معرفی کامل 7 خوابگاه دانشگاه لومونوسوف مسکو + هزینه خوابگاه 2022

خوابگاه دانشگاه لومونوسوف مسکو

خوابگاه دانشگاه لومونوسف همواره تلاش خود را برای بهبود شرایط زندگی دانشجویانش به انجام رسانده است. زیرساخت‌های فنی، ارتباطی و رفاهی خوابگاه به طور پیوسته و مداوم در حال بروزرسانی و بهتر شدن هستند. توزیع و اسکان دانشجویان در خوابگاه‌های این دانشگاه توسط مدیریت خوابگاه و با مشارکت مستقیم گروه‌های آموزشی مختلف دانشگاه انجام می‌شود.

دانشگاه لومونوسف در حال حاضر برترین دانشگاه روسیه است که با داشتن مقام اول کشوری و رتبه 74 جهانی در تلاش است که همچون سایر زمینه‌هایش در خصوص خوابگاه‌های دانشجویانش نیز بدرخشد. برای کسب اطلاعات کلی در مورد این دانشگاه به صفحه دانشگاه لومونوسف روسیه و برای معرفی جامع دانشگاه به مقاله معرفی دانشگاه لومونوسف مراجعه کنید. از آنجایی که دانشگاه لومونوسف روسیه در شهر مسکو روسیه پایتخت این کشور قرار دارد. توصیه می‌شود مقاله زندگی دانشجویی در مسکو را نیز مطالعه کنید.

معرفی همه خوابگاه دانشگاه لومونوسوف مسکو

مجموعه خوابگاه دانشگاه لومونوسوف مسکو شامل هفت مجتمع و پردیس مستقل با زیرساخت‌ها و امکانات توسعه‌یافته به شرح زیر است.

راه‌ های دریافت مشاوره رایگان

خانه دانشجویی (DS، ساختمان اصلی دانشگاه دولتی مسکو)

خوابگاه دانشگاه لومونوسوف روسیه

مجموعه ای از خوابگاه‌ها در تپه لنین که از نظر ساختاری، بخشی از ساختمان اصلی دانشگاه لومونوسف مسکو به حساب می‌آیند. در بخش‌های جانبی آن یک منطقه مسکونی وجود دارد که آپارتمان اساتید و خوابگاه دانشجویان کارشناسی، دوره‌های تخصص و تحصیلات تکمیلی در خود جا داده است.

کلیه امکانات رفاهی و جانبی از قبیل سالن همایش، آزمایشگاه‌ها، کتابخانه‌ها، سالن مطالعه، موزه‌ها، کاخ فرهنگ، مجموعه ورزشی، غذاخوری، سینما، اداره پست، خدمات مصرف کننده و یک کلینیک درمانی در این خوابگاه دایر است.

شعبه خانه دانشجو (FDS)

خوابگاه دانشگاه لومونوسوف روسیه

شعبه خانه دانشجویی (FDS) شامل 5 ساختمان جدا ازهم می‌باشد که در خیابان لومونوسوفسکی، شماره 31 واقع شده است. فاصله خوابگاه تا دانشگاه 15 دقیقه پیاده روی است. اتاق‌های این خوابگاه به صورت 2 و3 تخته است. در هر طبقه 36 اتاق نشیمن، 2 سرویس بهداشتی، دو آشپزخانه با 2 اجاق گاز وجود دارد. نزدیک ترین ایستگاه مترو به این خوابگاه، ایستگاه مترو “Universitet” می‌باشد.

خانه دانشجویی در لومونوسوفسکی(DSL)

خوابگاه دانشگاه لومونسف مسکو

خوابگاه دانشجویی (DSL) دیگر خوابگاه دانشگاه لومونوسوف مسکو است. ساختمانی 16 طبقه که در خیابان لومونوسوفسکی و نزدیکی ایستگاه مترو “Universitet” قرار گرفته است. دارای ظرفیت 2708 نفر است. این خوابگاه دانشگاه لومونوسف، امکاناتی از قبیل اتاق کنفرانس، واحد پزشکی، اتاق غذاخوری، سالن بدنسازی و فضاهای تفریحی را برای ساکنین خود فراهم کرده است.

اتاق‌های این خوابگاه مجهز بوده و آشپزخانه‌ مخصوص افراد دارای معلولیت نیز وجود دارد. اتاق‌های  2 یا 3 تخته خوابگاه، مجهز به آشپزخانه، حمام مجزا، مبلمان لازم از قبیل کمد، تخت، میز کنار تخت، قفسه کتاب و صندلی است.

خانه دانشجویی در خیابان ورنادسکی(DSV)

خوابگاه دانشگاه لومونوسف مسکو

خوابگاه دانشجویی (DSV) که در نزدیکی ایستگاه مترو Prospect Vernadskogo و در فاصله 3 دقیقه پیاده روی از آن واقع شده است در مجاورت خوابگاه لومونوسف واقع در خیابان ورنادسکی، پارک ورونتسوفسکی و مجتمع خرید Auchan-Capitoliy قرار دارد فاصله خوابگاه تا مجتمع خرید فوق 15 دقیقه پیاده روی است.

ظرفیت خوابگاه فوق  1500 دانشجو است که در اتاق‌های 2، 3 و یا 4 نفره اسکان داده شده اند بلوک‌های این خوابگاه دانشگاه لومونوسوف مسکو، حمام جداگانه و توالت مجزا دارد. در هر طبقه خوابگاه، آشپزخانه‌ای مجهز به 3 اجاق گاز برقی، میز پخت و پز و سینک قرار گرفته است.

طبقه همکف خوابگاه  DSV لومونوسف، یک سالن غذاخوری بزرگ، باشگاه دانشجویی برای نواختن پیانو یا سایر وسایل موسیقی، آواز خواندن و اجرای نمایش و رقص را در خود جای داده است همچنبن سالن بزرگی برای تنیس روی میز هم در نظرگرفته شده است.

هدیه رادوتا

خانه دانشجویی در کراوچنکو (DSK)

هزینه خوابگاه دانشگاه لومونوسوف مسکو

دیگر خوابگاه دانشگاه لومونوسوف مسکو یعنی خوابگاه DSK با هدف خوابگاه خانوادگی در نزدیکی مترو Prospekt Vernadskogo قرار دارد. ساختمانی 16 طبقه با بلوک هایی متشکل از 1 یا 2 اتاق که هر کدام از اتاق بین 2 تا 3 نفر را اسکان می‌دهند. در هر بلوک حمام و توالت اختصاصی قرار دارد.

اتاق‌های خوابگاه دارای مبلمانی مانند تخت، کمد، میز کنار تخت، میز، صندلی، قفسه کتاب است. همچنین چندین اتاق مطالعه و اتاق ورزشی، اتاق خشکشویی رایگان، اتاق اتو، اتاق بازی برای کودکان، ویلچر و باشگاه خانواده از دیگر امکانات رفاهی این خوابگاه به شمار می‌آید به علاوه خوابگاه به اینترنت وای فای متصل است.

خانه دانشجوی کارشناسی ارشد و کارورز (DAS)

خوابگاه دانشگاه لومونوسوف مسکو

خانه دانشجویان کارشناسی ارشد و کارورز(DAS) دیگر خوابگاه دانشگاه لومونوسوف مسکو ، درنزدیکی ایستگاه مترو “Universitet” واقع شده و به صورت بلوکی است. بلوک‌های یک اتاقه برای اقامت‌ یک تا 4 نفره است که دارای حمام جداگانه است. بلوک های 2 اتاقه برای اسکان 2 تا 6 نفر دارای حمام جداگانه است و در نهایت بلوک‌های 3 اتاقه برای اسکان 4 تا 5 نفر دارای حمام جداگانه است.

آشپزخانه‌ای مجهز به اجاق برقی، سینک و خشکشویی رایگان همگانی  نیز در هر طبقه قرار دارد. از دیگر امکانات خوابگاه می‌توان به سالن مطالعه، سالن ورزشی،اتاق تفریحی و … اشاره کرد.

خانه دانشجویی در یاسنوو(DSYA)

هزینه خوابگاه دانشگاه لومونسف مسکو

این خوابگاه دانشگاه لومونوسوف مسکو، از نوع خوابگاه آپارتمانی بوده و درفاصله 4 دقیقه ای از ایستگاه مترو “Yasenevo” قرار گرفته است. یک مجتمع 16 طبقه ای با بلوک‌هایی متشکل از از 2 الی 3 اتاق که هر اتاق 2 تا 3 نفر ساکن هستند. هر بلوک خوابگاه حمام جداگانه، توالت و آشپزخانه ای مجهز دارد. اتاق‌های مبله خوابگاه با امکاناتی مانند؛ تخت، کمد ، میز کنار تخت، میز، صندلی، قفسه کتاب در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت.

مغازه‌ها و فروشگاه‌های زیادی در نزدیکی خوابگاه قرار دارند همچنین مجتمع تجاری و تفریحی کالیتا 15 دقیقه پیاده تا خوابگاه فاصله دارد و یک پارک جنگلی درنزدیکی آن است. خوابگاه دارای اینترنت وای فای است.

هزینه خوابگاه دانشگاه لومونوسف

هزینه‌ اقامت در خوابگاه دانشگاه لومونوسوف مسکو 300 دلار در ماه است که باید به حساب دانشگاه واریز شود.

جمع ‌بندی

دانشگاه لومونوسف روسیه یکی از اولین دانشگاه‌های روسیه و درحال حاضر بهترین دانشگاه روسیه به شمار می‌رود. در این مقاله خوابگاه‌های لومونوسف روسیه به کامل ترین شکل معرفی کردیم. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر دارید حتماً با مشاورین با تجربه رادوتا در ارتباط باشید و از جلسه مشاوره رایگان استفاده کنید

سؤالات متداول

پاسخ

پاسخ

پاسخ

پاسخ

برای دریافت مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل کنید

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.