دانشگاه سماشکو روسیه

image

تاریخچه تشکیل دانشگاه سماشکو (دانشگاه یوداکیموف یا دانشگاه اودوکیمووا) به قرن نوزدهم میلادی برمی‌گردد که در سال 1892 در شهر مسکو افتتاح گردید و بعد از آن به خانه دندان پزشکی شوروی تبدیل شد زمانی که دولت شوروی با کار دشوار سازماندهی خدمات دندانپزشکی برای مردم روبه‌رو بود.

این دانشگاه که عنوان اولین دانشگاه دندانپزشکی روسیه را یدک می‌کشد چندین بار در طی سال‌های مختلف تغییر نام داشته است. در سال 1927 نامش به مؤسسه ملی دندانپزشکی و ادنتولوژی تغییر یافت. 5 سال بعد در سال 1932 مؤسسه تحقیقات دولتی دندانپزشکی و دندان شناسی نام گرفت.

مؤسسه دندانپزشکی مسکو را برای آموزش عالی توسط مؤسسه تحقیقات دولتی دندانپزشکی و دندانشناسی در سال 1935 سازماندهی گردید و در سال 1939 این دو مؤسسه باهم ادغام شدند و در 10 سال بعد در سال 1949 نام این مؤسسه ادغام شده جدید به مؤسسه دولتی پزشکی و دندان پزشکی مسکو تغییر پیدا کرد.

دانشکده پزشکی این مؤسسه در سال 1968 دایر گردید و برای بار دیگر سال 1974 نام مؤسسه تغییر پیدا کرد این بار به افتخار دکتر نیکلای الکساندرویچ سماشکو نامگذاری گردید. در سال 1995 دانشکده‌ای برای تحصیلات تکمیلی دایر گردید و در سال 1999 مؤسسه به دانشگاه تغییر وضعیت داد نام بعدی آن دانشگاه دولتی پزشکی و دندانپزشکی مسکو شد.

دانشکده‌های بعدی دانشگاه سماشکو در سال‌های 2001 و 2004 به ترتیب گروه‌ روانشناسی بالینی و گروه اقتصاد بودند که شروع به فعالیت کردند. در نهایت امر در سال 2012 دانشگاه به نام دندان پزشک برجسته روسی یوداکیموف نامگذاری شد. البته هنوز هم این دانشگاه با نام سماشکو شناخته می‌شود.

 • نام لاتین:Moscow State University of Medicine and Dentistry named after A.I. Evdokimov
 • سال تأسیس 1922
 • شهر:مسکو
 • رتبه جهانی:822
 • رتبه کشوری:37

پذیرش تضمینی دانشگاه سماشکو 

متقاضیان اخذ پذیرش دندانپزشکی روسیه در صورتی که تمایلی به تحصیل در دانشگاه‌ سماشکو دارند، می‌توانند از طریق شرکت مهاجرتی رادوتا RADOTA به صورت تضمینی در کورس های دندانپزشکی و… دانشگاه سماشکو ثبت نام کنند. لازم به ذکر است تنها رشته دندانپزشکی سماشکو در لیست دانشگاه های روسیه مورد تأیید وزارت بهداشت ایران قرار دارد. 

پادفک سماشکو

پادفک روسی دوره آمادگی برای ورود به کورس اصلی دانشگاه‌های روسیه است. دانشگاه سماشکو نیز مانند سایر مراکز علمی آموزشی روسیه، اقدام به برگزاری کلاس‌های آمادگی پادفک می‌کند.

دانشگاه سماشکو در دوره پادفک خود سالانه بین 25 تا 40 نفر را پذیرش میکند. طول دوره پادفک سماشکو 10 ماه میباشد.

شهریه دوره پادفک دانشگاه سماشکو در سال 2024 مبلغ 350 هزار روبل می باشد. 

دروس پادفک دانشگاه سماشکو شامل: زیست، شیمی، زبان روسی و فیزیک میاشد. برای کسب اطلاعات بیشتر از این دوره با رادوتا تماس بگیرید.

رنکینگ دانشگاه سماشکو

دانشگاه سماشکو (یوداکیموف) با داشتن کادری ماهر، متخصص و باتجربه توانسته است در لیست دانشگاه‌های تخصصی در بین 97 دانشگاه، موفق به کسب رتبه 4 شود. همچنین 17.9 درصد از اساتید این دانشگاه دارای مداراک علمی بالا و عناوین دکترای علوم و استاد تمامی هستند از این رو بر اساس شاخص نتیجه گیری هیئت اعتبار بخشی روزوبرنادزور، دانشگاه سماشکو جایگاه خوب هشتم را کسب کرده است.

دانشکده‌های‌سماشکو

دانشگاه سماشکو در حال حاضر دارای 10 دانشکده می‌باشد که عبارت اند از دانشگاه‌های زیر:

 1. دانشکده دندانپزشکی
 2. دانشکده پزشکی
 3. دانشکده اقتصاد
 4. دانشکده روانشناسی بالینی
 5. دانشکده مددکاری اجتماعی
 6. دانشکده آموزش حرفه ای متوسطه(پزشکی)
 7. مرکز آموزش نظامی
 8. دانشکده آموزش پیش دانشگاهی
 9. دانشکده تربیت معلم در دانشکده عالی پزشکی
 10. دانشکده آموزش حرفه ای اضافی (FDPO)

راه‌ های دریافت مشاوره رایگان

خوابگاه دانشگاه سماشکو

دانشگاه سماشکو برای دانشجویان غیربومی شهر مسکو و دانشجویان خارجی خود 3 خوابگاه را تهیه و تدارک دیده است. همه خوابگاه ها مجهز بوده و دارای امکانات لازم از قبیل مبلمان، رختخواب، لوازم خانگی برای نیازهای اساسی و همچنین تجهیزات مدرن ایمنی آتش نشانی می‌باشد.

این سه خوابگاه به دو حالت راهرویی وآپارتمانی بوده که به شرح زیر می‌باشد:

خوابگاه شماره 2، ساختمانی 5 طبقه و از نوع راهرویی می‌باشد.

دانشگاه سماشکو

خوابگاه شماره 3، ساختمانی 11 طبقه از نوع آپارتمانی می‌باشد.

 دانشگاه سماشکو

هاستل شماره 4، ساختمانی 11 طبقه و از نوع راهرویی می‌باشد.

دانشگاه سماشکو

دانشجویان خارجی به صورت مشترک با دانشجویان روسی در خوابگاه مستقر می‌شوند و از این بابت تبعیض و تفاوتی بین دانشجویان روسی و دانشجویان خارجی دانشگاه سماشکو در نوع خوابگاه‌ها وجود ندارد.

هدیه رادوتا

متوسط هزینه های تحصیل و زندگی در دانشگاه سماشکو روسیه

هزینه های زندگی

26,456 -59,035 روبل در ماه

شهریه دانشگاه سماشکو سال 2024

دانشگاه سماشکو دانشجویان خود را در زمینه های مختلف دندانپزشکی ، پزشکی و سایر رشته های دانشگاهی زیر آموزش می‌دهد. در زیر لیست رشته‌های مختلف این دانشگاه به همراه شهریه های آن نوشته شده است. با جسجو کردن در این جدول میتوانید هزینه دندانپزشکی دانشگاه سماشکو را بیابید.

جمع بندی

تحصیل در اولین دانشگاه دندان پزشکی روسیه یعنی دانشگاه سماشکو که رتبه بندی و اعتبار علمی بالایی دارد برای هر علاقه مند به رشته دندان پزشکی جذاب خواهد بود از این رو کارشناسان و مشاوران رادوتا با آگاهی کامل و تجربه سرشار در زمینه مهاجرت تحصیلی آماده خدمت رسانی و مشاوره به شما عزیزان در تمامی مراحل مهاجرت تحصیلی می باشند. کافی است از طریق راه‌های موجود در سایت با ما در ارتباط باشید.

سؤالات متداول

بله، ولی دانشگاه سماشکو روسیه تنها در رشته دندانپزشکی در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت برای دندانپزشکی قرار دارد.

بله، دانشگاه کازان روسیه  20 ساختمان خوابگاه دارد. که همه دانشجویان می‌توانند از آنها استفاده کنند. علاوه بر این رادوتا به واسطه قرارداد با برخی هتل ها مانند هتل کاسموس و هتل سالوت، امکان اجاره اتاق با تخفیف دانشجویی 80 درصد، به دانشجویان اعزامی خود را فراهم کرده است.

رشته دندانپزشکی در این دانشگاه به زبان روسی تدریس می‌شود.

گالری تصاویر

مقالات مرتبط با دانشگاه سماشکو

برای دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کنید

4.4/5 - (7 امتیاز)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.