دانشگاه نووسیبیرسک روسیه

image

دانشگاه نووسیبیرسک در سال 1959 در شهر نووسیبیرسک واقع در قلب سیبری تأسیس گردید و در‌های خود را به روی دانشجویان گشود. رشد صنعتی سریع منطقه سیبری به واسطه وجود منابع عظیم و گسترده ، نیازمند حضور نیروی علمی بود. بر همین اساس منطقه نووسیبرسک بوجود آمد و به دنبال آن دانشگاه نووسیبیرسک در این منطقه دایر گردید. دانشگاه نووسیبیرسک همواره در حال رشد سریع بوده است. در مدت زمان 9 سال اول، 1966 متخصص را به جامعه روسیه تحویل داده است.

شرایط مناسب تحصیل در روسیه برای رشته هایی همچون تحصیل پزشکی روسیه ، پذیرش دندانپزشکی روسیه و…. باعث شده افراد زیادی به این کشور مهاجرت می‌کنند دانشگاه نووسیبیرسک روسیه یکی از انتخاب های مناسب برای ایرانیان برای تحصیل در رشته پزشکی است.

 • نام لاتین: Novosibirsk State University
 • سال تأسیس 1959
 • شهر:نووسیبیرسک
 • رتبه جهانی:260
 • رتبه کشوری:3
 • تعداد اساتید: 1218
 • تعداد دانشجویان: 7157
 • درصد دانشجویان بین الملل: %23

قرارداد رسمی رادوتا و دانشگاه نووسیبیرسک

رادوتا به عنوان تنها شرکت ایرانی با دانشگاه نووسیبیرسک روسیه دارای قرارداد رسمی می‌باشد. به موجب این قرارداد زمینه همکاری‌های گسترده با این دانشگاه روسی فراهم گردیده است.

دانشگاه ملی سن پترزبورگ روسیه، تحصیل در روسیه، پزشکی روسیه، دندان پزشکی روسیه، پادفک، پادفک روسی

پذیرش تضمینی دانشگاه نووسیبیرسک

رادوتا به واسطه قرارداد رسمی با دانشگاه نووسیبیرسک روسیه، امکان اخذ پذیرش تضمینی بدون آزمون دانشگاه نووسیبیرسک روسیه را برای متقاضیان ایرانی فراهم کرده است.

کلاس آمادگی پادفک

شرکت در کلاس پادفک برای افردی که قصد مهاجرت تحصیلی به روسیه را دارند امر بسیار مهمی است زیرا علاوه بر این‌که افراد را برای تحصیل و زندگی در روسیه آماده می‌کند، داشتن مدرک پادفک کامل برای ورود به کورس اصلی برخی دانشگاه الزامی و ضروری است. صفحه پادفک دانشگاه نووسیبیرسک را جهت کسب اطلاعات کامل مطالعه کنید.

رنکینگ دانشگاه نووسیبیرسک

دانشگاه نووسیبیرسک که در بین دانشگاه‌های روسیه در جایگاه سوم کشوری قرار دارد. در عرصه‌های بین‌المللی نیز موفقیت‌های چشمگیری کسب کرده و صاحب عناوین و رتبه‌های جهانی است. این دانشگاه در سال جاری در بین دانشگاه‌های حاضر در رتبه بندی QS توانسته رتبه 260 کلی را کسب کند.

دانشگاه نووسیبیرسک درزمینه‌های تخصصی و جزیی‌تر دیگری نیز موفق شده است عناوین درخشانی را کسب کند که در ادامه به برخی از این عناوین و موفقیت‌ها میپردازیم.

 1. کسب رتبه 1 در زمینه تحقیقات علمی در سال های 2014 و 2016 در رتبه بندی QS
 2. کسب رتبه 8 در اروپای نوظهر و آسیای مرکزی در رتبه بندی QS
 3. کسب رتبه 500 در زمینه رتبه بندی اشتغال فارغ التحصیلان در رتبه بندی QS

و بسیاری عناوین دیگر از جمله موفقیت‌های این دانشگاه در عرصه‌های بین‌المللی به شمار می‌رود.

روند تغییرات رتبه دانشگاه نووسیبیرسک روسیه در جهان طبق رتبه بندی QS

No Data Found

روند تغییرات رتبه دانشگاه نووسیبیرسک روسیه در جهان طبق رتبه بندی QS

No Data Found

به طور کلی

No Data Found

استناد به هر دانشکده

No Data Found

نسبت دانشجویان دانشکده

No Data Found

شهرت علمی

No Data Found

شهرت کارفرما

No Data Found

نسبت هیئت علمی بین المللی

No Data Found

بخش‌های دانشگاه نووسیبیرسک

دانشگاه نووسیبیرسک با داشتن 3 مؤسسه، 6 دانشکده و نیز مراکز تخصصی آموزشی و علمی (مدرسه فیزیک و مدرسه ریاضی) و دانشکده عالی انفورماتیک آموزش‌های خود را به متقاضیان ارائه می‌دهد. تمامی این مؤسسات تحت سیاست دانشگاه با تأکید بر بین رشته ای بودن، تعامل دانشکده‌ها و توسعه متقابل، با هم در ارتباط هستند.

 1. مؤسسه بشردوستانه
 2. مؤسسه پزشکی و روانشناسی V. Zelman
 3. مؤسسه فلسفه و حقوق
 4. دانشکده زمین شناسی و ژئوفیزیک
 5. دانشکده مکانیک و ریاضیات
 6. دانشکده علوم طبیعی
 7. دانشکده فناوری اطلاعات
 8. دانشکدده فیزیک
 9. دانشکده اقتصاد

راه‌ های دریافت مشاوره رایگان

خوابگاه دانشگاه نووسیبیرسک

دانشگاه نووسیبیرسک خوابگاه بلوکی بسیار مجهز و نزدیک به دانشگاه را برای دانشجویان خود در نظر گرفته است به طوری که فاصله خوابگاه تا دانشگاه 5 دقیقه پیاده روی دارد. در هر بلوک، یک یا دو اتاق قرار دارد که مجهز به حمام و توالت می‌باشد.

اتاق های هر بلوک مبله بوده و امکانات میز، صندلی، تخت، کشو، قفسه و کمد برای رفاه دانشجویان تعبیه شده است. به دانشجویان یک تشک، یک پتو، یک بالش و سایر ملحفه های تخت داده می‌شود که ملحفه‌ها برای حفظ نظافت و سلامتی هر هفته تعویض شده و ملحفه نو در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد.

هر طبقه خوابگاه دانشگاه نووسیبیرسک آشپزخانه مشترک مجهز و یک اتاق تفریح و بازی دارد. علاوه بر این اتاق‌های خشکشویی اختصاصی نیز برای رفاه بیشتر تدارک دیده شده است که دانشجویان به صورت رایگان می‌توانند از آن استفاده کنند.

دانشگاه نووسیبیرسک دانشگاه نووسیبیرسک دانشگاه نووسیبیرسک

هدیه رادوتا

متوسط هزینه های تحصیل و زندگی در دانشگاه نووسیبیرسک روسیه

کارشناسی (بین الملل)

171,000 روبل در سال

کارشناسی ارشد (بین الملل)

171,000 روبل در سال

کارشناسی (شهروندان روسی)

142,500 روبل در سال

کارشناسی ارشد (شهروندان روسی)

142,500 روبل در سال

هزینه های زندگی

14,264 -30,411 روبل در ماه

شهریه دانشگاه نووسیبیرسک سال 2023 

دانشگاه نووسیبیرسک تا به امروز 45 هزار فارغ التحصیل در رشته های مختلف پرورش و آماده کار کرده است. در حال حاضر حدوداً 2500 استاد دانشگاه نووسیبیرسک به 7200 دانشجوی این دانشگاه در رشته‌های مختلف، دانش و تجربیات خود را منتقل می‌کنند. در ادامه، لیست برخی رشته‌های دانشگاه نووسیبیرسک که برای دانشجویان بین‌الملل ارائه می‌گردد به همراه هزینه شهریه آنان آورده شده است.

دانشگاه نووسیبیرسک از زمان تأسیس خود همواره در حال رشد و پیشرفت در رتبه و جایگاه علمی، آموزشی در عرصه های داخلی و بین‌المللی بوده است. این دانشگاه که در حال حاضر در بین دانشگاه‌های روسیه در رتبه سوم قرار دارد گزینه بسیار مناسبی برای تحصیل در خارج از کشور می‌باشد.

تیم رادوتا با بهره گیری از مشاوران و کارشناسان در زمینه مهاجرت تحصیلی شرایطی را فراهم آورده است تا متقاضیان این امر با داشتن اطلاعات موثق بتوانند بهترین تصمیم و انتخاب را برای ادامه تحصیل خود داشته باشند. پیشنهاد می‌شود برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از جلسه مشاوره رایگان از طریق راه های موجود در سایت با مشاوران ما در ارتباط باشید.

سؤالات متداول

بله، دانشگاه نووسیبیرسک روسیه در جدول دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران و لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران قرار دارد.

بله، در دانشگاه نووسیبیرسک روسیه  همه دانشجویان می‌توانند از خوابگاه استفاده کنند. علاوه بر این رادوتا به واسطه قرارداد با برخی هتل ها مانند هتل کاسموس و هتل سالوت، امکان اجاره اتاق با تخفیف دانشجویی 80 درصد، به دانشجویان اعزامی خود را فراهم کرده است.

2 سال اول تحصیل رشته پزشکی در این دانشگاه به زبان انگلیسی امکان پذیر است و پس از آن به زبان روسی تدریس می‌شود.

2 سال اول تحصیل رشته دندانپزشکی در این دانشگاه به زبان انگلیسی امکان پذیر است و پس از آن به زبان روسی تدریس می‌شود.

گالری تصاویر

برای دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کنید

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.