شرایط تحصیل مهندسی هوافضا در روسیه

مهندسی هوافضا در روسیه

مهندسی هوافضا در روسیه

تحصیل در رشته مهندسی هوافضا روسیه، فرصتی جذاب برای علاقه مندان تحصیل در این رشته است تا در یکی از کشورهای سرآمد و سرشناس حوزه هوافضا تحصیل کنند. وجود دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی بزرگ و سرشناس و دارای اعتبار بین المللی، روسیه را به یکی از بهترین مقاصد برای تحصیل در رشته هوافضا تبدیل می کند. در این مقاله به بررسی رشته مهندسی هوافضا در روسیه می پردازیم و قصد داریم آن چه علاقه مندان به مهاجرت تحصیلی در روسیه، برای درس خواندن در مهندسی هوافضا نیاز دارند، را بیان کنیم.

مزایای تحصیل مهندسی هوافضا در روسیه

  • تحصیل در معتبرترین دانشگاه های جهان با رنکینگ بالای بین المللی
  • حضور اساتید برجسته دنیا
  • سابقه و قدمت روسیه در صنایع هوافضا
  • دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم
  • امکان کار همزمان با تحصیل
  • و….

راه‌ های دریافت مشاوره رایگان

ساختار رشته مهندسی هوافضا روسیه

بدون شک سابقه طولانی مدت روس ها در تحقیقات حوزه هوافضا، روسیه را به یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیل مهندسی هوافضا در دنیا تبدیل کرده است. ساختار تحصیل مهندسی هوافضا ممکن است برای دانشگاه‌های مختلف متفاوت باشد اما این رشته در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تدریس و تحصیلات در دانشگاه‌ها عموماً به صورت تمام وقت ارائه می‌شود.

شرایط تحصیل مهندسی هوافضا در روسیه

مشتاقان تحصیل مهندسی هوافضا در روسیه قبل از ورود به دانشگاه بایستی کلاس های آمادگی پیش از ورود به دانشگاه در روسیه به نام کلاس های آمادگی پادفک را پشت سر بگذارند پس از کلاس های پادفک، این دانشجویان می‌توانند برای ورود به کورس اصلی دانشگاه اقدام کنند.

برای وارد شدن به کورس اصلی رشته هوافضا در روسیه، می‌توان از طریق آزمون ورودی دانشگاه یا ثبت نام بدون آزمون اقدام کرد. برخی دانشگاه‌های روسیه تنها با بررسی سوابق تحصیلی و یا مصاحبه متقاضیان را وارد کورس اصلی می‌کنند و برخی دیگر تنها راه ورود به کورس اصلی را موفقیت در آزمون ورودی دانشگاه قرار داده‌اند.

هدیه رادوتا

خوابگاه

یکی از اصلی ترین دغدغه دانشجویانی که برای تحصیل مهندسی هوافضا در روسیه اقدام به مهاجرت کرده‌اند، محل اسکان است. امکان استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی در بیشتر دانشگاه‌ها فراهم شده‌است این خوابگاه‌ها با قیمتی مناسب در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد علاوه بر خوابگاه‌ دانشگاه‌ها، دانشجویان می‌توانند آپارتمان و منزل شخصی نیز اجاره کنند اما هزینه اجاره منزل بسیار زیاد خواهد شد بجز این دو روش، امکان استفاده از هتل‌های طرف قرارداد رادوتا نیز فراهم شده است و دانشجویان اعزامی رادوتا می‌توانند با بهره‌ بردن از تخفیف دانشجویی در هتل‌های معروف روسیه اسکان یابند.

شهریه تحصیل رشته مهندسی هوافضا در روسیه

 

هزینه تحصیل در رشته مهندسی هوافضا در روسیه برای مؤسسات و دانشگاه‌های مختلف متفاوت است اما به طور متوسط می‌توان هزینه 3 هزار الی 4 هزار دلار را تخمین زد که این هزینه ممکن است بیشتر نیز باشد.

جمع بندی

 

تحصیل در رشته مهندسی هوافضا در دانشگاه‌های مطرح و بین المللی کشور روسیه که خود از کشور‌های پیشرو در صنعت هوافضا به شمار می‌آید، انتخاب بسیار هوشمندانه‌ای برای علاقه‌مندان به این رشته است. تیم رادوتا به عنوان برترین مؤسسه اعزام دانشجو به کشور روسیه، بهترین مسیر برای موفقیت در زمینه مهاجرت تحصیلی به روسیه را برای متقاضیان این امر ترسیم و انان را همراهی می‌کند. برای دریافت نوبت مشاوره رایگان، می‌توانید از طریق تکمیل فرم مشاوره در سایت یا شماره 02188928590 اقدام نمایید.

 

سؤالات متداول

پاسخ

پاسخ

پاسخ

پاسخ

مقالات مرتبط

برای دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کنید

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.