معرفی خوابگاه های مچنیکوف روسیه

خوابگاه دانشگاه مچنیکوف

دانشگاه مچنیکوف روسیه در شهر سن پترزبورگ روسیه دایر شده است. این دانشگاه‌ علی رغم اینکه در لیست دانشگاه‌ های مورد تأیید وزارت بهداشت ایران در روسیه قرار ندارد، اما از جایگاه بین المللی قابل توجهی برخوردار است و دارای عناوین و رتبه‌های مختلفی است. در این مقاله سعی کرده ایم تا با بررسی کامل و جامع خوابگاه دانشگاه مچنیکوف ، برای افرادی که قصد تحصیل در این دانشگاه یا گذراندن پادفک مچنیکوف را دارند، اطلاعات مفیدی ارائه دهیم. همچنین توصیه می‌شود با توجه به این‌که دانشگاه مچنیکوف روسیه در شهر سنت پترزبورگ قرار دارد، مقاله زندگی در سن پترزبورگ را مطالعه کنید تا با شرایط زندگی دانشجویی در این شهر آشنا شوید.

معرفی خوابگاه‌های دانشگاه مچنیکوف

خوابگاه شماره1 مچنیکوف

خوابگاه مچنیکوف

این خوابگاه در منطقه Vyborgsky در شهر سنت پترزبورگ واقع شده است دسترسی بسیار خوبی به ایستگاه اتوبوس برقی، اتوبوس خط واحد و مترو دارد ساختمان 9طبقه آجری که شامل 221 واحد است و در هر واحد 2 تا 3 اتاق جای گرفته است و ظرفیت هر اتاق 2 الی 4 نفر است.

واحدهای این خوابگاه دارای آشپزخانه با اجاق گاز برقی، حمام، اتاق دوش هستند. به دانشجویان وسایل خواب مانند تشک، پتو و ملحفه داده می‌شود همچنین این خوابگاه دارای سالن ورزشی، سالن مطالعه و سالن کنفرانس است.

سالن رختشویی با 10 ماشین لباسشویی، کافه مجهز به تجهیزات پیشرفته و همچنین مرکز پزشکی خانواده، کلینیک دندانپزشکی و مرکز زیبایی پزشکی از دیگر امکانات این خوابگاه دانشگاه مچنیکوف روسیه به شمار می‌رود.

خوابگاه شماره2 مچنیکوف

هزینه خوابگاه مچنیکوف

منطقه کالینینسکی سن پترزبورگ جایی است که یکی دیگر از خوابگاه‌های دانشگاه مچینکوف روسیه قرار گرفته است. دسترسی عالی به وسایل حمل و نقل عمومی و فروشگاهی از مزیت های این هاستل دانشگاه مچنیکوف روسیه به شمار می‌رود.

ساختمان 15 طبقه این خوابگاه دارای 50 بلوک است که در هر بلوک آن 6 اتاق وجود دارد. ظرفیت اتاق های بلوک ها 2 و 4 نفره است. در هر بلوک 4 سرویس بهداشتی و سینک روشویی نیز ساخته شده است. هر 2 بلوک نیز 1 آشپزخانه مشترک دارد که در آن سینک ظرفشویی، میز و اجاق گاز برقی فراهم شده است. اتاق های دوش وحمام نیز در 2 طبقه تعبیه شده است. هر اتاق دوش 25 کابین دوش دارد.

اتاق لباسشویی با 6 ماشین لباسشویی خانگی، سالن مطالعه و سالن بدنسازی دیگر امکانات موجود در این خوابگاه است. به دانشجویان ساکن در این خوابگاه تخت، میز کنار تخت، وسایل خواب از قبیل تشک، پتو، بالش و ملحفه نیز داده می‌شود.

خوابگاه شماره3 مچنیکوف 

 این هاستل دانشجویی دانشگاه مچنیکوف در منطقه Krasnogvardeisky از شهر سن پترزبورگ واقع شده است. ساختمانی 9 طبقه با 32 بلوک می‌باشد در هر بلوک آن 8 الی 9 اتاق جانمایی شده است. مجموعاً 248 اتاق با ظرفیت 2تا4 نفره دارد.

هر بلوک از این هاستل دانشجویی دارای آشپزخانه با 2 اجاق گاز و 2 سینک ظرفشویی است. همچنین مجهز به حمام با 4 روشویی و 2 دوش و 3 سرویس بهداشتی است. علاوه بر آن سالن مطالعه و سالن بدنسازی نیز برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.

اتاق لباسشویی با 5 ماشین لباس شویی خانگی و یک دستگاه خشک کن نیز برای شستشوی لباس در اختیار دانشجویان قرار داده شده است. دسترسی عالی به وسایل حمل و نقل عمومی از دیگر مزیت های این خوابگاه دانشگاه مچنیکوف روسیه به شمار می‌رود.

خوابگاه شماره 4 مچنیکوف

هزینه خوابگاه مچنیکوف سال 2022

 این خوابگاه دانشجویی در مرکز شهر سنت پترزبورگ جایی در نزدیکی پل الکساندر نوسکی در ساحل سمت راست نوا قرار دارد. مکان قرار گیری این خوابگاه منظره فوق العاده ای برای ساکنان آن به ارمغان می‌آورد.

این خوابگاه 78 اتاقه با ظرفیت مجموعاً 188 نفر برای اسکان دانشجویان پزشکی درنظر گرفته است.سالن غذاخوری، کافه دستگاه خودپرداز، پارکینگ ماشین و یک مرکز پزشکی امکانات کم نظیر این خوابگاه به حساب می‌آید. انواع اتاق های این خوابگاه به 4 دسته سوئیت، سوئیت جونیور، اتاق‌های استاندارد و بلوک (2+2) تقسیم می‌شوند. که در زیر به شرح هرکدام از این‌ها می‌پردازیم.

راه‌ های دریافت مشاوره رایگان

ساختار رشته مهندسی عمران روسیه

مهندسی عمران در دانشگاه های روسیه در مقاطع مختلفی مانند کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکتری PhD و… تدریس می‌شود و متقاضیان در مقاطع مختلف می‌توانند برای اخذ پذیرش دانشگاه روسیه ، اقدام کنند اما مهندسی عمران در روسیه چند سال طول می‌کشد؟ پاسخ این سؤال بستگی به مقطع تحصیلی انتخابی فرد دارد.

  • تحصیل کارشناسی مهندسی عمران در روسیه 4 سال است.
  • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی عمران در روسیه 2 سال است.
  • مقطع دکتری مهندسی عمران در روسیه 5 سال است.

تحصیل مهندسی عمران در روسیه به زبان های روسی و انگلیسی امکان پذیر است.

شرایط تحصیل مهندسی عمران در روسیه

امکان تحصیل مهندسی عمران برای متقاضیان ایرانی از مقطع کارشناسی فراهم است و دانش آموزان می‌توانند پس از پایان تحصیلات دوران دبیرستان برای ادامه تحصیل در روسیه اقدام کنند. متقاضیان تحصیل در روسیه در هر مقطعی قصد ادامه تحصیل را داشته باشند نیازمند گذراندن دوره آمادگی برای ورود به دانشگاه های روسیه یا همان پادفک هستند. در دوره پادفک روسی شرکت کنندگان، زبان روسی سطح A2 را فرا می‌گیرند و علاوه بر این دانشجویان، دروسی مرتبط با رشته مورد نظر خود را می آموزند.  

هدیه رادوتا

هزینه خوابگاه دانشگاه مچنیکوف

هزینه خوابگاه دانشگاه مچنیکوف به قیمت‌های متفاوت و به شرح زیر است.

برای متقاضیان تا زمانی که برای تحصیل ثبت‌نام کنند و هنوز ثبت‌نام آنها انجام نشده است، هزینه اسکان 150 روبل در روز است.

برای متقاضیان پادفک مچنیکوف، هزینه اقامت 2900 روبل در ماه است.

دانشجویان خارجی که به صورت شهریه پرداز در دانشگاه‌ها تحصیل می‌کنند نیز ماهانه 2900 روبل را باید بپردازند.

دانشجویان 1-6 ساله برای اقامت 17400 روبل برای یک ترم (6 ماه) یا به صورت اختیاری می‌توانند 34800 روبل برای یک سال (12 ماه) بپردازند.

دانشجویان خارجی، با شهریه دولتی( اتباع خارجی که با معرفی وزارت آموزش و پرورش وارد شده اند) هزینه اقامت 550 روبل در ماه است. هزینه کل سال تقویمی پرداخت می‌شود و هزینه آن 6600 روبل است.

جمع ‌بندی

در این مقاله سعی کردیم با بررسی کامل خوابگاه دانشگاه مچنیکوف ، اطلاعات کامل و مفیدی را به متقاضیان ارائه دهیم. در این مقاله تمامی خوابگاه ‌ها به صورت کامل بررسی و معرفی کردیم. در پایان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت تحصیلی به روسیه و اطلاع از دانشگاه‌های این کشور حتماً از جلسه مشاوره رایگان کارشناسان رادوتا radota بهره ببرید.

سؤالات متداول

پاسخ

پاسخ

پاسخ

پاسخ

برای دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کنید

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.