ویزای روسیه

روسیه به عنوان پهناورترین و یکی از سردترین کشورهای دنیا برای همگی شناخته شده است. هر ساله برای افراد زیادی با اهداف و دلایل مختلف مانند تحصیل در روسیه ، کار در روسیه ، دیدن جاذبه های گردشگری روسیه ، تجارت در روسیه و … برای دریافت روادید روسیه ، اقدام کرده و به این کشور سفر می‌کنند. از این رو در این جا قصد داریم به طور کامل شما را با ویزای روسیه آشنا و ضمن معرفی انواع ویزا، هزینه ویزای روسیه و مدت زمان لازم برای دریافت ویزا را برای شما بیان کنیم. برای اطلاع از انواع ویزا، بر روی هر کدام کلیک کنید.

شما می‌توانید امور مربوط به اخذ ویزای روسیه را به رادوتا بسپارید. برای انجام این امور با شماره  02188928590 تماس حاصل بفرمایید.(جهت برقراری تماس بر روی شماره همراه کلیک کنید!) 

لازم به ذکر است که انجام خدمات امور ویزا فقط برای شهروندان ایرانی انجام می گیرد و از انجام امور خدماتی ویزا مربوط به اتباع عزیز افغانستانی معذوریم! 

ویزای روسیه برای ایرانیان

 

راه‌ های دریافت مشاوره رایگان

ویزای تحصیلی

ویزای کاری

ویزای بشردوستانه

ویزای ترانزیت

ویزای توریستی

ویزای تجاری

ویزای شخصی

ویزای الکترونیک

ویزای تحصیلی روسیه

وجود دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی و برتر جهانی موجب شده دانشجویان زیادی از کشورهای مختلف به قصد ادامه تحصیل در روسیه به این کشور مهاجرت کنند. با توجه به قرار داشتن برخی از دانشگاه های روسیه در لیست مورد تایید وزارت بهداشت ایران ، دانش‌آموزان و دانشجویان ایرانی زیادی برای تحصیل پزشکی در روسیه ، دندانپزشکی در روسیه ، داروسازی روسیه و…. به کشور زیبای روسیه مهاجرت کنند. از این رو لازم است تا دانشجویان ویزای تحصیلی روسیه داشته باشند.

ویزای توریستی روسیه

تاریخ پرفراز و نشیب کشور تزارها که سرشار از داستان‌ها و حوادث مختلف بوده آثار تاریخی زیادی طی سالیان متمادی در روسیه برجای گذاشته است. وجود آثار تاریخی و هنری مختلف از هنرمندان متعدد روسی باعث جذب گردشگران زیادی از ایران و جهان شده است. از این رو گردشگران برای سیاحت نیازمند ویزای گردشگری روسیه خواهند بود. ویزای توریستی روسیه از جمله ساده ترین ویزاهای روسیه می‌باشد.

ویزای کاری روسیه

مهاجرت کاری از دیرباز راهی برای پیدا کردن شغل مناسب و کسب درآمد بوده است. امروزه نیز در بین مردم ایران افرادی هستند بنا به دلایل مختلف اعم یافن شغل مناسب، کسب درآمد بیشتر و … تصمیم به مهاجرت به کشور روسیه می‌گیرند تا در آن‌جا مشغول به فعالیت شوند. این دسته از افراد نیز برای داشتن شغل و فعالیت قانونی، باید ویزای کاری روسیه داشته باشند.

ویزای تجاری روسیه

روابط خوب سیاسی بین دو کشور ایران و روسیه بر فعالیت های تجاری و اقتصادی مشترک دو کشور نیز اثر مثبتی داشته است. تاجران ایرانی در زمینه‌های مختلفی مانند میوه و تره بار، موادغذایی، مواد اولیه و معدنی و…. به فعالیت‌های اقتصادی مشغول هستند. بنابراین برای سفر و فعالیت های اقتصادی به ویزای روسیه نیاز پیدا خواهند کرد.

ویزای بشردوستانه روسیه

ویزای بشردوستانه از انواع ویزاهایی است که تحت شرایط ویژه ای برای افراد صادر می‌گردد. این نوع ویزا برای افرادی که در کشوری ناامن از نظر سیاسی یا جنگ زدگی به سر می برند و شرایط زندگی آن ها در کشور خود خطرناک است و ممکن است جانشان در خطر باشد، صادر می گردد.

 

ویزای شخصی روسیه

از دیگر انواع ویزای روسیه است که برای اشخاص، جهت انجام امور شخصی از قبیل درمان، پزشکی، دید و بازدید، فوت اعضای خانواده و…. صادر می گردد. 

ویزای ترانزیت روسیه

نوع دیگری از ویزای روسی، ویزای ترانزیت (ویزای فرودگاهی) روسیه است. افرادی که قصد سفر هوایی یا زمینی به کشوری دیگر از طریق روسیه را دارند برای طی کردن این مسیر و رسیدن به مقصد خود، به ویزای ترانزیت روسیه نیاز دارند.

ویزای الکترونیک روسیه

ویزای الکترونیکی روسیه از جمله ویزاهای خاص روسیه است که برای تعداد محدودی کشور تحت شرایط خاصی صادر می گردد.

برای دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کنید

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟
  1. Sayed Israr Sadat

    03/08/1402

    محصل دانشګاه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.