تحصیل در دانشگاه‌های رشته دندان پزشکی در مسکو

دانشگاه های دندانپزشکی در مسکو

دندانپزشکی در مسکو

تحصیل دندانپزشکی در مسکو یکی از بهترین گزینه ها برای متقاضیان ثبت نام رشته تحصیلی دندانپزشکی در دانشگاه های روسیه به حساب می‌آید حضور در یکی از دانشگاه های خوب پایتخت روسیه این امکان را برای دانشجویان فراهم می‌کند تا علاوه بر تحصیل در دانشگاه های معتبر بین المللی از امکانات ویژه شهر مسکو نیز بهره مند شوند و زندگی دانشجویی در مسکو را با آسودگی و خاطرات خوبی پشت سر بگذرانند.

در این مقاله قصد داریم از تحصیل دندانپزشکی در مسکو برای شما بگوییم و ضمن آشنایی با دانشگاه‌های دندانپزشکی مسکو از شهریه های آن نیز مطلع شوید پس توصیه می‌کنیم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

شرایط ثبت نام در دندان پزشکی مسکو

شرایط تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های مسکو، در مقایسه با دیگر کشورها بسیار ساده است عدم وجود محدودیت‌هایی همچون سن و معدل در کنار عدم نیاز به داشتن تمکن مالی و مدرک زبان، موجب راحت شدن فرآیند مهاجرت تحصیلی به روسیه برای دندانپزشکی مسکو می‌شود.

مهم‌ترین پیشنیاز تحصیل دندانپزشکی در شهر مسکو، گذراندن دوره پادفک زبان روسی است. در این دوره داوطلبین تحصیل در روسیه با یادگیری زبان روسی در کنار دروس تخصصی همچون زیست و شیمی برای شرکت در کلاس‌های دانشگاه و زندگی روزمره در روسیه آماده می‌شوند. پس از گذراندن دوره پادفک، داوطلبین از طریق آزمون ورودی دانشگاه یا اخذ پذیرش تضمینی توسط رادوتا وارد کورس اصلی دانشگاه می‌شوند. 

راه‌ های دریافت مشاوره رایگان

دانشگاه‌های دندان پزشکی در شهر مسکو

شهر مسکو به واسطه پایتخت بودنش و اهمیتی که دارد ، سهم قابل توجهی از امکانات را در خود جای داده است. فعالیت دانشگاه‌های مختلف دندانپزشکی در مسکو نیز یکی از همین امکانات بیشمار پایتخت کشور تزارها می‌باشد. در شهر مسکو تقریباً حدود 370 دانشگاه در حال آماده سازی دانشجویان زیادی هستند از میان دانشگاه‌‌های مختلف مسکو به شرح برخی از مهمترین دانشگاه‌های مسکو در رشته دندانپزشکی می‎پردازیم؛

دانشگاه لومونوسوف روسیه

دانشگاه دولتی لومونسف مسکو علی رغم این‌که بهترین دانشگاه‌ حال حاضر روسیه به حساب می‌آید و با قرار گرفتن در رتبه 75 QS دنیا، در میان 100 دانشگاه برتر جهان دیده ‌می‌شود اما رشته تحصیلی دندانپزشکی را ارائه نمی‌دهد و در میان رشته‌های پرطرفدار دانش‌آموزان ایرانی تنها امکان تحصیل پزشکی در لومونسف و داروسازی در لومونسوف  فراهم است.

دانشگاه پیروگوا روسیه

دانشگاه پیروگوا یا پیروگوف مسکو یکی دیگر از دانشگاه‌های بزرگ و معروف روسیه است دانشگاهی که به صورت حرفه‌ای و تخصصی به آموزش رشته‌ دندانپزشکی در مسکو می‌پردازد علاوه بر این در رشته‌های دیگر حوزه درمان و پزشکی نیز به آموزش دانشجویان مشغول است.   

دانشگاه سماشکو

داشگاه یوادیکوف روسیه که با نام دانشگاه سماشکو مسکو نیز شناخته شده است شاید بهترین گزینه برای تحصیل دندانپزشکی در مسکو و روسیه به شمار آید چرا که این دانشگاه جزو اولین دانشگاه های تخصصی آموزش دندانپزشکی در روسیه به حساب می‌آید علاوه بر این تنها رشته‌ای که در این دانشگاه مورد تأیید وزارت بهداشت ایران است رشته دندانپزشکی است این به معنی کیفیت بالای این مرکز آموزشی در میان دانشگاه های دندان پزشکی در مسکو است.

دانشگاه رودن

دانشگاه رودن مسکو دیگر دانشگاه مطرح روسیه در پایتخت است که هر ساله دانشجویان زیادی را از سراسر جهان از جمله ایران را در خود جای داده است دانشگاه رودن تا سال 2022 در لیست دانشگاه های مورد تأیید وزارت بهداشت ایران قرار داشت و از محبوبیت زیادی در بین دانش آموزان ایرانی برای تحصیل دندانپزشکی در مسکو برخوردار بود.

دانشگاه سچینوف

دانشگاه سچینوف مسکو (سچینوا) دانشگاهی با قدمت در پایتخت روسیه است که برای تحصیل دندانپزشکی در مسکو می‌تواند یکی از گزینه‌های مورد نظر داوطلبین برای مهاجرت تحصیلی به روسیه به حساب ‌آید دانشگاهی که در سال 1758 تأسیس گردید و رتبه جهانی 651 را دارد.

دانشگاه سینرژی

دانشگاه سینرژی مسکو از جمله دانشگاه های خصوصی روسیه است که در مدت زمان فعالیت خود که از سال 1988 شروع شده است همواره در حال پیشرفت و کسب موفقیت های بزرگ بوده است قرار گرفتن در رتبه 425 جهانی یکی از موفقیت های این دانشگاه به حساب می‌آید.

هدیه رادوتا

دانشگاه‌های دندانپزشکی مورد تأیید وزارت بهداشت در مسکو

دانشجویان مشغول به تحصیل در رشته دندان پزشکی در مسکو باید به این نکته توجه داشته باشند در صورتی که پس از پایان تحصیلات خود، قصد بازگشت به ایران و ادامه فعالیت و تحصیل را داشته باشند، اصلی ترین شرط پذیرش مدرک از سوی وزارت بهداشت ایران، تحصیل در یکی از دانشگاه های دندانپزشکی مورد تأیید وزارت بهداشت ایران در روسیه است. این لیست که هر ساله از سوی وزارت بهداشت اعلام می‌شود دانشگاه های سماشکو، پیراگوف و لومونوسوف را در خود جای می‌دهد که البته دانشگاه لومونوسف فاقد رشته دندانپزشکی است.

خوابگاه برای دانشجویان دندانپزشکی مسکو

تحصیل در رشته دندان پزشکی در دانشگاه های مسکو، دغدغه مسکن را برای دانشجویان به همراه خواهد داشت به این منظور دانشگاه های دندان پزشکی در مسکو نیز خوابگاه‌های دانشگاهی را برای رفع این مشکل دانشجویان خود در نظر گرفته اند که با پرداخت هزینه مناسبی مشکل اسکان دانشجویان دندانپزشکی در مسکو حل می‌شود. اجاره منزل مسکونی یا آپارتمان راه دیگر است که هزینه بسیار بیشتری در مقایسه با خوابگاه را به همراه دارد و در نهایت برای رفع مشکل خوابگاه، دانشجویان اعزامی از سمت رادوتا می‌توانند در هتل های طرف قرارداد با رادوتا اسکان یابند و با تخفیف ویژه دانشجویی که رادوتا برای آنان در نظر گرفته است از امکانات بهترین هتل های مسکو بهره مند شوند.

هزینه تحصیل در رشته دندان پزشکی در مسکو

شهریه تحصیلی در رشته‌ دندانپزشکی در مسکو برای دانشگاه های مختلف متفاوت است اما به صورت کلی و میانگین هزینه تحصیل دندان پزشکی در مسکو از 2500 دلار تا 12000 دلار به صورت سالانه متفاوت است.

جمع بندی

اخذ مدرک دندانپزشکی به اندازه مدرک پزشکی برای بسیاری از مردم دلچسب و خواستنی است اما با وجود مانعی مانند کنکور امکان شیرین کام شدن بسیاری از علاقه مندان به این رشته گرفته شده است از این رو باید دنبال راه دیگری برای تحصیل در رشته مورد علاقه خود باشند و دندانپزشکی خواندن در مسکو یکی از راه‌هایی است که به این هدف خود برسند.

در این مقاله به بررسی دانشگاه های دندانپزشکی در شهر مسکو پرداختیم و دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران برای دندانپزشکی مسکو را نیز معرفی کردیم و شهریه تحصیل دندانپزشکی در این شهر را نیز بیان کردیم.

در صورتی که برای تحصیل دندانپزشکی در شهر مسکو به اطلاعات بیشتری نیاز دارید رادوتا، مؤسسه اعزام دانشجو به دندانپزشکی مسکو آماده پاسخگویی به سؤالات شماست و فرصت مشاوره تخصصی مهاجرت به صورت رایگان را در اختیار متقاضیان این امر قرار می‌دهد کافی است با تکمیل فرم مشاوره رایگان موجود در سایت یا تماس با شماره 02188928590 ما را مطلع سازید تا کارشناسان ما با شما تماس به عمل آورند.

سؤالات متداول

پاسخ

پاسخ

پاسخ

پاسخ

برای دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کنید

5/5 - (3 امتیاز)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.