معرفی کامل رشته و پذیرش و ثبت نام مهندسی عمران در روسیه

مهندسی عمران در روسیه

قدمت و سابقه درخشان روسیه در زمینه ‌های عمران و ساخت وساز، باعث جذابیت رشته مهندسی عمران در روسیه برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی شده است. وجود تقاضای زیاد برای تحصیلات پزشکی روسیه ، تحصیل دندان پزشکی در روسیه و یا داروسازی روسیه ممکن است باعث فراموشی برخی از رشته های تحصیلی مانند مهندسی عمران در روسیه گردد، اما وجود دانشگاه های معتبر روسی با رنکینگ های بالای جهانی می‌تواند در جذب دانش آموزان و دانشجویان برای تحصیل در روسیه مؤثر باشد. در این مقاله سعی می کنیم ابعاد مختلف رشته تحصیلی عمران در دانشگاه های روسیه را بررسی کنیم.

مزایای تحصیل مهندسی عمران در روسیه

 1. وجود دانشگاه های معتبر جهانی
 2. وجود دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم ایران در روسیه
 3. امکان تحصیل بدون نیاز به مدرک زبان روسی
 4. ساده بودن اخذ ویزای تحصیلی روسیه
 5. عدم وجود محدودیت سنی برای ادامه تحصیل
 6. امکان استخدام و داشتن شغل در کنار تحصیل
 7. و…..

راه‌ های دریافت مشاوره رایگان

ساختار رشته مهندسی عمران روسیه

مهندسی عمران در دانشگاه های روسیه در مقاطع مختلفی مانند کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکتری PhD و… تدریس می‌شود و متقاضیان در مقاطع مختلف می‌توانند برای اخذ پذیرش دانشگاه روسیه ، اقدام کنند اما مهندسی عمران در روسیه چند سال طول می‌کشد؟ پاسخ این سؤال بستگی به مقطع تحصیلی انتخابی فرد دارد.

 • تحصیل کارشناسی مهندسی عمران در روسیه 4 سال است.
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی عمران در روسیه 2 سال است.
 • مقطع دکتری مهندسی عمران در روسیه 5 سال است.

تحصیل مهندسی عمران در روسیه به زبان های روسی و انگلیسی امکان پذیر است.

شرایط تحصیل مهندسی عمران در روسیه

امکان تحصیل مهندسی عمران برای متقاضیان ایرانی از مقطع کارشناسی فراهم است و دانش آموزان می‌توانند پس از پایان تحصیلات دوران دبیرستان برای ادامه تحصیل در روسیه اقدام کنند. متقاضیان تحصیل در روسیه در هر مقطعی قصد ادامه تحصیل را داشته باشند نیازمند گذراندن دوره آمادگی برای ورود به دانشگاه های روسیه یا همان پادفک هستند. در دوره پادفک روسی شرکت کنندگان، زبان روسی سطح A2 را فرا می‌گیرند و علاوه بر این دانشجویان، دروسی مرتبط با رشته مورد نظر خود را می آموزند.  

هدیه رادوتا

خوابگاه

دانشجویان بین المللی که برای تحصیل مهندسی عمران در روسیه به این کشور مهاجرت کرده اند می‌توانند از امکانات خوابگاهی که تقریباً اکثر دانشگاه های روسیه این امکان را فراهم کرده اند، استفاده کنند. علاوه بر اسکان خوابگاهی، دانشجویان می‌توانند آپارتمان نیز اجاره کنند و یا از هتل های طرف قرارداد رادوتا در کشور روسیه استفاده کنند. دانشجویان ایرانی که از طریق رادوتا برای تحصیل در روسیه اقدام کرده اند می‌توانند از 80 درصد تخفیف دانشجویی برای اقامت در این هتل ها استفاده کنند.

شهریه تحصیل رشته مهندسی عمران در روسیه

شهریه تحصیل برای رشته مهندسی عمران در مقاطع مختلف تحصیلی متفاوت است. همچنین این مبلغ با توجه به دانشگاه انتخابی نیز متغیر خواهد بود. به صورت خلاصه و تقریبی می‌توان برای شهریه مقاطع مختلف  تحصیل مهندسی عمران در روسیه مبالغ زیر را تخمین زد.

 • شهریه تحصیل کارشناسی مهندسی عمران در روسیه سالانه 6 تا 7 هزار دلار است.
 • شهریه تحصیل کارشناسی ارشد مهندسی عمران در روسیه سالانه 3 تا 5 هزار دلار است.
 • شهریه مقطع دکتری مهندسی عمران در روسیه سالانه 3 تا 5 هزار دلار است.

البته این هزینه ها فقط شهریه دانشگاه است و شامل خوابگاه و هزینه زندگی نمی‌شود.

جمع بندی

تحصیل در مهندسی عمران روسیه از جهات مختلفی می‌تواند جذاب باشد. علاوه بر قدمت و اعتبار بالای دانشگاه های روسیه و وجود دانشگاه های معتبر جهانی و همچنین دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم ایران، می‌توان روسیه را پلی برای مهاجرت آسان تر به اروپا و آمریکا دانست. در این مقاله به معرفی رشته مهندسی عمران در روسیه پرداختیم و شرایط، مزایا و شهریه این رشته تحصیلی را بررسی کردیم. در صورتی که به اطلاعات کامل تری در زمینه مهاجرت تحصیلی به روسیه نیاز دارید می توانید از مشاوره رایگان مهاجرت تحصیلی رادوتا بهره ببرید.

سؤالات متداول

پاسخ

پاسخ

پاسخ

پاسخ

برای دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کنید

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.