بیمه درمانی روسیه ؛ بیمه دانشجویی روسیه

 

بیمه درمانی روسیه

بیمه درمانی روسیه چگونه است؟

در کشور روسیه 2 نوع بیمه وجود دارد :

بیمه دولتی (اجباری یا عمومی) (OMC)

این بیمه توسط دولت انجام می‌شود برای روس ها این بیمه کاملا رایگان می‌باشد با داشتن این بیمه فقط در برخی بیمارستان ها که عموما دولتی هستند می‌توان از خدمات رایگان آن بیمارستان استفاده کرد. خدماتی که به این بیمه تعلق می‌گیرد عموما خدمات ابتدایی و اورژانسی و آمبولانس است و خدمات پیشرفته تر را شامل نمی‌شود.لازم به ذکر که تنها با داشتن بیمه دولتی نمی‌توان از خدمات اولیه رایگان استفاده کرد بلکه باید در بیمارستان هایی که تحت پوشش این بیمه هستند خدمات را دریافت کنید.

بیمه خصوصی (DMC)

با توجه به اینکه تنها با داشتن بیمه دولتی نمی‌توان از برخی از خدمات ضروری و پیشرفته تر استفاده کرد، پس نیاز به داشتن بیمه خصوصی برای همه مردم و خصوصا خارجی ها و مهاجران اهمیت پیدا می‎‌کند. با داشتن بیمه خصوصی می‌توانید نوع خدماتی که مورد نیاز است یا احتمال می‌دهید درآینده نیاز داشته باشید را انتخاب کنید و بسته به نوع آن هزینه بیمه را پرداخت نمایید.

مهاجرینی که در روسیه اقامت دارند مانند دانشجویان با داشتن بیمه مسافرتی خود در ایران در صورت استفاده از خدمات درمانی غیر اورژانسی باید هزینه خدمات را به صورت کامل شخصاً پرداخت کنند و پس از بازگشت به کشور هزینه درمان را از بیمه داخل کشور دریافت کنند.

راه‌ های دریافت مشاوره رایگان

بیمه دانشجویی روسیه

همه دانشجویان در خارج از کشور برای انجام کارهای درمانی خود به بیمه نیاز دارند. درصورتی که آنان بیمه دانشجویی نداشته باشند و فقط به بیمه نامه درمانی مسافرتی معمولی کشور مبداء اکتفا کنند برای درمان هزینه های زیادی باید از جیب خود بپردازند.

دانشجویان بین المللی شاغل در روسیه چه بیمه ای را باید تهیه کنند؟

دانشجویان بین‌المللی که پذیرش دانشگاه‌های روسیه را دریافت کرده و مهاجرت تحصیلی به روسیه داشته‌اند فقط می‌توانند خدمات فوریت‌های پزشکی را رایگان دریافت کنند و در صورتی که به هر کمک پزشکی دیگری نیاز داشته باشند باید از یک شرکت بیمه درمانی، با پرداخت هزینه بیمه نامه درمانی دریافت کنند.

بیمه درمانی روسیه که برای این دسته از افراد رایج بوده و پیشنهاد می‌شود، بیمه VHI (Voluntary Health Insurance) است که به معنای بیمه درمانی دواطلبانه است. بیمه مسافرتی برای این دسته از افراد قابل استفاده نمی‌باشد زیرا با بیمه نامه مسافرتی، دانشجو باید ابتدا هزینه‌های درمانی را شخصاً پرداخت کند و هزینه آن پس از بازگشت به کشور توسط شرکتی که از آن بیمه نامه مسافرتی تهیه کرده‌اند پرداخت می‌شود که انجام این کار صرفه اقتصادی ندارد و موجب افزایش هزینه ها می‌گردد.

مدت اعتبار بیمه VHI چقدر است؟

مدت اعتبار بیمه درمانی روسیه از نوع VHI از 3 ماه تا یک سال قابل خریداری می‌باشد.

زمان مناسب برای دریافت بیمه دانشجویی

دانشجویان می‌توانند پیش از ورود به روسیه برای اخذ بیمه در آن کشور اقدام کنند از طرف دیگر می‌توانند پس از ورود به خاک روسیه خود را بیمه کنند. نکته ای که اهمیت دارد طبق قانون افراد پس از ورود به روسیه باید بیمه درمانی روسیه دریافت کنند. در صورت نداشتن بیمه در روند اقامت آنان خلل وارد می‌شود.

بهترین زمان مناسب برای دریافت بیمه دانشجویی، اولین روز پس از اقامت در روسیه می‌باشد زیرا طبق قانونی که در سال 2016 برای اتباع خارجی در روسیه وضع گردیده است داشتن بیمه درمانی روسیه برای این افراد الزامی می‌باشد تا اقامت ایشان قانونی و بدون مشکل حقوقی باشد.

Health insurance in Russia

هدیه رادوتا

برای دریافت بیمه دانشجویی خصوصی در روسیه چه مدارکی مورد نیاز است؟

بیمه نامه پزشکی خصوصی که شامل مراقبت های سرپایی و بستری در بیمارستان باشد دارای یک روال قانونی و اداری می‌باشد و مدارک مورد نیاز برای دریافت آن گذرنامه (پاسپورت) و کارت دانشجویی است. برای سپری کردن روال اداری از آنجایی که دانشجو در ابتدای مسیر می‌باشد حضور لیدر در کنار دانشجو موجب پیشرفت سریع و درست کار اداری شده و اطمینان خاطر را برای دانشجو به همراه دارد.

آیا داشتن بیمه دانشجویی خصوصی ضروری است؟

علاوه بر مزیت هایی که در بالاتر در خصوص داشتن بیمه نامه دانشجویی خصوصی گفته شد، مزایایی همچون صرفه جویی در هزینه ها و جلوگیری از پرداخت های گزاف می‌شود. همچنین طبق قانون از سال 2016 جریمه غیبت بیمه خصوصی سلامت روسیه، برای خارجی ها از 2000 روبل تا 7000 روبل می‌باشد.

خدمات رادوتا برای دریافت بیمه درمانی روسیه چگونه است؟

رادوتا با توجه به توانایی و ارتباطات گسترده خود در امر مهاجرت، پیوسته در تلاش بوده تا خدمات رفاهی و خدمات حقوقی مهاجرت را به بهترین شکل به مراجعین خود ارائه دهد. از این رو برای بحث بیمه درمانی روسیه نیز توانسته است امتیازاتی برای دانشجویان فراهم کند.

رادوتا خبر خوبی برای دانشجویان و مراجعین خود دارد این است که با 20 درصد تخفیف دانشجویی ، بیمه درمانی روسیه را برای ایشان تهیه می‌کند. این بیمه مورد تأیید تمامی مراکز درمانی دولتی و خصوصی روسیه می‌باشد. دانشجویان اعزامی با کمک لیدرهای مؤسسه رادوتا در اولین روز اقامت دانشجویان، بیمه درمانی روسیه را تهیه می‌کنند و با خیالی آسوده اقامت خود را در کشور روسیه آغاز می‌کنند.

سؤالات متداول

پاسخ

پاسخ

پاسخ

پاسخ

برای دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کنید

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.