اطلاعات کامل در مورد شرایط تحصیل پرستاری در کشور روسیه

پرستاری در روسیه

بازارکار مساعد و موقعیت های شغلی متعدد برای رشته های تحصیلی حوزه پزشکی و درمان، باعث شده است دانش آموزان بسیاری در جهان و ایران برای دستیابی به دانش و مدرک تحصیلی در این حوزه به روسیه مهاجرت تحصیلی داشته باشند. پزشکی روسیه ، دندان پزشکی روسیه ، داروسازی روسیه از جمله رشته های بسیار پرمخاطب در زمینه مهاجرت تحصیلی به روسیه هستند، در کنار رشته های فوق، تحصیلات پرستاری در روسیه نیز می‌تواند از گزینه های مناسب و جذاب برای ادامه تحصیل به حساب بیاید. در این مقاله به معرفی رشته تحصیلی پرستاری روسیه پرداخته و شرایط تحصیل و شهریه پرستاری روسیه را بیان می‌کنیم.

تحصیل رشته پرستاری در روسیه

مزایای تحصیل پرستاری در روسیه

  1. دانشگاه های عالی و معتبر جهانی با رنکینگ های بالا
  2. عدم نیاز به مدرک زبان
  3. دانشگاه های مورد تأیید وزارت بهداشت ایران
  4. اخذ ویزای آسان
  5. هزینه پایین تحصیل نسبت به کشورهای اروپایی و آمریکا
  6. امکان ورود به دانشگاه بدون آزمون ورودی و کنکور

ساختار رشته پرستاری روسیه

کارشناسی پرستاری روسیه به مدت 4 سال است. رشته های پرستاری در روسیه به زبان روسی ارائه می‌گردد از این رو تسلط به زبان روسی بسیار ضروری است.

راه‌ های دریافت مشاوره رایگان

شرایط تحصیل پرستاری در روسیه

شرایط تحصیل پرستاری در روسیه، شبیه سایر رشته‌های تحصیلی در این کشور است. برای ورود به دانشگاه می‌توان از طریق آزمون ورودی یا پذیرش بدون آزمون اقدام کرد. برخی از دانشگاه های روسیه برای پذیرش دانشجویان خود اقدام به برگزاری آزمون ورودی می‌کنند و در حالت دوم دانشگاه براساس شرایط معدل، نمره، انجام مصاحبه و … اقدام به پذیرش دانشجو می‌کنند.

متقاضیان تحصیل پرستاری در روسیه، لازم است پیش از ورود به کورس اصلی دانشگاه، مدرک پادفک خود را دریافت کرده باشند. پادفک، دوره آمادگی پیش از ورود به دانشگاه های روسیه برای دانشجویان بین المللی می‌باشد که برخی از دانشگاه های روسیه گذراندن کلاس پادفک و داشتن مدرک آن را الزامی کرده اند.

درصورتی که دانشجویان پس از اتمام تحصیلات قصد بازگشت به ایران را داشته باشند، ضروری است مدرک زبان روسی A2 را اخذ کرده باشند. برای تسهیل در روند اخذ مدرک زبان روسی A2 ، شرکت در کلاس های پادفک بسیار نتیجه بخش است. علاوه بر این، برخی از پادفک های روسی، شرایطی را فراهم کرده اند که پس از اتمام دوره پادفک، مدرک زبان روسی A2 بدون آزمون زبان به شرکت کنندگان در کلاس ارائه می‌گردد.

اقامت

اسکان و امکان استفاده خوابگاه از دغدغه های اصلی دانشجویان است. تقریباً اکثر دانشگاه های روسیه، امکانات اسکان و خوابگاهی را برای دانشجویان بین المللی خود ارائه می دهند اما در صورتی که برخی از دانشگاه ها این امکان را نداشته باشند دانشجویان می‌توانند از هتل های طرف قرارداد رادوتا بهره ببرند. این هتل ها با احتساب تخفیف دانشجویی و با هزینه بسیار پایین تر از اجاره منزل به دانشجویان عرضه می‌گردد لذا یکی از بهترین گزینه ها برای دانشجویان ایرانی می‌باشد.

هدیه رادوتا

شهریه تحصیل رشته پرستاری در روسیه

هزینه تحصیل پرستاری روسیه برای دانشگاه های مختلف متفاوت است اما به طور متوسط هزینه سالانه تحصیل پرستاری روسیه بین 3500 تا 4300 دلار است.

شهریه رشته پرستاری دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در روسیه

از میان اسامی بی شمار دانشگاه‌های مشغول به فعالیت در روسیه، تعدادی از دانشگاه های روسیه مورد تأیید وزارت بهداشت ایران هستند. در جدول زیر شهریه رشته پرستاری در تعدادی از دانشگاه های روسیه مورد تأیید وزارت بهداشت را لیست کرده ایم.

دانشگاه

شهریه سالانه

دانشگاه پاولوف

120000 روبل

دانشگاه رودن

4300 دلار

دانشگاه پزشکی دولتی کازان

۱۸۰۰ دلار

دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو

6200-11800 دلار

جمع بندی

مهاجرت تحصیلی برای پرستاری به روسیه، جهت ادامه تحصیل می‌تواند یکی از بهترین گزینه های ممکن برای علاقه مندان تحصیل این رشته در خارج از کشور باشد. در این مقاله به بررسی تحصیل پرستاری در روسیه پرداختیم و ضمن معرفی این رشته، مزایا، شرایط، ساختار و هزینه تحصیل پرستاری در روسیه را بررسی کردیم.

مؤسسه مهاجرت تحصیلی به روسیه رادوتا، به عنوان قوی ترین و بهترین مؤسسه اعزام دانشجو به روسیه، مسیر اعزام و مهاجرت تحصیلی شما را به شکلی ساده میسر کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان مهاجرت تحصیلی می‌توانید از طریق شماره تماس 02188928590 نوبت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید.

سؤالات متداول

پاسخ

پاسخ

پاسخ

پاسخ

برای دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کنید

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.