معرفی جامع دانشگاه آستراخان روسیه

چرا تحصیل در روسیه؟!

دانشگاه آستراخان روسیه

دانشگاه دولتی آستراخان روسیه یکی از بزرگترین مراکز علمی و آموزشی و از دانشگاه های قدیمی پیشرو به سال 1932 در شهر آستارخان در جنوب روسیه تأسیس گردید. بیش از 13هزار دانشجو در دانشگاه آستراخان روسیه تحصیل می‌کنند که در این بین چیزی در حدود 2000 دانشجوی بین الملل از 53 کشور دنیا حضور دارند.

دانشگاه آستراخان روسیه

رنکینگ دانشگاه آستراخان روسیه

دانشگاه دولتی آستارخان روسیه یکی از برترین دانشگاه‌های روسیه به شمار می‌رود. طبق رتبه جهانی QS در سال 2022 این دانشگاه توانسته است در جایگاه 401-450 قرار بگیرد و از این حیث این دانشگاه در جایگاه بسیار خوبی قرار دارد.

راه‌ های دریافت مشاوره رایگان

بخش ها و مؤسسات دانشگاه آستراخان

 1. دپارتمان آمادگی برای اتباع خارجی
 2. گروه زیست شناسی
 3. گروه زمین شناسی و جغرافیا
 4. دانشکده شیمی
 5. دانشکده تاریخ
 6. دانشکده کشاورزی، فناوری و دامپزشکی
 7. دانشکده معماری و طراحی
 8. دانشکده زبانهای خارجی
 9. دانشکده آموزش، هنر، خدمات و فرهنگ
 10. دانشکده روانشناسی
 11. دانشکده ارتباطات اجتماعی
 12. دانشکده فیزیک، ریاضیات و فنی مهندسی
 13. دانشکده تربیت بدنی و ورزش
 14. دانشکده فیلولوژی و روزنامه نگاری
 15. دانشکده فناوری دیجیتال و امنیت سایبری
 16. دانشکده اقتصاد و مدیریت
 17. دانشکده حقوق

خوابگاه دانشگاه آستراخان روسیه

دانشگاه آستراخان روسیه 6 خوابگاه با ظرفیت اسکان مجموعاً 1621 دانشجو را فراهم کرده است. خوابگاه دانشگاه پزشکی آستراخان روسیه از نوع خوابگاه بلوکی می‌باشد. هر بلوک شامل دو اتاق، یک حمام و یک دستشویی است و در اتاق 2 یا 3 نفر ساکن می‌شوند. اتاق‌های این خوابگاه با مبلمان مدرن و وسایل فنی مجهز شده است که امکان مطالعه و استراحت به بهترین شکل برای دانشجویان فراهم شده است. خوابگاه‌ به اینترنت پرسرعت وای فای مجهز است. علاوه بر این امکانات رفاهی و ورزشی از قبیل سالن‌های ورزشی، سالن بدنسازی، استخر نیز برای دانشجویان مهیا شده است تا دانشجویان در ورزش های شنا، تناسب اندام، ایروبیک آبی، والیبال و فوتبال شرکت کنند.

خوابگاه دانشگاه آستاراخان روسیه

هدیه رادوتا

شهریه دانشگاه آستراخان روسیه 2023

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه آستراخان روسیه تقریبا سالانه 2هزار دلار است همچنین در جدول زیر برخی از رشته‌های این دانشگاه به همراه زبان تحصیل و طول دوره تحصیل آن به همراه شهریه سالانه به دلار را آورده ایم.

نام رشته

زبان تحصیل

طول دوره

شهریه سالانه به دلار

پزشکی

انگلیسی

6 ساله

2600

پزشکی

روسی

6 ساله

2600

دندان پزشکی

انگلیسی

5 ساله

2600

دندان پزشکی

روسی

5 ساله

2600

داروسازی

انگلیسی

5 ساله

2300

داروسازی

روسی

5 ساله

2100

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم به صورت اجمالی اما کامل به بررسی دانشگاه آستراخان روسیه بپردازیم و رنکینگ و خوابگاه و شهریه این دانشگاه را برای متقاضیان خواندن پزشکی در روسیه، دندانپزشکی روسیه و یا تحصیل داروسازی در روسیه، شرح دهیم. بدون شک مهاجرت تحصیلی امری است که به دلیل حساسیت و اهیمت آن نیاز به مشاوره و استفاده از تجربه کارشناسان این امر دارد. تیم حرفه ای رادوتا متشکل از متخصصان امر مهاجرت با تجربه چندین ساله خود در زمینه مهاجرت تحصیلی به روسیه جایی است که می‌تواند پاسخگوی سؤالات شما باشد. برای استفاده از فرصت مشاوره رایگان خود حتماً با مؤسسه تماس حاصل بفرمایید.

سؤالات متداول

پاسخ

پاسخ

پاسخ

پاسخ

برای دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کنید

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.