پشتیبانی مهاجرت (لیدری) حرفه ای

از پشتیبان (لیدر) خود چه انتظاراتی داشته باشیم؟!

پشتیبانی مهاجرت بخش بسیار مهمی در فرآیند مهاجرت تحصیلی به حساب می‌آید که در نهایت این بخش پازل مهاجرت شخص کامل شده و فرد مهاجر با کمک لیدر و پشتیبان خود برای زندگی در کشور مقصد آماده می‌شود. اما پشتیبانی مهاجرت چگونه است؟ بهترین مؤسسه های مهاجرتی، خدمات پشتیبانی مهاجرتی را چگونه عرضه می‌کنند؟ از یک مؤسسه مهاجرت انتظار چه خدماتی را در بخش پشتیبانی مهاجرتی باید داشته باشیم؟ برای رسیدن به پاسخ این سوالات تا پایان این نوشته همراه ما باشید.

ورود به هر محیط جدیدی ممکن است نگرانی هایی برای فرد تازه وارد به همراه داشته باشد. حال اگر محیط جدید یک کشور بیگانه و زبان خارجی باشد نگرانی ها بیشتر خواهد شد. چرا که اولین راه ارتباط با دیگران ارتباط کلامی است.

تصور کنید دانشجویی که برای اولین بار وارد یک کشور خارجی می‌شود با وجود اینکه تسلط کافی به زبان کشور مقصد نداشته و همچنین آشنایی با مناطق کشور ندارد باید برای انجام امور مهم مهاجرتی به بخش های مختلفی مراجعه کند.

از لحظه ورود به فرودگاه و تاکسی گرفتن تا ثبت نام در خوابگاه و… گرفته تا آشنایی با شهر محل زندگی و خرید وسایل لازم، افتتاح حساب بانکی و آماده کردن دانشجو، ممکن است دانشجو با چالش هایی روبه‌رو شود. تا همین جای کار هم با اهمیت مسئله پشتیبان و همراه که در موضوع مهاجرت به آن لیدر گفته می‌شود آشنا شدیم. اکنون به ویژگی هایی که یک لیدر مهاجرت حرفه ای باید داشته باشد می پردازیم.

راه‌ های دریافت مشاوره رایگان

ویژگی های لیدر حرفه ای در پشتیبانی مهاجرت

حال به بررسی ویژگی های یک لیدر حرفه ای در فرآیند مهاجرت می‌پردازیم.

فعالیت رسمی و قانونی

در روسیه و بسیاری دیگر از کشورهای مهاجر پذیر افرادی هستند که خدمات لیدری را به شکل شخصی و انفرادی، بدون داشتن قرارداد همکاری و بدون حضور یک شرکت ثبت شده انجام می‌دهند. این مسئله خود نقطه ضعفی برای این کار خواهد بود.

تصور کنید شخصی که هیچ دفتر و یا محل کار مشخصی ندارد، قرار است مبلغی از شما بگیرد و به عنوان لیدر در کنار شما باشد. اولین و اصلی ترین چالش این مسئله عدم نظارت و پاسخگویی در قبال هزینه های این کار است. و از آنجایی که شخص زیر نظر سازمان دولتی فعالیت ندارد ممکن است هزینه ای به مراتب بیشتر از هزینه واقعی این کار را از شما بگیرد.

دسترسی و حضور به موقع

چالش بعدی عدم امکان دسترسی مستمر و آسان به لیدر است. چرا که هیچ دفتر یا محل کار مشخصی نخواهد داشت. پس اولین ویژگی ضروری، فعالیت قانونی و تحت نظر سازمان و شرکت معتبر است، تا امکان پیگیری امور وجود داشته باشد.

تجربه در پشتیبانی مهاجرت

از دیگر فاکتور های لازم برای یک پشتیبانی حرفه ای، باتجربه بودن تیم پشتیبان است. لیدر باید سابقه چند ساله حضور در کشور مقصد را داشته باشد. آشنایی کامل به مناطق مختلف، فرهنگ، آداب و رسوم و دیگر مسائلی که در این مسیر برای فرد مهاجر اهمیت دارد. با تجربه بودن لیدر باعث می‌شود اشتباهات احتمالی و چالش های احتمالی آینده را برای دانشجو تشریح کند و از بروز خطاهای احتمالی جلوگیری شود. خطاهایی که ممکن است با توجه به قوانین کشور مقصد گاهی جبران ناپذیر باشد.

هم زبان و هموطن

در ادامه این ویژگی ها مسئله ای که باید به آن توجه داشت و می‌توان به عنوان یک امتیاز مثبت در نظر گرفت هم زبانی و هم وطن بودن لیدر با فرد مهاجر است. این امر باعث آرامش خاطر دانشجو می‌گردد. چرا که هم زبان مشترکی دارند و هم از تفاوت های فرهنگی و رفتاری در دو کشور آگاهی دارد و این موجب می‌شود فرآیند آموزش و آماده سازی دانشجو سریع تر شکل گیرد.

ارتباطات مؤثر بین المللی

ویژگی دیگری که حائز اهمیت است، ارتباطات مؤثر مؤسسه مهاجرتی و لیدر های آن با ادارات و سازمان های کشور مقصد است که در فرآیند مهاجرت باید به آنها مراجعه کرد. این مسئله می‌تواند فرآیند انجام امور را سرعت بخشد.

آشنایی کامل با امور مهاجرت

از بدو ورود به کشور مقصد امور اداری مربوط به مهاجرت شروع می‌گردد که انجام برخی از این امور مانند رجیستری محدودیت زمانی دارد. پس آشنایی با روال اداری مهاجرت و انجام امور مربوطه بسیار ضروری است. پس فردی که قصد مهاجرت را دارد باید این انتظار را داشته باشد که پشتیبان وی تمامی فعالیت های مربوطه را به درستی انجام دهد.

آشنایی کامل با کشور و فرهنگ کشور مقصد

تفاوت های فرهنگی، قانونی و…. موجب می‌شود که دانشجوی مهاجر به طور پیوسته با چالش ها و مسائل جدیدی رو به رو شود. پس نیاز به یک همراه که ویژگی های بالا را داشته باشد، به طور مداوم و پیوسته احساس می‌شود.

پس مؤسسه و شخص پشتیبان باید تا زمان آماده سازی فرد برای زندگی در شرایط جدید در کنار او باشند، و آموزش و پشتیبانی لازم را به دانشجو ارائه دهند. در صورتی که دانشجو با مشکلی رو به رو شد و یا به راهنمایی نیاز داشت راهنمایی لازم را برای دانشجو انجام دهند.

هدیه رادوتا

خدمات پشتیبانی مهاجرت در رادوتا

تیم رادوتا با داشتن لیدر های حرفه ای و تجربه زیاد، خدمات پشتیبانی کاملی را به دانشجویان ارائه می‌دهد که جای هیچ گونه نگرانی و دغدغه را برای دانشجویان مهاجر باقی نمیگذارد. از این رو در ادامه به معرفی این اقدامات و خدمات می‌پردازیم؛

آشنایی با مناطق، فرهنگ و آداب و رسوم

پشتیبانان و لیدر های مؤسسه با داشتن تجربه چندین ساله سکونت در کشور روسیه و آشنایی با مناطق و فرهنگ و آداب و رسوم و همچنین سابقه لیدری ده ها و صد ها دانشجو باعث شده است تا دانشجویان با خیالی راحت خود را برای مهاجرت آماده کنند.این تجربه چند ساله باعث شده است که لیدرهای رادوتا روند مهاجرت را به صورت کامل برای دانشجویان به انجام برسانند و از این حیث دانشجویان با کوچکترین مشکلی مواجه نشوند.

سرعت انجام امور

به واسطه فعالیت چند ساله پشتیبانان در امر مهاجرت تحصیلی و ایجاد ارتباطات مؤثر و سازنده با مراکز مختلف مانند دانشگاه ها، امور دانشجویانی که از طریق مؤسسه رادوتا اقدام به مهاجرت می‌کنند، سریع و بدون مشکل انجام میشود، و در صورت پیش آمدن هر مسئله یا چالشی در کمترین زمان ممکن و به بهترین شکل این فعالیت انجام خواهدشد.

یک سال پشتیبانی

ازجمله خدمات متمایزی که توسط مؤسسه ما به دانشجویان عرضه می‌گردد، پشتیبانی مهاجرت به صورت پیوسته و یک ساله به دانشجویان است. خدمات پشتیبانی مهاجرت توسط لیدر های ما از لحظه ورود دانشجو به خاک کشور مقصد یعنی روسیه شروع می‌شود. تمامی امور حقوقی و مهاجرتی و مسائل مربوط به اسکان توسط لیدر انجام می‌گردد.

گشت شهری با راهنمایی لیدر

طی برگزاری گشت شهری برای دانشجو، سعی می‌شود نقاط و مکان های مهم و همچنین توریستی شهر به دانشجو نشان داده شود. تا دانشجو بیشتر با فضای شهری آشنا شود. دانشجو در صورت نیاز به کمک یا داشتن هرگونه سوال مهاجرتی یا موضوعات مرتبط می‌تواند با لیدر خود در تماس باشد، و از کمک های او بهره ببرد. این خدمات تا پایان یک سال برای دانشجو انجام خواهد شد و در صورتی که دانشجو کماکان به ادامه این همکاری و پشتیبانی مهاجرت نیاز داشته باشد. می‌تواند قرارداد خود را تمدید کند.

ارزیابی عملکرد ما توسط مشتریان

رادوتا طبق نظرسنجی هایی که بر اساس معیارهای مقابل از هر متقاضی به عمل آورده است، به آمار های فوق دست یافته است. این نظرسنجی ها در پایان فرآیتد مهاجرت از هر متقاضی به عمل می آید.

کیفیت مشاوره
96%
سرعت انجام خدمت
100%
میزان پیگیری
100%
میزان رضایت کلی
98%

دیگر خدمات

سؤالات متداول

برای دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کنید

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟