندان پزشکی دانشگاه پیروگوف روسیه بود تا محلی برای تربیت متخصصان واجد شرایط در خصوص فعالیت‌های دندان پزشکی در روسیه باشد.

دانشکده داروسازی

ترکیب دانش شیمی، بیوپزشکی، علوم دارویی، تجارت داروسازی و سازمان داروسازی، مدیریت و بازاریابی، خدمات دارویی، مدیریت تولید، روانشناسی و آموزش و اخلاق دارویی باعث شده تا آموزش‌های دانشکده داروسازی به شکلی منحصر به فرد تبدیل شود و فارغ‌التحصیلان دانشکده داروسازی دانشگاه پیروگوف همه چیز را در مورد تولید، توسعه، فعالیت دارویی، ذخیره سازی و کنترل کیفیت دارو بداند.

دانشکده روانشناسی اجتماعی

تقاضاهای روزافزون درمان و سلامت و بهبود سیستم کمک پزشکی موجب شد در سال 2001 دانشکده روانشناسی اجتماعی دانشگاه پیروگوف دایر گردد. در حال حاضر دانشجویان دو گروه «روانشناسی بالینی» و «مددکاری اجتماعی» در این دانشکده مشغول به فعالیت هستند.

راه‌ های دریافت مشاوره رایگان

خوابگاه دانشگاه پیروگوف

دانشگاه پیروگوف یک خوابگاه بسیار بزرگ برای دانشجویان غیربومی مهیا کرده است که به تازگی تمامی اتاق های آن بازسازی و مبله و برای اسکان دانشجویان این دانشگاه تجهیز شده‌اند. دانشجویان در بلوک‌هایی با اتاق های 2 یا 3 نفره ساکن می‌شوند.

هر طبقه آشپزخانه مخصوص به خود را دارد. همچنین تمامی امکانات لازم برای زندگی خوابگاهی اعم از اینترنت Wi-Fi ، حمام، رختشویی و … برای آسایش دانشجویان فراهم کرده‌اند. هر دانشجو یک تخت، یک تشک، یک بالش، یک پتو، یک میز و صندلی و چراغ مطالعه را دریافت می‌کند.

خوابگاه دانشگاه پیروگوف دارای سالن مطالعه‌ای نسبتا بزرگ با میزهای پهن و صندلی راحت است و مکان مناسبی فراهم شده است تا دانشجویان به راحتی بتوانند مطالعه کنند و دانشجویان باهوش با یکدیگر در ارتباط باشند.

هزینه خوابگاه پیراگوف مبلغ 1715 روبل در ماه می‌باشد.

 

هدیه رادوتا

متوسط هزینه های تحصیل و زندگی در دانشگاه پیراگوف روسیه

هزینه های زندگی

26,456 -59,035 روبل در ماه

شهریه رشته‌های تحصیلی دانشگاه پیروگوف سال 2023

دانشگاه پیروگوف در حال حاضر میزبان بیش از 10600 دانشجو در رشته‌های مختلف زیر می‌باشد که هزینه شهریه های این رشته‌ها برای سال 2023 میلادی در جدول زیر آمده است.

اگر شماهم به دنبال تحصیل در یک دانشگاه با اصالت و با سابقه به خصوص در زمینه پزشکی هستید، دانشگاه پیروگوف گزینه بسیار مناسبی برای مهاجرت تحصیلی شما به خارج از کشور می‌باشد. قدمت و سابقه طولانی این دانشگاه در زمینه های پزشکی و سلامت و همچنین پیشگامی این دانشگاه در تأسیس دانشکده اطفال و دانشکده زیست پزشکی گواهی بر این مدعاست.

کارشناسان و مشاوران متخصص ما در تیم رادوتا، با تجربه بسیار در زمینه مشاوره مهاجرت تحصیلی آماده ارائه دقیق ترین اطلاعات به متقاضیان مهاجرت هستند. از این رو جلسه مشاوره رایگانی برای همه عزیزان درنظر گرفته شده است تا به سوالات و ابهامات شما پاسخ داده شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت جلسه مشاوره رایگان حتما از راه های ارتباطی موجود در سایت به مشاوران ما پیام بدهید. تا در سریع ترین زمان شما را راهنمایی کنند.

سؤالات متداول

بله، دانشگاه پیراگوف روسیه در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران و لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران قرار دارد.

دانشگاه پیروگوف یک خوابگاه بسیار بزرگ برای دانشجویان غیربومی مهیا کرده است که به تازگی تمامی اتاق های آن بازسازی و مبله شده اند و برای اسکان دانشجویان این دانشگاه تجهیز شده‌اند. دانشجویان در بلوک‌های با 2 اتاقه برای اقامت 2 یا 3 نفره ساکن می‌شوند. علاوه بر این رادوتا به واسطه قرارداد با برخی هتل ها مانند هتل کاسموس و هتل سالوت، امکان اجاره اتاق با تخفیف دانشجویی 80 درصد، به دانشجویان اعزامی خود را فراهم کرده است.

رشته پزشکی در این دانشگاه به زبان روسی  تدریس می‌شود.

رشته دندانپزشکی در این دانشگاه به زبان روسی  تدریس می‌شود.

گالری تصاویر

برای دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کنید

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟