دانشگاه رودن روسیه

image

دانشگاه رودن مسکو 

دولت اتحاد جماهیر شوروی در تاریخ 5 فوریه 1960، دانشگاه رودن (RUDN) را در پایتخت روسیه، شهر مسکو تأسیس کرد که بعدها به چندملیتی ترین دانشگاه روسیه تبدیل شد که از 158 کشور مختلف دنیا در آن تحصیل می کنند. دانشگاه رودن با هدف آموزش پرسنل ماهر برای آفریقا، آسیا و آمریکای لاتین ایجاد شد و کماکان  رسالت خود را در همکاری های بین‌المللی و بین فرهنگی دنبال می‌کند.

این دانشگاه در 22 فوریه 1961 به نام پاتریس لومومبا، یکی از مبارزین آفریقایی در راه استقلال آفریقا، نامگذاری گردید و  32 سال بعد در تاریخ 5 فوریه 1992 با تصمیم دولت روسیه نام آن به دانشگاه دوستی ملل روسیه تغییر کرد و با نام دانشگاه رودن نیز در دنیا شناخته شده است.دانشجویان دانشگاه رودن بدون پیروی از زمینه‌های سیاسی ولی با تکیه بر اصول بزرگ دوستی و حمایت دوطرفه از ملل و فرهنگ‌های مختلف، فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی خود را ادامه می‌دهند. حضور دانشجویان از 200  کشور مختلف درستی این ادعا را اثبات می‌کند و بیش از پیش عنوان دوستی ملل را برازنده دانشگاه رودن می‌کند. 

طی سال‌های گذشته، دانشگاه رودن یکی از محبوب ترین مقاصد برای دانش آموزان ایرانی برای تحصیل پزشکی در روسیه، دندانپزشکی در روسیه ، داروسازی در روسیه بود. حال با حذف این دانشگاه از لیست 2023-2024 ممکن است از استقبال متقاضیان کاهش یابد. 

 • نام لاتین: Peoples' Friendship University of Russia
 • سال تأسیس 1960
 • شهر:مسکو
 • رتبه جهانی:295
 • رتبه کشوری:14
 • تعداد اساتید: 2168
 • تعداد دانشجویان: 18639
 • درصد دانشجویان بین الملل: %29

حذف دانشگاه رودن از بین دانشگاه های مورد تأیید وزارت بهداشت

در جدیدترین لیست اعلامی از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در تاریخ 18 بهمن 1401، دانشگاه رودن از لیست دانشگاه های مورد تأیید وزارت بهداشت ایران حذف شد. جزییات این اتفاق را در خبر حذف دانشگاه رودن از لیست مورد تایید بخوانید. برای کسب اطلاعات در زمینه دانشگاه های مورد تأیید و قوانین مربوط حتماً توصیه می‌کنیم مقاله دانشگاه های روسیه مورد تأیید وزارت بهداشت ایران در سال 2024-2023 را بخوانید.

پادفک رودن

داشتن مدرک پادفک روسیه ،برای ورود به کورس اصلی الزامی است. شرایط و قیمت پادفک رودن به طور کامل در مقاله پادفک رودن نوشته شده است.

پذیرش تضمینی دانشگاه رودن بدون کنکور

افرادی که تمایل دارند بدون آزمون ورودی در دانشگاه رودن ثبت نام کنند، از طریق شرکت رادوتا می‌توانند برای رشته‌های مختلف این دانشگاه اقدام کنند.

رنکینگ دانشگاه رودن

دانشگاه رودن در حال حاضر یکی از بهترین دانشگاه‌های روسیه در تراز جهانی می‌باشد. قرارگیری در بین بهترین دانشگاه‌های جهان در رتبه بندی‌های جهانی QS و تایمز این گفته را ثابت می‌کند.همچنین دانشگاه رودن (دانشگاه دوستی ملل) بر اساس رتبه بندی گرین متریک در دسته های دانشجویان بین‌الملل و نسبت دانشجویان به کارکنان و سبزترین دانشگاه دارای رتبه برتر می‌باشد.

نکته‌ای که در خصوص دانشگاه رودن حائز اهمیت است شرکت کردن این دانشگاه در طرح 5-100 دولت روسیه است که طی این برنامه، قرار گرفتن 5 دانشگاه از روسیه در بین 100 دانشگاه برتر جهان هدف گذاری شده است. در همین راستا دانشگاه رودن در 5 دسته از رتبه بندی QS نیز موفق به کسب عنوان 5 ستاره شده است.

روند تغییرات رتبه دانشگاه رودن روسیه در جهان طبق رتبه بندی QS

No Data Found

روند تغییرات رتبه دانشگاه رودن روسیه در جهان طبق رتبه بندی QS

No Data Found

به طور کلی

No Data Found

استناد به هر دانشکده

No Data Found

نسبت دانشجویان دانشکده

No Data Found

شهرت علمی

No Data Found

شهرت کارفرما

No Data Found

نسبت هیئت علمی بین المللی

No Data Found

بخش های دانشگاه رودن

دانشگاه رودن با داشتن 6 دانشکده، 10 مؤسسه و یک آکادمی دانشجویان را در برنامه‌های کارشناسی، تخصصی، کارشناسی ارشد، دکتری و دوره‌های رزیدنتی(مؤسسه پزشکی) آموزش داده و آماده می‌کند.برخی دوره های دانشگاه رودن به صورت تمام وقت برخی پاره وقت و برخی دیگر از راه دور و مجازی برگزار می‌شوند. دانشکده‌ها و مؤسسات دانشگاه رودن به شرح زیر می‌باشند.

 1. دانشکده علوم
 2. دانشکده زبان روسی و رشته های آموزشی عمومی
 3. دانشکده اقتصاد
 4. دانشکده علوم انسانی و اجتماعی
 5. دانشکده فیلولوژی
 6. دانشکده محیط زیست
 7. موسسه فناوری فضایی
 8. موسسه پزشکی
 9. موسسه اقتصاد و تجارت جهانی
 10. موسسه فناوری بیوشیمیایی و نانوتکنولوژی
 11. موسسه هتلداری و گردشگری
 12. موسسه زبان های خارجی
 13. موسسه حقوقی
 14. موسسه کشاورزی و فناوری
 15. آکادمی مهندسی

راه‌ های دریافت مشاوره رایگان

خوابگاه دانشگاه رودن

دانشگاه رودن برای اسکان و خوابگاه دانشجویان خود 14 ساختمان را در نظر گرفته است. این 14 ساختمان به دو بخش تقسیم می‌شوند که شامل 7 بلوک 5 طبقه ای و 7 مجتمع آپارتمانی مرتفع می‌شوند.بلوک های ساختمانی 5 طبقه دارای اتاق‌های 2 الی 3نفره می‌باشد. خوابگاه‌های دانشگاه رودن مجهز به توالت، دستشویی، حمام، آشپزخانه خشکویی، اتاق اتو، انباری باشگاه، اینترنت و… می‌باشد و همچنین برخی اتاق های ویژه دونفره نیز دارد که دارای حمام خصوصی ، تلویزیون و امکان اتصال لوازم خانگی اضافی با توافق دانشگاه فراهم شده است.خوابگاه 5 طبقه دانشگاه رودننوع دیگر خوابگاه‌های دانشگاه رودن آپارتمانی می‌باشد، اتاق‌هایی 14 تا 18 متری برای اسکان 2 یا 3 نفره دانشجویان را فراهم کرده‌اند. این آپارتمان‌ها نیز مجهز به آسانسور، آشپزخانه، سرویس بهداشتی، حمام ، اینترنت و سایر خدمات رفاهی موردنیاز می‌باشد.آپارتمان دانشگاه رودن

هدیه رادوتا

متوسط هزینه های تحصیل و زندگی در دانشگاه رودن روسیه

هزینه های زندگی

24,711 -55,141 روبل در ماه

شهریه رشته‌های دانشگاه رودن سال 2023

هزینه تحصیل در رشته‌های مختلف دانشگاه رودن به شرح جدول زیر می‌باشد. در برخی رشته‌ها به دو زبان انگلیسی و روسی امکان تحصیل برای دانشجویان فراهم گردیده است.

[tablesome table_id='15841'/]

 با توجه به سابقه درخشان و تنوع بالای رشته‌های مختلف، دانشگاه رودن یکی از گزینه‌های مناسب برای ادامه تحصیل می‌باشد. حال اگر شما نیز رویای مهاجرت و موفقیت از طریق تحصیل در روسیه را در سر می‌پرورانید و یا در مورد دانشگاه رودن به راهنمایی‌های بیشتری نیاز دارید جلسه مشاوره رایگان با کارشناسان رادوتا را به شما پیشنهاد می‌کنیم. رادوتا شما را تا رسیدن به هدف مورد نظر همراهی و پشتیبانی می‌کند. 

سؤالات متداول

خیر، دانشگاه رودن روسیه در سال 2024-2023 از لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت روسیه حذف شده است.

بله، دانشگاه رودن روسیه 14 ساختمان خوابگاه در 2 بخش دارد. که همه دانشجویان می‌توانند از آنها استفاده کنند. علاوه بر این رادوتا به واسطه قرارداد با برخی هتل ها مانند هتل کاسموس و هتل سالوت، امکان اجاره اتاق با تخفیف دانشجویی 80 درصد، به دانشجویان اعزامی خود را فراهم کرده است.

بله، رشته پزشکی در این دانشگاه به دو زبان روسی و انگلیسی تدریس می‌شود.

بله، رشته دنداپزشکی در این دانشگاه به دو زبان روسی و انگلیسی تدریس می‌شود.

گالری تصاویر

برای دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کنید

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.