دندانپزشکی نووسیبیرسک

دانشگاه دندانپزشکی نووسیبیرسک

دانشجویان دانشکده دندانپزشکی در 38 بخش دانشگاه پزشکی دولتی نووسیبیرسک آموزش می بینند. بخش های نظری در ساختمان اصلی دانشگاه و بخش های بالینی در کلینیک های دندانپزشکی نووسیبیرسک واقع شده اند.

کادر آموزشی: دانشکده دندانپزشکی دارای کادر آموزشی بسیار ماهر است. این شامل 123 دندانپزشک ماهر دارد. در میان آنها 19 دکترای پزشکی و 63 دکترای علوم پزشکی وجود دارد که این تعداد نسبت به سایر دانشگاه ها عدد بالایی است.

دانشجویان: دانشکده دندانپزشکی این دانشگاه بیش از 1000 دانشجو دارد. بیشتر از 3000 متخصص دندانپزشکی تا کنون از این دانشکده فارغ التحصیل شده اند.

 

فارغ التحصیلان دانشکده دندانپزشکی متخصصان مراقبت های دندانی بسیار ماهر هستند. با توجه به این که رنک دندانپزشکی نووسیبیرسک در سطح بسیارخوبی قرار دارد، فارغ التحصیلان این دانشگاه شغل دندان پزشکی را نه تنها در نووسیبیرسک و روسیه بلکه در سراسر جهان میتوانند انجام می دهند.

پادفک دندانپزشکی

دوره پادفک پزشکی دانشگاه نووسیبیرسک  شامل 2376 ساعت آموزش در دورس زیست، شیمی، فیزیک، ریاضی و زبان روسی میباشد. هزینه دوره پادفک پزشکی نووسیبیرسک 4500 دلار میباشد.کلاس های این دوره در شش روز هفته و شش ساعت در روز برگزار میشوند. هزینه خوابگاه در این دوره پادفک 18 دلار به ازای هر ماه میباشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد پادفک های مختلف نووسبیبرسک نوشته پادفک های نووسیبیرسک را مطالعه کنید.

برای تحصیل دندان پزشکی در روسیه نیازهست که دوره پادفک را بگذرانید. دوره ای که برای تحصل رشته پزشکی و دندانپزشکی در روسیه نیاز دارید دوره ای است که شامل دروس زیست، شیمی و زبان روسی باشد. به خاطر داشته باشید که برای تایید مدرک تحصیلی شما توسط وزارت بهداشت باید قبل از شروع تحصیل در روسیه مدرک A2 زبان روسی راگرفته باشد، پس توجه داشته باشید که دوره پادفک متناسب با سطح زبان خود را انتخاب کنید. جهت کسب اطلاعات کامل در مورد تمامی دوره های پادفک روسیه کلیک کنید.

توجه داشته باشید که دانشگاه مدیکال نووسیبیرسک این امکان را به متقاضیان میدهد که دوره پادفک خود را در دانشگاهی غیر از نووسیبیرسک بگذرانند.

 

دانشکده دندانپزشکی نووسیبیرسک

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه پزشکی دولتی نووسیبیرسک در سال 1978 تأسیس شد.

اکنون دانشکده دندانپزشکی یکی از دانشکده های معتبر در دانشگاه پزشکی دولتی نووسیبیرسک است.

آموزش: دانشکده دندانپزشکی متخصصین را بر اساس برنامه درسی و برنامه های آموزش عالی پزشکی تربیت می کند.

مدت زمان تحصیل دندان پزشکی در دانشگاه نووسیبیرسک همچون تمامی دانشگاه های پزشکی روسیه 5 سال میباشد.

رشته های دندانپزشکی این دانشگاه شامل:

  1. جراح دندان
  2. درمان دندان
  3. ارتوپد دندان یا ارتودنتیست

دانشکده دندانپزشکی برنامه های رزیدنتی و دکتری را نیز ارائه می دهد.

شهریه تحصیل دندانپزشکی نووسیبیرسک :

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه نووسیبیرسک 5 سال طول میکشد. شهریه تحصیل دندانپزشکی در این دانشگاه 303,900 روبل  در هرسال میباشد.

در صفحه اصلی سایت میتوانید قیمت زنده روبل را مشاهده کنید و شهریه را به واحد تومان تبدیل کنید.

 

پذیرش ، مهلت ثبت نام و تاریخ آزمون ورودی نووسیبیرسک:

– درخواست ها از 20 ژوئن تا 24 آگوست 2023 پذیرفته می شوند.

– امتحانات ورودی: 12 جولای تا 24 آگوست 2023;

– پذیرش: تا 25 آگوست 2023.

به زودی اطلاعات ثبت نام این دانشگاه در سال 2024 در این صفحه قرار خواهد گرفت.

خوابگاه دانشجویان دندانپزشکی نووسیبیرسک:

خوابگاه شماره 9 و شماره 10 – واقع در آدرس: نووسیبیرسک، خیابان  Zalesskogo ، 10

این خوابگاه ها برای پذیرش دانشجویان خارجی طراحی شده است. دانشجویان در صورت وجود جای خالی مجاز به اقامت در خوابگاه هستند. برای دانشجویان خارجی که ویزا دارند در وهله اول یک مکان در هاستل در نظر گرفته شده است تازمانی که به آنها اتاق اخصاصی داده شود.

مساحت  کلی خوابگاه ها 13166.2 متر مربع می باشد. هنگام ورود به خوابگاه، دانش آموزان تخت، میز کنار تخت، صندلی، تشک، بالش و ملحفه دریافت می کنند. دانشجویان می توانند با موافقت مدیریت خوابگاه از وسایل خانگی پرمصرف که نیاز دارند استفاده کنند.

هزینه زندگی در هاستل تقریباً 1000 روبل در ماه است.

مدارک لازم جهت ثبت نام دندانپزشکی نووسیبیرسک:

  1. کپی پاسپورت به همراه ترجمه محضری به زبان روسی
  2. مدارک تحصیلی قبلی به همراه ترجمه محضری به زبان روسی
  3. ترجمه محضری ریز نمرات به زبان روسی
  4. 6 قطعه عکس 3×4

جمع بندی

یکی از بهترین انتخاب های برای تحصیل در روسیه انتخاب رشته دندانپزشکی است. هزینه تحصیل دندانپزشکی در این دانشگاه پزشکی نووسیبیرسک نسبت به سایر دانشگاه های روسیه به خصوص دانشگاه های مسکو پایین تر است، به علاوه هزینه های کلی زندگی در شهر نووسیبیرسک نیز پایین تر از شهرهایی مثل مسکو و سن پترزبورگ میباشد. در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد رشته پزشکی روسیه و دندانپزشکی در روسیه با کارشناسان رادوتا تماس بگیرید.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟