استخدام دانشجویان

آیا دانشجویان خارج از کشور می‌توانند همزمان با درس، شغل داشته باشند؟

تحصیل به تنهایی بدون داشتن درآمد یا پس انداز در صورتی که شخص دانشجو حمایت مالی خانواده را نداشته باشد و یا میزان پولی که خانواده به دانشجو کمک می‌کند کافی نباشد. موجب می‌شود شرایط مالی دانشجو تحت تأثیر قرار بگیرد. از این رو بسیاری از دانشجویان به داشتن کار در کنار تحصیل فکر می‌کنند.

حتی گاهی دانشجویان نه از روی اجبار مالی و نیاز داشتن، بلکه برای کسب درآمد بیشتر، پس انداز و یا هر دلیل دیگری به دنبال اشتغال در کنار تحصیل هستند. تا از پول اضافی خود برای مخارج اضافی استفاده کنند و رفاه بیشتری برای خود فراهم کنند.

روسیه به دلیل هزینه های تحصیل و زندگی در مقایسه با برخی از کشورهای اروپایی مورد استقبال زیاد مهاجران است. و مقصد بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل بوده است. استقبال دانشجویان به ویژه در رشته های پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی قابل توجه بوده است.

با این حال گاهی در بین دانشجویان خارجی، افراد نیاز پیدا می‌کنند در کنار تحصیل خود به حرفه و فعالیتی مشغول شوند. تا در کنار تحصیل کردن منبع درآمدی هم برای پس انداز یا روزمره خود داشته باشند. در گذشته قوانین این کشور اجازه داشتن شغل در کنار تحصیل را به دانشجویان نمی‌داد

طبق قانونی که از سال 2014 در روسیه وضع گردید، اتباع خارجی که در دانشگاه های این کشور یعنی آموزش عالی معتبر دولتی و یا آموزش حرفه ای مشغول به تحصیل باشند با کسب مجوز می‌توانند شاغل شوند. لازم به ذکر است اگر در خود دانشگاه کار کنند به مجوز هم نیازی نخواهند داشت. و مجوز برای کار در بیرون از دانشگاه است.

برای شاغل شدن و استفاده از این قانون ضروری است دانشجویان در دوره های تمام وقت در دانشگاه های روسیه تحصیل کنند. همچنین دانشجویان نمی‌توانند در ارگان های دولتی مشغول به کار شوند چرا که این مشاغل به افرادی به صورت تمام وقت نیاز دارند. از این رو دانشجویان می‌توانند از میان مشاغل آزاد یا پاره وقت، حرفه ای برای خود انتخاب کنند.

میزان ساعت کاری برای دانشجویانی که در کنار تحصیل به کار پاره وقتی مشغول هستند تقریبا بین 10-30 ساعت در هفته می‌باشد. و با این میزان ساعت در صورتی که برنامه خوب و منظمی داشته باشند به خوبی می‌توانند به تحصیل نیز موفق‌ باشند.

بسیاری از دانشگاه ‌های دنیا امکان شروع تحصیل بدون آزمون ورودی یا هرچیزی شبیه کنکور را برای متقاضیان فراهم کرده اند تا بدون این که وقت و انرژی و تلاش های شخص به خاطر قرار داشتن در شرایط استرس زای امتحان هدر برود، به صورت مستقیم وارد دوره و کورس اصلی دانشگاه شوند.

راه‌ های دریافت مشاوره رایگان

مجوز استخدام دانشجویان توسط رادوتا خدمتی شگفت انگیز

همانطور که در بالاتر نیز گفته شد. در صورتی که کار دانشجویی در دانشگاه خود را داشته باشند. نیازی به مجوز نیست. اما در صورتی که در بیرون دانشگاه مشغول به کار شوند باید مجوز داشته باشند. همچنین باید در همان شهر محل تحصیل و زندگی خود به دنبال شغل باشند.

رادوتا به واسطه داشتن ارتباطات گسترده خود در کشور روسیه و داشتن شرکای تجاری خود این امکان را فراهم آورده است دانشجویان بتوانند با مجوز در مشاغلی به صورت پاره وقت به فعالیت بپردازند و در کنار تحصیل درآمد خود را داشته باشند.

به واسطه خوش نامی و اعتبار زیاد رادوتا و همچنین انجمن و اتحادیه جهان دانشجویان مجوز استخدام سالیانه 1000 نفر را داریم و تا به امروز هزاران در طی چند سال هر ساله به طور مرتب توانسته ایم در ثبت این ارقام کوشا و موفق بوده ایم.

اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی هستید و نگران هزینه های تحصیلی خود پس پذیرش در دانشگاه هستید، رادوتا این اطمینان را به شما می‌دهد که در کنار تحصیل خود با داشتن یک شغل پاره وقت مشکلات معیشتی خود را برطرف کنید. سابقه موفق ما در استخدام بیش از 1000 دانشجو در سال این اطمینان خاطر را به شما می‌دهد، که در کنار تحصیل بتوانید با داشتن شغلی پاره وقت هزینه های زندگی خود را پرداخت کنید.

هدیه رادوتا

ارزیابی عملکرد ما توسط مشتریان

رادوتا طبق نظرسنجی هایی که بر اساس معیارهای مقابل از هر متقاضی به عمل آورده است، به آمار های فوق دست یافته است. این نظرسنجی ها در پایان فرآیتد مهاجرت از هر متقاضی به عمل می آید.

کیفیت مشاوره
100%
سرعت انجام خدمت
85%
میزان پیگیری
94%
میزان رضایت کلی
96%

دیگر خدمات

سؤالات متداول

برای دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کنید

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟