شرایط تحصیل در رشته موسیقی در روسیه

تحصیل رشته موسیقی در روسیه

رشته موسیقی در روسیه

تحصیل در رشته موسیقی در روسیه فرصتی فوق العاده برای علاقه‌مندان یادگیری موسیقی به شکل آکادمیک و حرفه‌ای است. رشته تحصیلی موسیقی در روسیه همواره جایگاه ویژه‌ای داشته است و این کشور موسیقی‌دانان بزرگ و پرآوازه‌ای را به خود دیده است که هرکدام در تاریخ هنر و موسیقی جهان جاودانه شده‌اند. پیوتر ایلیچ چایکوفسکی، سرگئی پروکوفیف، آنتون آرنسکی، ایگور ساروخانوف، میخائیل کوزمین، ایزاک دونایفسکی، تیموفی دوکشیتزر، سزار کوی، میخائیل گلینکا و بسیاری دیگر از بزرگان رشته موسیقی در روسیه هستند که موسیقی روسیه و جهان به آن‌ها مدیون است.

در این مقاله سعی داریم به بررسی تحصیل در رشته موسیقی در روسیه بپردازیم و از ابعاد مختلفی مانند خوابگاه و شهریه دانشگاه، موضوع را برای متقاضیان تحصیل موسیقی در روسیه شرح دهیم پس با ما همراه باشید.

مزایای تحصیل موسیقی در روسیه

  • تحصیل در یکی از بهترین کشورهای دنیا
  • سابقه درخشان روسیه در عرصه موسیقی
  • حضور دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم ایران در روسیه
  • وجود دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی در روسیه
  • تحصیل ارزان در روسیه
  • فراهم بودن شرایط تحصیل در روسیه با مدرک دیپلم
  • و…

راه‌ های دریافت مشاوره رایگان

ساختار رشته تحصیلی موسیقی در روسیه

رشته موسیقی در روسیه نیز همانند دیگر رشته‌های تحصیل دانشگاهی در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تدریس می‌گردد.

شرایط تحصیل موسیقی در روسیه

برای تحصیل هر مقطعی در روسیه نیاز به گذراندن دوره پادفک است اگرچه دوره پادفک برای برخی از دانشگاه ها ضروری نیست اما شرکت در کلاس‌های پادفک برای متقاضیان تحصیل در روسیه بسیار سودمند است چرا که با شرکت در این دوره مقدماتی پیش از دانشگاه، علاوه بر یادگیری زبان روسی، برای تحصیل در دانشگاه و زندگی در این کشور آماده می‌شوند. برای ورود به دانشگاه‌های روسیه از طریق آزمون ورودی یا پذیرش تضمینی می‌توان اقدام کرد. همچنین لازم به ذکر است آزمون ورودی دانشگاه بسته به دانشگاه انتخابی ممکن است تئوری یا عملی یا ترکیبی از هر دو باشد.

مفید و مرتبط

هدیه رادوتا

خوابگاه برای دانشجویان رشته موسیقی در روسیه

اکثر دانشگاه‌های روسیه برای اسکان دانشجویان خود، خوابگاه‌هایی را در نظرگرفته اند که با قیمت بسیار مناسب در اختیار آنان قرار می‌دهند. سکونت در خوابگاه‌ دانشگاه‌های روسیه باعث صرفه جویی در هزینه زندگی می‌شود. در صورتی که دانشگاهی امکان ارائه خوابگاه دانشجویی را نداشته باشد دانشجویان به ناچار مجبور به پرداخت هزینه سنگین تر برای اجاره منزل مسکونی خواهند بود اما رادوتا به واسطه قرارداد رسمی با هتل‌های بزرگ روسیه راه سومی نیز پیش روی دانشجویان خود قرار داده است و آن استفاده از هتل‌ با تخفیف ویژه دانشجویی است.

شهریه رشته موسیقی در روسیه

هزینه تحصیل موسیقی در روسیه برای دانشگاه‌ها و مقاطع مختلف، متفاوت است از این رو به صورت دقیق نمی‌توان شهریه را تعیین کرد و به صورت تقریبی برای برخی از رشته‌های موسیقی که تدریس می‌شوند اعلام می‌کنیم.

Loading..........

The Data is Not Available

جمع بندی

 

شاید در نگاه بسیاری، یادگیری موسیقی صرفاً بر پایه تجربه و تمرین است و نیازی به تحصیلات آکادمیک ندارد اما داشتن این چنین نگاه مطلقی به مسئله آموزش درست نیست. تحصیل در رشته موسیقی در روسیه با توجه به سابقه درخشان روس‌ها در عرصه موسیقی برای افرادی که به دنبال مهاجرت از طریق تحصیل در خارج از کشور هستند، یک برگ برنده به حساب می‌آید.

رادوتا با فعالیت درخشان خود در زمینه اعزام دانشجو به روسیه با آگاهی از شرایط دانشگاه‌های بزرگ و مطرح روسیه و همچنین داشتن ارتباط قوی و گسترده و عقد قرارداد با این دانشگاه‌ها بهترین مرجع برای مهاجرت تحصیلی به روسیه به حساب ‌می‌آید. برای دریافت مشاوره رایگان از طریق تکمیل فرم مشاوره یا تماس با شماره 02188928590 اقدام بفرمایید.

سؤالات متداول

پاسخ

پاسخ

پاسخ

پاسخ

برای دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کنید

5/5 - (3 امتیاز)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.