بورسیه روسیه

تحصیل رایگان در تمامی رشته ها و مقاطع در روسیه

لطفا جهت ثبت نام و بررسی مدارکتان توسط موسسه فرم زیر را پر کنید.

بیش از 741 دانشگاه در 82 ایالت روسیه برای شما مهیا شده است تا انتخاب کنید که قصد دریافت بورسیه و تحصیل در کدام رشته و کدام مقطع را دارید. برای انتخاب دانشگاه مناسب، ابتدا باید بدانید که به چه رشته ای علاقه مند هستید. رشته های پزشکی یا علوم انسانی را دوست دارید؟ شاید گرایش شما به سمت رشته های هنری است؟ در هر حال میتوانید رشته مورد علاقه تان را در یکی از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری، تخصص و… بخوانید. اگر دغدغه شما هزینه های تحصیل شما در کشور روسیه است، جای نگرانی نیست. وزارت علوم روسیه با کمک نمایندگی علمی فرهنگی سفارت روسیه (Rossotrudnichestvo)، شرایطی فراهم کرده است که بتوانید بصورت رایگان از تحصیل در روسیه بهره مند شوید. 

بورسیه روسیه

تحصیل رایگان یکی از اهدافی است که خیلی از دانشجویان بدنبال آن هستند. اما باتوجه به پیچیدگی های دریافت بورسیه و همچنین شانس کم، معمولا خیلی از افراد به سراغ این گزینه برای ادامه تحصیل نمی روند. اما کشور روسیه با اختصاص سالیانه بین 15 الی 25 هزار صندلی برای بورسیه شانس قبولی در این امر را بسیار بالا برده است. بورسیه روسیه شامل فاند تحصیلی در رشته ها و مقاطع مختلف می شود.

بورسیه پزشکی، بورسیه دندان پزشکی، بورسیه مهندسی و بورسیه رشته های علوم انسانی از جمله رشته های پرطرفدار جهت اخذ بورسیه می باشند. لازم به ذکر است این بورسیه شامل پرداخت هزینه های تحصیل، هزینه خوابگاه (درصورتی که توسط دانشگاه فراهم شده باشد) و همچنین مبلغی جزیی بابت هزینه های جاری ماهیانه می باشد. بطور کلی از 3 طریق می توان برای دریافت بورسیه روسیه اقدام کرد: بورسیه دولتی روسیه (Russian Government Scholarship)، بورسیه اپن دورز (Open Doors) و بورسیه مستقیم دانشگاه های روسیه که رادوتا به شما کمک میکند تا بتوانید شانس خود را برای دریافت بورسیه از کشور روسیه امتحان کنید.

بورسیه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی روسیه

رشته های پزشکی از پرطرفدارترین رشته هایی است که دانشجویان ایرانی برای تحصیل در کشور روسیه انتخاب می کنند. شما می توانید با ثبت درخواست در بیش از 70 دانشگاه پزشکی روسیه، شانس خود را جهت دریافت بورسیه پزشکی روسیه امتحان کنید. همچنین دریافت بورسیه دندانپزشکی روسیه و بورسیه داروسازی روسیه نیز امکان پذیر است. تحصیل در این رشته ها هیچ تعهدی برای شما بوجود نمی آورد و پس از اتمام تحصیل می توانید هرکجا که بخواهید(ازجمله ایران) مشغول به کار شوید.

بورسیه رشته های غیرپزشکی

علاقه مندان به تمامی گرایشات مهندسی، علوم انسانی، هنر و زبان می توانند از این فرصت استفاده کنند تا در دانشگاه هایی با رتبه زیر 500 جهانی بصورت رایگان ادامه تحصیل  دهند. لازم به ذکر است شانس قبولی بورسیه در این رشته ها نسبت به رشته های دیگر بسیار بالاست. از طرفی با توجه به قرارداد رسمی رادوتا با دانشگاه مالی روسیه، این اطمینان را به شما می دهیم که در بسیاری از رشته های پرطرفدار روز دنیا می توانید از بورسیه بهره مند شوید و به صورت رایگان تحصیل کنید. برای اطلاعات بیشتر در این مورد میتوانید با مشاورین رادوتا در ارتباط باشید.

 

مراحل بورسیه روسیه

مرحله 0
مشاوره و ثبت نام

در ابتدا با توجه به مدارک و رزومه شما وضعیت شما بررسی می شود و در صورتی که واجد شرایط بودید امور قرارداد و ثبت نام برای شما شروع می شود. در این مرحله:

 1. رشته مورد نظر خود را به همراه مقطع تحصیل مورد نظر انتخاب کنید.
 2. شش دانشگاه را برای درخواست بورسیه انتخاب کنید.
 3. کارشناسان ما برای شما رزومه و انگیزه نامه متناسب با مقطع تحصیلی، دانشگاه مورد نظر و رشته انتخابی شما مینویسند.
 4. تمامی مدارکی که شانس پذیرش شمارا بالا میبرد به ما تحویل دهید.
مرحله 1
ارسال درخواست شما و بررسی مدارک توسط سفارت

در این مرحله موسسه درخواست شما را به سفارت تحویل داده و مدارک شما توسط سفارت و مراجع ذی صلاح بررسی می شود. درصورتی که از این مرحله با موفقیت عبور کنید باید مدارک خود را ترجمه کرده و همچنین آزمایشات پزشکی را انجام دهید. 

مرحله 2
بررسی مدارک توسط وزارت علوم روسیه و سفارت

در این مرحله کاندید هایی که در مرحله اول قبول شده اند باید مدارک خود را تکمیل کنند. آزمایشات پزشکی، ترجمه تمامی مدارک، بارگزاری مدارک تکمیلی و رفع ایرادات احتمالی در این مرحله انجام می شود. در ضمن اگر برای مصاحبه به سفارت دعوت شده باشید درخواست مصاحبه را برایتان ثبت خواهیم کرد.

مرحله نهایی
شروع تحصیل رایگان

اگر در مرحله دوم نیز پذیرفته شوید ما امور ثبت نام و لیدری شمارا در کشور مقصد انجام می دهیم. اگر زبان روسی نمیدانید یک سال آموزش زبان روسی برای شما برگزار خواهد شد و اگر مشکل زبان ندارید مستقیم وارد کورس یک خواهید شد و در رشته مورد علاقه خود به تحصیل ادامه می دهید.

سوالات متداول شما درباره بورسیه روسیه

1 در چه رشته هایی می توانیم درخواست بورسیه بدهیم؟
تقریبا در 70 درصد رشته ها امکان بورسیه فراهم شده است. برای اطلاعات بیشتر در مورد رشته مورد نظر میتوانید از مشاورین رادوتا در این باره سوال بفرمایید.
2 آیا به ترجمه مدارک نیاز هست؟
در مرحله اول نیازی به ترجمه مدارک نمی باشد. درصورتی که در مرحله اول قبول شدید باید مدارکتان را ترجمه کنید.
3 آیا پذیرش در بورسیه روسیه قطعی است؟
بصورت کلی خیر. پذیرش یا عدم پذیرش شما منوط به امتیازاتی است که براساس رزومه اتان کسب می کنید. اما با توجه به قرارداد رسمی رادوتا با یکی از دانشگاه ها، در تقریبا 70 گرایش مدیریتی، مهندسی و علوم انسانی می توانید بصورت قطعی بورسیه را دریافت نمایید.
4 حداکثر به چند دانشگاه میتوانیم درخواست ارسال کنیم؟
حداکثر به 6 دانشگاه میتوانید درخواست ارسال نمایید. لازم به ذکر است در هر یک از شهرهای مسکو و سن پترزبورگ نهایتا 2 دانشگاه میتوانید انتخاب کنید.
5 آیا باید حتما برای دریافت بورسیه زبان روسی بدانیم؟
خیر درصورتی که زبان روسی نمیدانید برای شما به مدت یکسال آموزش زبان روسی می گذارند.
6 چه چیزهایی شانس قبولی را افزایش میدهد؟
معدل بالا، مقاله، کسب رتبه در المپیاد، کتاب، اختراع،کنفرانس، کنگره، مدارک علمی، مدارک ورزشی و ... شانس قبولی و کسب بورسیه را بالا می برند.
14 من دانشجو دندانپزشکی روسیه هستم. آیا میشه برای دریافت بورسیه اقدام کنم؟
بله امکان پذیر است.
7 آیا مدارک پزشکی لازم است؟
خیر در مرحله اول بورسیه نیازی به مدارک پزشکی وجود ندارد. اما برای مرحله دوم شما باید یک سری آزمایشات را انجام دهید.
8 آیا باید فارغ التحصیل باشیم که بتوانیم اقدام کنیم؟
خیر شما میتوانید در حین تحصیل نیز با ریزنمرات و برگه گواهی اشتغال به تحصیلی که چه از ایران و چه از روسیه دریافت کرده اید اقدام کنید.
9 آیا باید رشته مقطع تحصیلی قبلی با مقطع تحصیلی درخواستی یکسان باشد؟
بصورت کلی بله مگر اینکه بخواهید از لیسانس شروع کنید.
10 آیا در حین تحصیل میتوانیم کار کنیم؟
بله. شما برای کار کردن حین تحصیل منعی ندارید و میتوانید در حین تحصیل کار کنید.
11 اصل مدارک مقطع قبلی رو ندارم آیا میتوانم ثبت نام کنم؟
در مرحله اول با کارنامه و ریزنمرات میتوانید ثبت نام کنید، اما برای مرحله دوم حتما باید اصل مدرک و ترجمه آن تحویل داده شود.
12 آیا می شود همزمان برای دو مقطع تحصیلی درخواست داد؟
خیر این امکان وجود ندارد.
13 رزومه و انگیزه نامه رو باید چگونه بنویسیم؟
براساس سوابق علمی خود و هر آنچه میتواند برای شما امتیاز بیاورد رزومه خود را نگارش کنید. در نگارش انگیزه نامه ما به شما کمک میکنیم.

ثبت نام در بورسیه روسیه

جهت ثبت نام و بررسی مدارک لطفا فرم روبرو رو پر کنید.

4.9/5 - (44 امتیاز)
 1. علیرضا مانی

  29/07/1402

  سلام و درود وقتتون بخیر من رشته هوشبری رو داخل ایران خوندم و الان به فکر اومدن به روسیه هستم . میخوام در کنار تحصیل تو رشته دندون در یکی از دانشگاه های مورد تایید ایران تو روسیه هوشبری هم در بیمارستان های روسیه کار کنم. لطفا راهنمایی بفرمایید چه کمکی به من میتوانید یکنید من شماره خودمم میذارم 09913023973

 2. محمد نذیر همراه

  21/06/1402

  این بورسیه خیلی خوب است برای همه

  1. رادوتا

   22/06/1402

   سلام محمد جان بله. همه میتونن از این فرصت استثنایی استفاده کنند. درخدمت شما هستیم

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.