دانشگاه نووسیبیرسک

دانشگاه نووسیبیرسک

نام لاتین: Novosibirsk State University

تاسیس: 1959   |   شهر: نووسیبیرسک

رنک کشوری: 3

رنک جهانی:260

تعداد دانشجو: 30520

دانشجو بین الملل:16%

تاریخچه دانشگاه نووسیبیرسک

دانشگاه نووسیبیرسک در سال 1959 در شهر نووسیبیرسک واقع در قلب سیبری تأسیس گردید و در‌های خود را به روی دانشجویان گشود. رشد صنعتی سریع منطقه سیبری به واسطه وجود منابع عظیم و گسترده ، نیازمند حضور نیروی علمی بود. بر همین اساس منطقه نووسیبرسک بوجود آمد و به دنبال آن دانشگاه نووسیبیرسک در این منطقه دایر گردید. دانشگاه نووسیبیرسک همواره در حال رشد سریع بوده است. در مدت زمان 9 سال اول، 1966 متخصص را به جامعه روسیه تحویل داده است.

شرایط مناسب تحصیل در روسیه برای رشته هایی همچون تحصیل پزشکی روسیه ، پذیرش دندانپزشکی روسیه و…. باعث شده افراد زیادی به این کشور مهاجرت می‌کنند دانشگاه نووسیبیرسک روسیه یکی از انتخاب های مناسب برای ایرانیان برای تحصیل در رشته پزشکی است.

رنک جهانی دانشگاه نووسیبیرسک

دانشگاه نووسیبیرسک که در بین دانشگاه‌های روسیه در جایگاه سوم کشوری قرار دارد. در عرصه‌های بین‌المللی نیز موفقیت‌های چشمگیری کسب کرده و صاحب عناوین و رتبه‌های جهانی است. این دانشگاه در سال جاری در بین دانشگاه‌های حاضر در رتبه بندی QS توانسته رتبه 260 کلی را کسب کند.

دانشگاه نووسیبیرسک درزمینه‌های تخصصی و جزیی‌تر دیگری نیز موفق شده است عناوین درخشانی را کسب کند که در ادامه به برخی از این عناوین و موفقیت‌ها میپردازیم.

روند تغییرات رتبه دانشگاه نووسیبیرسک روسیه در جهان طبق رتبه بندی QS

No Data Found

رادوتا و دانشگاه لومونوسوف

قرارداد رسمی رادوتا و دانشگاه نووسیبیرسک

رادوتا به عنوان تنها شرکت ایرانی با دانشگاه نووسیبیرسک روسیه دارای قرارداد رسمی می‌باشد. به موجب این قرارداد زمینه همکاری‌های گسترده با این دانشگاه روسی فراهم گردیده است.

دانشگاه ملی سن پترزبورگ روسیه، تحصیل در روسیه، پزشکی روسیه، دندان پزشکی روسیه، پادفک، پادفک روسی

پذیرش تضمینی دانشگاه نووسیبیرسک

رادوتا به واسطه قرارداد رسمی با دانشگاه نووسیبیرسک روسیه، امکان اخذ پذیرش تضمینی بدون آزمون دانشگاه نووسیبیرسک روسیه را برای متقاضیان ایرانی فراهم کرده است.

 

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید یکی از راه های ارتباطی زیر را انتخاب کنید و یا فرم روبرو را پر کنید. مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

پادفک دانشگاه لومونوسوف

کلاس آمادگی پادفک

شرکت در دوره پادفک برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به روسیه را دارند امر بسیار مهمی است زیرا علاوه بر این‌که افراد را برای تحصیل و زندگی در روسیه آماده می‌کند، داشتن مدرک پادفک کامل برای ورود به کورس اصلی برخی دانشگاه ضروری است. صفحه پادفک دانشگاه نووسیبیرسک را جهت کسب اطلاعات کامل مطالعه کنید.

شهریه دانشگاه نووسیبیرسک

دانشگاه نووسیبیرسک تا به امروز 45 هزار فارغ التحصیل در رشته های مختلف پرورش و آماده کار کرده است. در حال حاضر حدوداً 2500 استاد دانشگاه نووسیبیرسک به 7200 دانشجوی این دانشگاه در رشته‌های مختلف، دانش و تجربیات خود را منتقل می‌کنند. در ادامه، لیست برخی رشته‌های دانشگاه نووسیبیرسک که برای دانشجویان بین‌الملل ارائه می‌گردد به همراه هزینه شهریه آنان آورده شده است.

پزشکی

6500 دلار در سال

پادفک

4500 دلار در سال

هزینه های زندگی بدون خوابگاه

21000 روبل در ماه

آزمون دانشگاه نووسیبیرسک 2024

15June-10July 2024
فرصت ثبت نام
15-19July 2024
آزمون
4August 2024
اعلام نتایج
15June-10July 2024
فرصت ثبت نام
15-19July 2024
آزمون
4August 2024
اعلام نتایج

خوابگاه دانشگاه نووسیبیرسک

دانشگاه نووسیبیرسک خوابگاه بلوکی بسیار مجهز و نزدیک به دانشگاه را برای دانشجویان خود در نظر گرفته است به طوری که فاصله خوابگاه تا دانشگاه 5 دقیقه پیاده روی دارد. در هر بلوک، یک یا دو اتاق قرار دارد که مجهز به حمام و توالت می‌باشد.

اتاق های هر بلوک مبله بوده و امکانات میز، صندلی، تخت، کشو، قفسه و کمد برای رفاه دانشجویان تعبیه شده است. به دانشجویان یک تشک، یک پتو، یک بالش و سایر ملحفه های تخت داده می‌شود که ملحفه‌ها برای حفظ نظافت و سلامتی هر هفته تعویض شده و ملحفه نو در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد.

هر طبقه خوابگاه دانشگاه نووسیبیرسک آشپزخانه مشترک مجهز و یک اتاق تفریح و بازی دارد. علاوه بر این اتاق‌های خشکشویی اختصاصی نیز برای رفاه بیشتر تدارک دیده شده است که دانشجویان به صورت رایگان می‌توانند از آن استفاده کنند.

دانشگاه نووسیبیرسک دانشگاه نووسیبیرسک دانشگاه نووسیبیرسک

دانشکده های دانشگاه نووسیبیرسک

دانشگاه نووسیبیرسک با داشتن 3 مؤسسه، 6 دانشکده و نیز مراکز تخصصی آموزشی و علمی (مدرسه فیزیک و مدرسه ریاضی) و دانشکده عالی انفورماتیک آموزش‌های خود را به متقاضیان ارائه می‌دهد. تمامی این مؤسسات تحت سیاست دانشگاه با تأکید بر بین رشته ای بودن، تعامل دانشکده‌ها و توسعه متقابل، با هم در ارتباط هستند.

  1. مؤسسه بشردوستانه
  2. مؤسسه پزشکی و روانشناسی V. Zelman
  3. مؤسسه فلسفه و حقوق
  4. دانشکده زمین شناسی و ژئوفیزیک
  5. دانشکده مکانیک و ریاضیات
  6. دانشکده علوم طبیعی
  7. دانشکده فناوری اطلاعات
  8. دانشکده فیزیک
  9. دانشکده اقتصاد

شرایط2024 پذیرش دندانپزشکی دانشگاه های روسیه

شهریه های 2024

جمع بندی

دانشگاه نووسیبیرسک از زمان تأسیس خود همواره در حال رشد و پیشرفت در رتبه و جایگاه علمی، آموزشی در عرصه های داخلی و بین‌المللی بوده است. این دانشگاه که در حال حاضر در بین دانشگاه‌های روسیه در رتبه سوم قرار دارد گزینه بسیار مناسبی برای تحصیل در خارج از کشور می‌باشد.

تیم رادوتا با بهره گیری از مشاوران و کارشناسان در زمینه مهاجرت تحصیلی شرایطی را فراهم آورده است تا متقاضیان این امر با داشتن اطلاعات موثق بتوانند بهترین تصمیم و انتخاب را برای ادامه تحصیل خود داشته باشند. پیشنهاد می‌شود برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از جلسه مشاوره رایگان از طریق راه های موجود در سایت با مشاوران ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

بله، دانشگاه نووسیبیرسک روسیه در جدول دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران و لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران قرار دارد.

بله، در دانشگاه نووسیبیرسک روسیه  همه دانشجویان می‌توانند از خوابگاه استفاده کنند. علاوه بر این رادوتا به واسطه قرارداد با برخی هتل ها مانند هتل کاسموس و هتل سالوت، امکان اجاره اتاق با تخفیف دانشجویی 80 درصد، به دانشجویان اعزامی خود را فراهم کرده است.

2 سال اول تحصیل رشته پزشکی در این دانشگاه به زبان انگلیسی امکان پذیر است و پس از آن به زبان روسی تدریس می‌شود.

2 سال اول تحصیل رشته دندانپزشکی در این دانشگاه به زبان انگلیسی امکان پذیر است و پس از آن به زبان روسی تدریس می‌شود.

گالری تصاویر دانشگاه نووسیبیرسک

برای دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کنید

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.