معرفی کشور روسیه

روسیه با داشتن 17075400 کیلومترمربع مساحت، پهناور ترین کشور جهان است. پس از آن کشور کانادا دومین کشور پهناور دنیا می‌باشد در حالی که مساحت آن 58 درصد مساحت خاک روسیه می‌باشد. روسیه با جمعیتی در حدود 145926000 نفر در بین کشورهای پرجمعیت دنیا در جایگاه نهم قرار دارد.  زبان رسمی مردم روسیه، زبان روسی می‌باشد این در حالی است که 27 زبان رسمی دیگر در مناطق خودگردان روسیه وجود دارد. واحد پول رسمی روسیه روبل است.

russia

 

تاریخچه

تاریخ روسیه فراز و نشیب بسیاری دارد. از تاسیس این کشور توسط شاهزاده روریک وایکینگ شروع می‌شود. تاریخ این کشور سیطره مغول ها، حکومت تزار های مسکوییت و رومانف و شکست جنگ از ژاپن، جنگ جهانی اول، شورش های داخلی، سرنگونی حکومت تزارها و خاندان سلطنتی را پشت سر گذاشته است. همچنین روی کار آمدن حکومت کمونیستی، تشکیل اتحاد جماهیر شوروی، جنگ جهانی دوم و در نهایت فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و تجزیه آن به روسیه و 14 کشور مستقل را به خود دیده است.

 

جغرافیا

این کشور پهناور با 14 کشور آسیایی و اروپایی هم مرز بوده و دارای مرز زمینی است. همچنین با کشور هایی که در اطراف دریای برینگ، دریای ژاپن، دریای خزر، دریای سیاه و دریای بالتیک قراردارند نیز دارای ارتباط دریایی است.

 

راه‌ های دریافت مشاوره رایگان

آب و هوای روسیه

آب و هوای روسیه عمدتا سرد و خشک است که به دلیل کم بودن موانع طبیعی و زمینی مانند کوه، مانعی برای ورود باد های سرد قطبی وجود ندارد، با این حال اختلاف بین میانگین دمای اواسط ماه های زمستان و تابستان در روسیه زیاد است و این اختلاف حداقل 30 درجه می باشد. زمستان های طولانی و تابستان های کوتاهی دارد و تغییر فصل از زمستان به تابستان و  برعکس بسیار سریع صورت می گیرد به طوری که می توان گفت این کشور تقریبا دو فصل دارد.

بارش سالانه معمولا زیاد نیست. متوسط بارندگی سالانه ۶۹۰ میلی متر در مسکو است اما تنها ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلی متر در شرق در Chelybinsk, Novosibirsk و ایرکوتسک وجود دارد. بیشتر بارش‌های زمستانی در روسیه به صورت برف می‌بارد با این حال زمستان های سرد و سخت روسیه بینظیر و بسیار زیباست که همین برف و زمستان می تواند با جذب گردشگران موجب رشد توریست و گردشگری در روسیه شود. 

همانطور که اشاره شد با وجود اینکه زمستان های خیلی سردی دارد اما می توان در روسیه شاهد تابستان هایی گرم و مرطوب نیز باشیم. در تابستان روز ها طولانی و شب ها کوتاه می باشد. تابستان های منحصر به فرد روسیه نیز موجب جذب مخاطبان و گردشگران خاص خود شده است.

روسیه

با همه تفاسیری که گفته شد ممکن است به باور عوام، روسیه جای بدی برای زندگی باشد پس هیچکس حاضر به زندگی در آن نیست که این باور به طور کامل رد می شود به جز مناطق سیبری که به واسطه سرمای غیرمعمول خود ساکنان کمی دارد در بقیه های شهر های روسیه روال دیگری برقرار است. 

علاوه بر این تهمیدات مختلفی وجود دارد که می تواند نگرانی های ممکن برای هر متقاضی مهاجرت به روسیه را از بین ببرد.  از جمله این تمهیدات می توان به موارد زیر اشاره کرد؛ تمام خانه ها و ساختمان های عمومی دارای مرکز گرمایش مرکزی هستند که در زمستان روشن است. بسیاری از تمهیدات دیگر نیز تدارک دیده شده است که باعث می شود تا ساکنین این کشور فصل زمستان را با سختی کمتری پشت سر بگذارند

 

نقشه کشور روسیه

نقشه روسیه به زبان فارسی


نقشه روسیه به زبان فارسی

پهناورترین کشور جهان دارای 9 منطقه زمانی می باشد که باهم دارای اختلاف زمانی می‌باشند. این کشور 46 استان، 21 جمهوری، 4 منطقه خود مختار دارد. از جمله شهرهای مهم این کشور: مسکو (پایتخت روسیه) ، سن پترزبورگ، قازان (کازان)، نووسیبیرسک، یکاترینبورگ، سامارا، امسک و…. می باشند.

 

هدیه رادوتا

اقتصاد

وجود بیش از 30درصد منابع طبیعی جهان مانند نفت و گازطبیعی و فلزات گرانبها در روسیه باعث شده  کشوری غنی از منابع طبیعی باشد. با اینکه کشوری سرد می‌باشد اما تولیدات گندم زیاد، روسیه را به یکی از صادرکنندگان بزرگ گندم جهان تبدیل کرده است. این کشور هم چنین در کنار صادرات نفت و گاز و انرژی در صادرات خاویار فعالیت دارد. در کنار همه این ها تولیدات نظامی، این کشور را در رده کشور های فعال در عرصه تولید جنگ افزار قرار داده است.

این کشور که از دیرباز در عرصه های مختلف علمی از سردمداران بوده است در زمینه های علوم تجربی مانند پزشکی و دندان پزشکی نیز حرف های بسیاری برای گفتن دارد برای نمونه یکی از اتفاقات مهم این حوزه کشف و تولید واکسن اسپوتنیک است. وجود بستر های فراوان تجاری و روابط حسنه بین ایران و روسیه، این کشور را به مقصد مناسبی برای سرمایه گذاری یا ثبت شرکت برای ایرانیان کرده است.

همانطور که گفته شد جایگاه بالای روسیه در عرصه های دانش پزشکی باعث شده است طی سال های اخیر پزشکی روسیه ، دندان پزشکی روسیه و دارسازی روسیه از جمله رشته های پرطرفدار دانش آموزان ایرانی  برای تحصیل در روسیه باشد.

فرهنگ

داشتن بیش از 160 گروه متفاوت از فرهنگ ها و قومیت های مختلف، روسیه را به کشوری متنوع از نظر فرهنگی تبدیل کرده است. ادبیات، موسیقی، نقاشی، مجسمه سازی، تئاتر، رقص باله و…. بسیاری از هنرهای این کشور به حساب می‌آید، رشد و گسترش امروز این هنرها مدیون تلاش هنرمندان روسیه است. در ادبیات لئو تولستوی، آنتوان چخوف، داستایوفسکی و…. در موسیقی چایکوفسکی و در سایر زمینه های هنری هنرمندانی داشته است که در آسمان هنر روسیه و جهان درخشیده اند.                                                                                   

پوشش مردم

پوشش مردم روسیه با گذشت زمان به شکل پوشش‌های یکسانی رسیده است. از جمله لباس های مهم که می توان نام برد:

  • اوشانکا: برای محافظت از سرما استفاده می‌شود. این کلاه که قرن های 14 تا17 کلاه رسمی کشور روسیه بود امروزه به عنوان شناسنامه کشور روسیه به همگان معرفی می‌شود.
  • سارافان: یکی از پوشش های محبوب در بین زنان است که شکل گیری آنان را به زنان روستایی روسیه نسبت می دهند.
  • کوکوشنیک: از دیگر کلاه های مرسوم در بین مردم است که همه موهای سر را می پوشاند.                  

گردشگری

 روسیه با داشتن کاخ ها و آثارباستانی، مکان های تاریخی و مذهبی ، موزه ها و جاذبه های طبیعی از جمله زیباترین کشور های جهان به شمار می آید. وجود جاذبه های گردشگری بسیار در این کشور، روسیه را به کشوری کامل از نظر گردشگران تبدیل کرده است که می‌تواند مقصدی کم نظیر برای گردشگران باشد. جاذبه های توریسیتی و گردشگری این کشور بسیار زیاد است به عنوان مثال می‌توان به کاخ کرملین، میدان سرخ مسکو، موزه صندوق الماس، کلیسای جامع کازان، باغ وحش مسکو، کوه البروس، ستون های سنگی، دره آب فشان ها و….. اشاره کرد.

غذا

فرهنگ غذایی روس ها شباهت بسیار زیادی به فرهنگ غذایی مردم ایران دارد چراکه نان پایه ثابت سفره های روسی است. صبحانه هایی مفصل دارند وعده غذایی ناهار آن ها شامل 3 بخش سوپ به عنوان پیش غذا، غذای اصلی و دسر است در صورت خوردن عصرانه مانند میوه و سبزیجات ممکن است شام را حذف کنند.

 از جمله مواد غذایی پرکاربرد در روسیه لبنیات، تخم مرغ، سیب زمینی، هویج، کلم، پیاز، خیار، گوجه فرنگی، ماهی، خاویار، گوشت و… است. از جمله غذا های معروف روسیه عبارت‌اند از: کاشا(یکی از غذاهای ملی روسیه)، بلینی، قهوه و… برای صبحانه، سوپ هایی مانند بُرش، سولیانکا، شی و… سوپ های معروف، شاه ماهی، خاویار، بیف استراگانف و…. که در وعده های اصلی غذایی استفاده می‌شوند.

غذای کشور روسیه

آداب و رسوم

کشور روسیه با داشتن تاریخی طولانی، سنت های بسیاری را از گذشته تا به امروز به ارث برده است با وجود پیشرفت های تکنولوژی و مدرن شدن زندگی های امروزه مردم آن سعی در حفظ این سنت های جالب و منحصر به فرد خود داشته‌اند. از طرف دیگر دو بخشی بودن روسیه و داشتن بخش آسیایی و اروپایی، در ایجاد تنوع فرهنگ و آداب و رسوم و سنت های مردم اثر داشته است. 

جشن های مذهبی آیین مسیحیت و جشن هایی دیگر مانند ایوان کوپالا (شبیه چهارشنبه سوری ایرانی است)، جشن خداحافظی زمستان و فستیوال های مختلف همگی نشان از فرهنگ غنی روسیه دارد. روس ها مردمانی خانواده دوست هستند و حفظ امنیت و حریم خانواده برایشان بسیار مهم است. همچنین برای سالمندان نیز بسیار احترام قائل هستند.

به طور کلی روسیه کشوری پیشرفته و قدرتمند در عرصه های مختلف می‌باشد. وجود بستر های مناسب بسیاری که در بالا اشاره شد باعث می‌شود از گزینه های مناسب برای مهاجرت تحصیلی، کاری یا حتی برای گردشگری باشد. تیم رادوتا با بهره‌گیری از مشاورین آگاه و حرفه ای می‌تواند پاسخگوی سوالات مختلف شما در زمینه های مختلف مهاجرت باشد. کافی است با مشاوران ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان و ارزشمندی که برای شما تدارک دیده ایم استفاده کنید تا آینده ای روشن تر برای خود، فرزندان یا خانواده خود رقم بزنید.

برای دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کنید

3.1/5 - (7 امتیاز)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.