مزایا و معایب تحصیل در روسیه

مزایا و معایب تحصیل در روسیه

مزایا و معایب تحصیل در روسیه از موضوعاتی است که برای همه متقاضیان تحصیل در روسیه از اهمیت زیادی برخوردار است، چه برای دانش‌آموزانی که در فکر شروع تحصیل در رشته هایی مانند پزشکی در روسیه ، دندانپزشکی در روسیه ، داروسازی در روسیه و یا هر رشته دیگری در روسیه کشور تزار‌ها هستند و چه دانشجویانی که برای تحصیل در مقاطع بالاتر در دانشگاه‌های روسیه در تلاش اند. در این مقاله به مزایا و معایب تحصیل در روسیه می‌پردازیم تا متقاضایان مهاجرت به روسیه برای تحصیل بتوانند با دیدی درست به این امر بپردازند.

راه‌ های دریافت مشاوره رایگان

مزایای تحصیل در روسیه

 

مزایا و معایب تحصیل در روسیه را با مزایای تحصیل در این کشور تاریخی شروع می‌کنیم. برای پرداختن به مزایای تحصیل در روسیه سعی شده است به عوامل و فاکتورهایی که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم با تحصیل در روسیه اثرگذارند پرداخته شود. برخی از این عناوین ممکن است از نگاه فرد دیگری مزایای تحصیل در روسیه نباشد برای همین با تشریح این موارد سعی شده است که با دلیل به این موارد پرداخته شود.

  • ویزای تحصیلی راحت و بی دردسر
 

دریافت ویزای تحصیلی روسیه در میان انواع ویزای روسیه ، از مسیر ساده و راحتی برخوردار است و زمانی مزایا و معایب تحصیل در روسیه را با سایر کشور‌ها مقایسه کنیم، از این مزیت بزرگ مطلع می‌شویم.

  • دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران
 

افرادی که به قصد تحصیل در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و ….به روسیه مهاجرت کرده اند و در نظر دارند پس از پایان تحصیلات خود به ایران برگشته و فعالیت ‌های خود را در ایران ادامه دهند، لازم است در انتخاب دانشگاه مقصد خود دقت بسیار زیادی داشته باشند. به این دلیل که وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران طی دو لیست جداگانه برخی از دانشگاه‌های روسیه را مورد تایید قرار داده اند و در صورت تحصیل در این دانشگاه‌ها مدرک آن‌ها پس از بازگشت به ایران ارزیابی و معادل سازی خواهد شد. درمقاله دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت ایران ، می‌توانید اسامی این دانشگاه‌ها را ببینید.

  • مدارک تحصیلی دوگانه

امضای اعلامیه بولونیا در سال 2003 توسط روسیه، امکان ایجاد فضای آموزشی مشترک این کشور با سایر کشور‌های حاضر در بیانیه فوق را فراهم کرده است. به واسطه این توافق بسیاری از دانشگاه‌های روسیه برنامه های تحصیلی مشترکی را با دانشگاه‌های خارجی برگزار می‌کنند و به فارغ التحصیلان دو مدرک اعطا می‌گردد. به کمک این مزیت بزرگ شما با تحصیل در کورس دانشگاهی در کشور روسیه علاوه بر دریافت مدرک روسی ، مدرک معادل آن را از دانشگاه‌های اروپایی طرف قرارداد  دریافت می‌کنید. 

 

هدیه رادوتا

معایب تحصیل در روسیه

درموضوع مزایا و معایب تحصیل در روسیه ،حال به سراغ معایب می‌رویم تا علاقه مندان بتوانند با دیدگاهی کامل به بررسی این مسئله بپردازند تا بتوانند به درستی تصمیم خود را ارزیابی کنند. لازم به ذکر است که بسیاری از این معایب از نگاه دیگر مؤسسات مهاجرتی و یا افرادی که خود سابقه مهاجرت به روسیه دارند نوشته است ولی رادوتا برای بسیاری از آنان راهکار‌هایی در نطر گرفته است که می‌تواند نگرانی ‌های شما را به حداقل ممکن برساند.

  • آب و هوای روسیه

روسیه کشور همیشه برفی و سفیدپوش؛ این تصویری از روسیه است که در ذهن بسیاری جا گرفته است اما خب واقعیت این گونه نیست کشور روسیه در بخش ‌هایی از خاک خود آب ‌و هوای معتدل را نیز دارد اما بدون شک سرمای زمستانی آن را نمی‌شود انکار کرد.

  • هزینه مسکن بالا

در برخی از شهر‌های روسیه مانند مسکو و سن پترزبورگ به واسطه سنگین بودن مخارج هزینه اجاره مسکن زیاد است اما هزینه پایین خوابگاه‌های دانشگاه‌های روسیه، نگرانی تهیه مسکن در روسیه را به حداقل می‌رساند با این حال در صورتی که تمایلی به سکونت در خوابگاه‌ دانشگاهی را نداشتید پیشنهاد بعدی ما استفاده از هتل‌های طرف قرارداد رادوتا است تا با 80 درصد تخفیف دانشجویی در برخی از هتل‌های بزرگ مانند هتل کاسموس و سالوت و … اقامت گزینید.

  • عدم وجود کار تمام وقت برای دانشجویان

با توجه به قوانین آموزشی کشور روسیه، امکان تحصیل و کار همزمان برای دانشجویان فراهم نیست و این اجازه به افراد داده نمی‌شود که کاری تمام وقت را در حین تحصیل داشته باشند اما خبر خوشحال کننده ای که رادوتا برای متقاضیان خود دارد، اخذ مجوز کار و تحصیل همزمان برای دانشجویان ایرانی است. به واسطه این مجوز دانشجویان ایرانی می‌توانند در ساعات فراغت از تحصیل خود در برخی از مشاغل پاره وقت، کار‌ دانشجویی در کنار تحصیل به صورت همزمان انجام دهند.

جمع بندی

 

در مقاله مزایا و معایب تحصیل در روسیه سعی کردیم با بیان مزایا و معایب به صورت مفصل و مشروح، دید جامع و کاملی به علاقه مندان به تحصیل در روسیه داده باشیم. به عنوان جمع بندی این مطالب همانطور که در بالا اشاره شد، در مجموع در ترازوی مزایا و معایب تحصیل در روسیه، کفه ترازو به سمت مزایا سنگینی می‌کند و با اغماض می‌توان از برخی معایب چشم پوشی کرد و همچنین برای برخی از دیگر از معایب، radota رادوتا تلاش کرده است راهکار مناسبی ارائه دهد.

سؤالات متداول

پاسخ

پاسخ

پاسخ

پاسخ

برای دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کنید

3.5/5 - (2 امتیاز)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.