مهندسی پزشکی روسیه + شرایط تحصیل، خوابگاه و شهریه2023

مهندسی پزشکی در روسیه

مهندسی پزشکی روسیه

مهندسی پزشکی رشته‌ای که به منظور نیل به هدف مراقبت های بهداشتی، رشته‌های پزشکی و زیست شناسی را با مهندسی ترکیب می‌کند. یک مهندس پزشکی از دانش و مهارت‌های خود برای کمک به بهبود زندگی مردم استفاده می‌کند برای این منظور می‌تواند در توسعه دستگاه‌های پزشکی پیشگامانه، سیستم‌های تشخیص سلامت یا کار با پروتز فعالیت کند.

شاید برای بسیاری دندان پزشکی خواندن در روسیه ، یا تحصیل پزشکی در روسیه شناخته شده باشد و از حجم عظیم متقاضیان این رشته‌ها برای تحصیل در روسیه آگاه باشند اما نمی‌توان از پتانسیل های این کشور برای دیگر رشته‌های دانشگاهی غافل شد از این رو در این مقاله به بررسی یکی از رشته های آینده دار یعنی مهندسی پزشکی روسیه و شرایط تحصیل آن در کشور روسیه می‌پردازیم.

مزایای تحصیل رشته مهندسی پزشکی روسیه

  1. امکان تحصیل در دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم ایران
  2. تحصیل در دانشگاه های بزرگ و معتبر جهانی
  3. فراهم بودن شرایط کار و تحصیل همزمان
  4. اخذ راحت و بی دردسر ویزای تحصیلی در کوتاه ترین زمان
  5. عدم نیاز به داشتن مدرک زبان برای تحصیل
  6. عدم نیاز به تمکن مالی برای تحصیل
  7. و….

راه‌ های دریافت مشاوره رایگان

ساختار مهندسی پزشکی در روسیه

دانشگاه‌های روسیه درمقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری آماده پذیرش دانشجو در رشته مهندسی پزشکی هستند. تحصیل در دانشگاه‌ های روسیه به صورت تمام وقت و پاره وقت امکان پذیر است. از جمله دروسی که آموزش داده می‌شود می‌توان فیزیولوژی انسان، برنامه نویسی، پردازش سیگنال و بیوانفورماتیک و… نام برد. لازم به ذکر است تحصیل هم به زبان روسی هم به زبان انگلیسی امکان پذیر است که بستگی به دانشگاه مقصد دارد.

شرایط تحصیل مهندسی پزشکی روسیه

برای ورود به کورس اصلی مهندسی پزشکی در روسیه همانند سایر رشته‌های دانشگاهی این کشور توصیه‌ می‌شود که دوره آمادگی پادفک روسی سپری گردد این دوره آمادگی با تمرکز بر آموزش زبان روسی برای ایجاد آمادگی جهت تحصیل و زندگی در روسیه به دانشجویان بین‌المللی روسیه ارائه می‌گردد.

جهت ورود به رشته تحصیلی مهندسی پزشکی در دانشگاه‌ های روسیه راه‌های متفاوتی وجود دارد متقاضیان هم می‌توانند از طریق آزمون ورودی هر دانشگاه و هم از طریق اخذ پذیرش تضیمنی اقدام نمایند.

هدیه رادوتا

خوابگاه

موضوع اقامت و خوابگاه برای متقاضیان تحصیل در رشته مهندسی پزشکی در کشور روسیه ممکن است نگرانی هایی به همراه داشته باشد اما لازم به ذکر است علاوه بر وجود خوابگاه های دانشجویی در اکثر دانشگاه‌های روسیه، دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه‌های روسیه می‌توانند در آپارتمان‌های اجاره ای نیز اسکان یابند که البته باید هزینه بسیار بیشتری در مقایسه با خوابگاه‌های دانشگاه بپردازند همچنین بجز دو راه بالا، تیم رادوتا تدبیر دیگری نیز اندیشیده است و برای دانشجویان اعزامی خود هتل‌های بزرگ و مطرحی در شهرهای مختلف روسیه تدارک دیده است که با توجه به قراردادهای رسمی با این هتل‌ها، تخفیفات بسیار ویژه‌ای در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد.

شهریه مهندسی پزشکی در روسیه 

هزینه تحصیل در رشته مهندسی پزشکی برای دانشگاه‌های روسیه متفاوت است و به برنامه ای که ارائه می‌دهند بستگی دارد اما به صورت تقریبی می‌توان برای کارشناسی و کارشناسی ارشد شهریه تحصیل را به شرح زیر تخمین زد؛

  • شهریه سالانه برای مهندسی پزشکی در روسیه در مقطع کارشناسی و تخصص از 1200 دلار شروع می‌شود.
  • شهریه سالانه برای مهندسی پزشکی در روسیه در مقطع کارشناسی ارشد از 1400 دلار شروع می‌شود.
جمع بندی

 

روسیه به عنوان کشوری صاحب اندیشه و دارای دانشگاه‌های معتبر جهانی راهی بسیار مناسب برای موفقیت در تحصیل یا مهاجرت به خارج از کشور از طریق تحصیل است در این مقاله به بررسی رشته جذاب مهندسی پزشکی در روسیه پرداختیم و از مزایا، شرایط و ساختار تحصیل این رشته در دانشگاه‌های روسیه نوشتیم و شهریه تقریبی دانشگاه‌های روسیه برای تحصیل مهندسی پزشکی را نیز بیان کردیم.

رادوتا، مؤسسه مشاوره‌ مهاجرت تحصیلی به روسیه، به عنوان قوی ترین مجموعه ایران در کشور روسیه، بهترین مسیر جهت رسیدن به دانشگاه‌های روسیه و مهاجرت تحصیلی به این کشور را طراحی می‌کند و متقاضیان این امر را تا رسیدن به هدف خود همراهی می‌کند. برای دریافت مشاوره رایگان مهاجرت تحصیلی با شماره 02188928590 تماس حاصل فرمایید یا فرم مشاوره رایگان در سایت را تکمیل کنید.

سؤالات متداول

پاسخ

پاسخ

پاسخ

پاسخ

برای دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کنید

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.