دانشگاه آلتای روسيه؛ رنکینگ، شهريه، خوابگاه

دانشگاه دولتی آلتای روسيه

دانشگاه دولتی آلتای روسيه

 

دانشگاه آلتای دانشگاه تحقیقاتی دولتی است که به دستور لئونید برژنف در سال 1973 در بارنائول روسیه تأسیس شد تا به عنوان اولین دانشگاه چند رشته ای در منطقه آلتای فعالیت خود را آغاز کند.

رتبه بندی دانشگاه دولتی آلتای روسيه

 

دانشگاه آلتای روسیه در رتبه بندی های بین المللی حضور دارد و توانسته رتبه های خوبی کسب کند. این دانشگاه همواره در رتبه بندی های مختلف روند صعودی و پیشرفت داشته است برای مثال در رتبه بندی QS در سال 2023 با پیشرفت 40 واحدی در رتبه 521 دنیا قرار گرفته است.

 

راه‌ های دریافت مشاوره رایگان

دانشکده های دانشگاه دولتی آلتای روسيه

 
  1. زیست شناسی
  2. علم شیمی
  3. فناوری دیجیتال، الکترونیک و فیزیک
  4. اقتصاد، مدیریت و سیستم های اطلاعاتی
  5. جغرافیا
  6. تاریخ و روابط بین الملل
  7. علوم انسانی
  8. قانون
  9. ریاضیات و فناوری اطلاعات

هدیه رادوتا

اقامت و خوابگاه دانشگاه دولتی آلتای روسيه

 

دانشگاه آلتای روسیه 5 خوابگاه دانشجویی برای اسکان دانشجویان خود در نظر گرفته است که در ادامه به شرح هر کدام از این خوابگاه‌ها می‌پردازیم؛

خوابگاه شماره1 : این خوابگاه 5 طبقه با داشتن 75 اتاق 2یا 3 نفره ظرفیت اسکان 175 نفر را دارد اتاق‌های آن مبله می‌باشد تخت، میز، کمد، قفسه کتاب از جمله امکانات داخل اتاق‌ها می‌باشد همچنین تشک، بالش، پتو و روتختی نیز به دانشجویان ارائه می‌گردد.

هر طبقه خوابگاه دارای آشپزخانه با دو اجاق گاز به همراه فر است در طبقات به ازای 4 اتاق حمام و دوش جداگانه وجود دارد دانشجویان خوابگاه برای شستشوی لباس‌های خود نگرانی ندارند و خوابگاه دارای 4 ماشین لباسشویی می‌باشد همچنین اتاق اتو نیز برای ایشان در نظر گرفته شده است.

اینترنت پرسرعت نیز برای تمامی ساکنین خوابگاه فراهم شده است. در صورت نیاز به اینترنت پرسرعت تر می‌توانند به صورت شخصی و مستقیم اینترنت خریداری کنند. همچنین خوابگاه مجهز به دوربین مداربسته و وسایل اعلام آتش سوزی و اطفاء حریق است و از این بابت از ایمنی بالایی برخوردار است.

خوابگاه شماره 2: در 5 طبقه ساخته شده است و دارای 76 اتاق 2 یا 3 نفره است امکان اسکان 152 دانشجو را در خود دارد اتاق‌های آن مبله بوده و هر اتاق دارای تخت، میز مطالعه، کمد لباس و کفش و قفسه کتاب است تشک، پتو، بالش و ملحفه نیز از سوی خوابگاه ارائه می‌گردد همچنین هفته ای 2 بار ملحفه‌ها تعویض می‌گردد.

آشپزخانه با 2 اجاق گاز و فر و میز ناهار خوری در هر طبقه وجود دارد همچنین حمام و اتاق دوش نیز برای هر طبقه در نظر گرفته شده است این خوابگاه نیز 4 ماشین لباسشویی را برای رفاه بیشتر در اختیار دانشجویان قرار داده است. اتاق اتو، سالن مطالعه، اتاق کامپیوتر به همراه مبل و صندلی‌های راحتی از دیگر امکانات این خوابگاه به شمار می‌آید. ساکنین خوابگاه همچنین از اینترنت پرسرعت وای فای نیز بهره‌مند هستند وسایل ایمنی هشداردهنده نیز در این خوابگاه فعال است.

خوابگاه دانشگاه آلتای روسیه

 

خوابگاه شماره3: این خوابگاه راهرویی در 3 طبقه بنا شده است دارای 7 اتاق 2 یا 3 یا 4 نفره است و در مجموع دارای ظرفیت 237 نفر می‌باشد. هر اتاق به تعداد نفرات تخت، میز مطالعه و کمد شخصی دارد. روتختی، پتو، تشک و بالش در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد و ملحفه 10 روز یکبار تعویض می‌شود.

آشپزخانه به همراه اجاق گاز برقی، ماشین لباسشویی، اتاق اتو، سالن ورزشی، سالن مطالعه، سالن همایش و کنفرانس و موسیقی، اینترنت پرسرعت و دوربین مداربسته و وسایل هشداردهنده ایمنی از دیگر امکانات این خوابگاه به شمار می‌رود.

خوابگاه شماره 4: این خوابگاه از نوع بلوکی و 9 طبقه می‌باشد 240 اتاق این خوابگاه گنجایش 580 دانشجو را دارد اتاق‌های آن 2 تا 4 نفره است. هر بلوک آشپزخانه و حمام جداگانه آن بخش را دارد و در هر اتاق تخت، کمد، میز، قفسه کتاب و صندلی به تعداد نفرات قرار داده شده است.

رخشورخانه این خوابگاه دارای ماشین لباسشویی است و در کنار آن اتاق اتو و خشکشویی نیز وجود دارد. سالن بدنسازی و ورزشی نیز برای ورزش و سلامت دانشجویان در نظر گرفته شده است.علاوه بر آن اتاق تنیس روی میز نیز محلی برای تفریح دانشجویان است زمین فوتبال و بسکتبال نیز برای علاقه مندان به این ورزش‌ها وجود دارد همچنین سالن کنفرانس و همایش 50 نفره ای نیز پذیرای مراسمات دانشجویان است.

خوابگاه دانشگاه آلتای روسیه

 

خوابگاه شماره 5 : این خوابگاه شامل 4 ساختمان است؛

ساختمان A در 16 طبقه، 258 اتاق، گنجایش 536 نفر را در خود دارد.

ساختمان B که خود شامل دو ساختمان است، 14 طبقه بوده و با داشتن 224 اتاق در مجموع امکان پذیرایی از 464 نفر دارد.

ساختمان G از نوع بلوکی بوده و ظرفیت پذیرش 70 نفر را دارد.

تخت، میزمطالعه، کمد و قفسه از امکاناتی است که برای هر دانشجو در نظر گرفته شده است به هنگام ورود تشک، ملحفه، پتو و بالشت به دانشجویان داده می‌شود و ملحفه‌ها به صورت هفتگی تعویض می‌گردد. تمامی ساختمان‌های فوق دارای آشپزخانه به همراه اجاق گاز، فر و میز ناهارخوری می‌باشند.

حمام، اتاق لباسشویی، خشکشویی، اتاق اتو، سالن مطالعه و اتاق استراحت، اتاق تلویزیون و سالن همایش و اینترنت پرسرعت از امکانات دیگر این خوابگاه به شمار می‌رود. علاوه بر آن سالن بدنسازی در ساختمان A مجهز به تجهیزات ورزشی بروز می‌باشد. در کنار مجموعه خوابگاه، زمین ورزشی و اتاق تنیس نیز محلی برای ورزش و تفریح بیشتر دانشجویان است.

شهریه دانشگاه دولتی آلتای روسيه 2023

[tablesome table_id='18564'/]
[tablesome table_id='18565'/]
جمع بندی

تحصیل در خارج از کشور نیازمند داشتن اطلاعات جامع و کامل از شرایط مهاجرت تحصیلی، دانشگاه‌های مقصد و رشته تحصیلی مناسب و…. است. برای مثال در صورتی که قصد دارید در کشور روسیه ادامه تحصیل بدهید دانشگاه‌ پاولوف ، دانشگاه سینرژی، دانشگاه پیراگوف نیز می‌تواند گزینه انتخابی شما باشد. در این مقاله به معرفی کامل و جامع دانشگاه آلتای روسیه پرداختیم اگر به اطلاعات بیشتری در زمینه مهاجرت تحصیلی نیاز دارید، شرکت مهاجرتی رادوتا RADOTA پاسخگوی تمامی سوالات شما در این زمینه است.

سؤالات متداول

پاسخ

پاسخ

پاسخ

پاسخ

برای دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کنید

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.