پذیرش و ثبت نام رشته اقتصاد در روسیه

تحصیل رشته اقتصاد در روسیه

رشته اقتصاد در روسیه

حضور اندیشمندان و نظریه پردازان روسی در زمینه های مختلف علوم انسانی موجب شده است تا روسیه به کشوری ایده آل برای تحصیلات در زمینه های مختلف علوم انسانی تبدیل شود. رشته اقتصاد در روسیه نیز از بهترین گزینه های مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور است. دانش نظری و مهارت‌های عملی متنوعی که در دانشگاه‌های معتبر روسیه به دست می‌آید باعث می‌شود تا فارغ التحصیلان رشته اقتصاد در روسیه از پتانسیل‌های فردی خود، در تجارت و مدیریت استفاده کنند از این رو تحصیلات اقتصادی در روسیه به یکی از رشته های تحصیلی محبوب در بین دانشجویان بین المللی تبدیل شده است.

بورسیه رشته اقتصاد در روسیه با رادوتا

بورسیه تحصیلی خارج از کشور، فرصتی فوق العاده است که مشتاقان بسیار زیادی به دنبال بدست آوردن این امتیاز فوق العاده جذاب هستند. رادوتا بهترین مؤسسه اعزام دانشجو به روسیه ، فرصتی استثنایی را فراهم کرده است تا متقاضیان مهاجرت تحصیلی ، شانس مهاجرت و تحصیل رایگان در خارج از کشور را داشته باشند.

رادوتا توانسته است طی قرارداد با دانشگاه مالی روسیه، امتیاز بورسیه تحصیلی رشته اقتصاد در روسیه را برای متقاضیان ایرانی فراهم کند. بورسیه تحصیلی دانشگاه علوم مالی روسیه برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد فراهم شده است.

برای اطلاع از شرایط ، به صفحه بورسیه تحصیلی روسیه مراجعه کنید و در صورت نیاز به مشاوره می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی استفاده کنید. برای دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق شماره تماس 02188928590 و یا تکمیل فرم سایت اقدام کنید.

راه‌ های دریافت مشاوره رایگان

مزایای تحصیل رشته اقتصاد در روسیه

 1. شهریه دانشگاه مقرون به صرفه
 2. امکان تحصیل رایگان و دریافت بورسیه تحصیلی روسیه
 3. حضور دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم ایران
 4. امکان اخذ ویزای تحصیلی در سریع ترین زمان
 5. تحصیل بدون نیاز به مدرک زبان
 6. و…

ساختار رشته اقتصاد روسیه

رشته اقتصاد در روسیه در بسیاری از دانشگاه و در مقاطع مختلف تدریس می‌گردد. رشته اقتصاد در دانشگاه های روسیه عموماً به زبان روسی تدریس می‌شود و ممکن است برخی دانشگاه ها آموزش به زبان انگلیسی را نیز در دستور کار خود داشته باشند.

 • تحصیل در مقطع کارشناسی رشته اقتصاد در روسیه 4 سال به طول می انجامد.
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته اقتصاد در روسیه 2 سال زمان نیاز دارد.
 • تحصیل در مقطع دکتری رشته اقتصاد در روسیه 5 سال طول می کشد.

شرایط تحصیل رشته اقتصاد در روسیه

متقاضیان تحصیل رشته اقتصاد در روسیه در هر مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می‌توانند به دانشگاه وارد شوند. پیش از ورود به دانشگاه نیاز است، داوطلبین مهاجرت تحصیلی برای یادگیری زبان روسی و مسلط شدن به آن در کلاس های موسوم به کلاس آمادگی پادفک شرکت کنند.

برای تحصیل در رشته اقتصاد در روسیه هیچ محدودیت سنی یا شرط معدل برای افراد وجود ندارد. برای ورود به کورس اصلی، متقاضیان می توانند از طریق آزمون ورودی دانشگاه ها، پذیرش بدون کنکور و یا استفاده از بورسیه تحصیلی روسیه توسط رادوتا استفاده کنند.

برخی از دانشگاه های روسیه برای پذیرش دانشجو اقدام به برگزاری آزمون ورودی می‌کنند علاوه بر این برخی از دانشگاه ها نیز بدون آزمون ورودی، بر اساس معدل، رزومه تحصیلی و مصاحبه، دانشجویان خود را انتخاب می‌کنند. علاوه بر این امکان بورسیه تحصیلی رایگان نیز برای دانشجویان بین الملل فراهم شده است.

هدیه رادوتا

خوابگاه

استفاده از خوابگاه دانشگاه، اجاره آپارتمان و منزل شخصی و یا سکونت در هتل از جمله راه های رفع مشکل سکونت در روسیه است. بیشتر دانشگاه های روسیه امکان استفاده از خوابگاه را برای دانشجویان بین المللی خود فراهم کرده اند. در صورتی که دانشجویان به محیط راحت تری نیاز داشته باشند می‌توانند با هزینه بیشتری اقدام به اجاره منزل نمایند لازم به ذکر است اجاره منزل در روسیه هزینه بسیار زیادی خواهد داشت. در صورتی که دانشجویان به دنبال رفاه بیشتر با پرداخت هزینه کمتر باشند می توانند از هتل های طرف قرارداد رادوتا در روسیه استفاده کنند. رادوتا برای دانشجویان خود در این هتل ها تخفیف های دانشجویی ویژه، تا 80درصد تخفیف در نظر گرفته است.

شهریه تحصیل رشته اقتصاد در روسیه

 1. شهریه برنامه لیسانس اقتصاد و دارایی در سال تحصیلی 2023/2024  بسته به دانشگاه انتخابی از 192500 تا 770000 روبل در سال است.
 2. هزینه آموزش در بخش تمام وقت کارشناسی ارشد به طور متوسط 260 هزار تا 280 هزار روبل در سال است.
جمع بندی

در این مقاله به بررسی تحصیل رشته اقتصاد در روسیه پرداختیم. مزایا، امکان بورسیه تحصیلی، ساختار و شرایط تحصیل رشته اقتصاد در روسیه، خوابگاه و میانگین شهریه رشته تحصیلی اقتصاد در روسیه برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بررسی کردیم. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در زمینه مهاجرت تحصیلی به روسیه نیاز دارید رادوتا RADOTA بهترین مؤسسه اعزام دانشجو به روسیه امکان مشاوره مهاجرتی رایگان را فراهم کرده است کافی است با شماره های این مؤسسه تماس بگیرید.

سؤالات متداول

پاسخ

پاسخ

پاسخ

پاسخ

برای دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کنید

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.