حذف دانشگاه رودن از لیست دانشگاه های مورد تأیید وزارت بهداشت

حذف دانشگاه رودن از لیست مورد تایید

به گزارش سایت مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران، آخرین لیست دانشگاه‌های خارج از کشور مورد تایید وزارت بهداشت در سال 2024- 2023 اعلام گردید. طبق این مصوبه، با بررسی‌ های کارشناسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و در نظر گرفتن سه نظام رتبه بندی معتبر بین‌المللی Times، QS و Shanghai و عملکرد دانشگاه‌ها، لیست دانشگاه‌های خارج از کشور مورد تأیید وزارت متبوع جهت ورود‌ی های سال تحصیلی 2024-2023 در رشته‌‌ های مرتبط با علوم پزشکی بروزرسانی و اعلام گردید.

آخرین و جدیدترین لیست دانشگاه های مورد تأیید در تاریخ 1401/11/18 از سوی مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت اعلام گردید و طی آخرین لیست اعلامی، دانشگاه رودن (دانشگاه دوستی ملل RUDN) از بین دانشگاه های مورد تأیید حذف گردید.

بنابراین دانشجویانی که از سال آینده برای تحصیل در روسیه با هدف یکی از رشته های پزشکی روسیه ، دندانپزشکی روسیه ، داروسازی روسیه ، پرستاری روسیه و …. به این کشور مهاجرت می‌کنند و بعد از پایان تحصیل قصد بازگشت به ایران را دارند، نمی‌توانند در دانشگاه رودن تحصیل کنند.

در صورتی که شما نیز به تحصیل در خارج از کشور فکر می‌کنید و می‌خواهید در مورد دانشگاه های مورد تأیید وزارت بهداشت ایران بدانید، توضیحات و لیست دانشگاه ها را در مقاله جدیدترین لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران سال 2024-2023 را مطالعه بفرمایید.

راه‌ های دریافت مشاوره رایگان

هدیه رادوتا

سؤالات متداول

پاسخ

پاسخ

پاسخ

پاسخ

مقالات مرتبط
این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟
 1. Freshteh

  28/11/1401

  سلام خسته نباشید ببخشید یه سوال داشتم من سال۲۰۲۲ در رودن ثبت نام کردم ولی پادفکت من ۲۰۲۳شروع شد مدرک من پس از اتمام دوره تحصیلی مورد تایید ایران هست؟رشته پزشکی هستم

  1. رادوتا

   01/12/1401

   سلام فرشته عزیز تاریخی که برای ورود به کورس اصلی دانشگاه برای شما ثبت شده است ملاک خواهد بود.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.